Astrologia ewolucyjna

Pełnia Księżyca w Strzelcu 29.05.18

May 28, 2018

 

 

 

Pełnia Księżyca w Strzelcu 29 maja 2018.

 

Pełnia na osi Strzelec/Bliźnięta mówi nam o tym w jaki sposób połączyć się emocjonalnie z naszym światopoglądem, a także nie bać się otwarcie mówić o tym w co się wierzy. Słoneczny czas Bliźniąt powoduje że na topie są konwersacje i dyskusje na różne, często powierzchowne tematy, które czasami nie mają nic do czynienia z tym, w co tak naprawdę wierzymy.

 

Władca Strzelca – Jowisz jest obecnie w ruchu retrogradacyjnym w Skorpionie. Oznacza to, że to jak komunikujemy się z innymi często ma odzew w psychice i emocjach które są tłumione wewnątrz. Księżyc w Strzelcu i Jowisz Rx w Skorpionie zaprasza nas do zastanowienia się nad naszą własną, indywidualną filozofią na temat życia. Strzelec to znak który pragnie zrozumieć w jaki sposób jest połączony z kosmosem, przyrodą, z Bogiem. Ciekawym zjawiskiem podczas tej Pełni jest to że jest ona w koniunkcji do dwóch z czterech ważnych Gwiazd Królewskich – Antares i Alebaran. W dawnych czasach wierzono że Gwiazdy Królewskie reprezentują cztery kierunki a także cztery pory roku. Wierzono również że te cztery gwiazdy: Aldebaran, Antares, Regulus i Formalhaut są stażnikami niebios. Są to gwiazdy które świecą najjaśniej w gwiazdozbiorach w których się znajdują.

 

Antares który podczas Pełni występuje w koniunkcji do Księżyca, to gwiazda która jest sercem gwiazdozbioru Skorpiona, natomiast Aldebaran który jest w koniunkcji do Słońca to oko gwiazdozbioru Byka. Symbolika tych czterech gwiazd jest również zawarta w jednej z kart Tarota - Kole Fortuny, reprezentowana jako cztery postacie występujące w rogach ilustracji.

 

Nazwa Antares to inaczej „Anti-Aries” czyli tłumacząc „Anty-Baran” jest to naturalny rywal Marsa, oznacza więc bardzo waleczną energię, która jest również zawistna ponieważ nie działa naturalnie, instynktownie tak jak Archetyp Barana. Podczas następnych tygodni warto jest więc uważać w jaki sposób dzielimy się swoim światopoglądem i czy przypadkowo nie razi to czyichś uczuć, gdyż to w jaki sposób komunikujemy się może być podszyte negatywnym napięciem.

 

Warto jest zastanowić się i pomyśleć jaka jest Twoja własna filozofia na temat życia i czy czasami nie za bardzo staramy się nią kogoś indoktrynować. Każdy ma prawo do swojego indywidualnego światopoglądu, tak samo jak każdy ma prawo rozwijać się w swoim tempie. Dla niektórych, wiedza o duchowości bądź tematach typu „new age” nie jest wskazana, a przyspieszenie czyjegoś rozwoju tak naprawdę może tylko zaburzyć naturalne tempo ewolucji danej osoby. To co przychodzi mi na myśl i myśl przewodnia tej Pełni to:

 

„Żyj i pozwól żyć innym...”

 

na ich zasadach i w takim tempie jakie jest dla nich odpowiednie. Ponieważ jesteśmy w dobrych rękach, w rękach Boga, nie musimy naginać jego zasad tylko dlatego że coś nie zgadza się z naszym światopoglądem.

 

 

Share on Facebook
Please reload