Astrologia ewolucyjna

Nów Księżycowy w Strzelcu

December 7, 2018

 
Nów Księżycowy w Strzelcu

Dzisiejszy Nów Księżycowy w znaku Strzelca robi kwadraturę z Marsem i Neptunem w znaku Ryb.
Obecna dynamika mówi nam o tym, w jaki sposób zasiać nowe ziarno wiedzy, ziarno, które podlane jest inspiracją i ekscytacją co do przyszłych planów i całego cyklu księżycowego.

Tranzyt Marsa w Rybach nie należy do mocnych stron Marsa, ponieważ jego energia w pewnym sensie zostaje rozproszona. Podczas gdy Mars włada instynktem i świadomym dążeniem do realizacji, Ryby nadają mu nutkę marzyciela i raczej duchowego wojownika, niż walecznego gladiatora. Aspekt ten może dać nam wgląd na to, w jaki sposób uaktualniamy nas samych, a także przybliżyć nas do zrozumienia naszej duchowej drogi.

Nów w Strzelcu to energia, która zwiększy nasze zrozumienie świata, a także nasz światopogląd. Archetyp Strzelca kocha religię, filozofię i dążenie do zrozumienia prawdy o Wszechświecie.

W jaki, nowy sposób mogę odnieść swoje życie do całokształtu rzeczywistości?

Czy to jak widziałem świat do tej pory, jest nadal aktualne?

Czy powinienem zweryfikować inny sposób na wytłumaczenie tego, dlaczego żyje i oddycham?

To tylko kilka pytań, do których zaprasza nas dzisiejszy Nów.

Wenus w Skorpionie powoduje, że nie boimy się więcej stawić czoła osobom, które poruszają nasze najgłębsze emocje. Mamy za sobą okres retrogradacji Wenus, podczas którego powinniśmy zrozumieć już gdzie leży rdzeń naszego samopoczucia. Wenus włada tym jak przyciągamy do siebie innych ludzi, w stosunku do tego, jak odnosimy się do nas samych. Im więcej doceniamy nas samych, tym łatwiej będzie nam „przyciągnąć” do siebie odpowiednie relacje i sytuacje.

Merkury wychodzi powoli z okresu retrogradacji, co pozwoli nam na świeży wgląd na to, co oznaczały ostatnie miesiące i jakie wnioski możemy z nich wyciągnąć. To nowy, świeży oddech przed wdrożeniem w życie nowych przemyśleń i nowego nastawienia.

Chiron również dołącza do grona obiektów postępujących, gdyż w najbliższych dniach będzie stacjonować i wychodzić z okresu retrogradacji.

Podczas gdy Chiron jest w Rx, możemy zbytnio umartwiać się nad naszym losem, nad naszą „blizną”, która nie pozwala nam żyć pełnią życia. To nie potrwa długo, gdyż od 10 grudnia Chiron wróci do normalnego biegu.

Jeżeli do tej pory pracowaliście nad swoim własnym cierpieniem, bądź własną bolączką, teraz jest moment na to, aby to zauważyć i użyć tego w pomocy innym. Wprawcie w ruch to, jak zaobserwowaliście swoje własne problemy i zamiast skupiać się na nich, użyjcie tej mądrości w celu polepszania czyjegoś życia.

To dopiero początek nowego spojrzenia na Archetyp Strzelca w Zodiaku. Ten Nów aktywuje cały roczny tranzyt Jowisza w Strzelcu.

Zapnijcie pasy i sprawdźcie zapasy paliwa, ponieważ Jowisz prawdopodobnie wystrzeli nas daleko, a także dostarczy wrażeń, których nigdy byśmy się nie spodziewali!

Namaste!

Share on Facebook
Please reload