top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Czerwiec 2021. Prognoza astrologiczna. Część 2/2 - 16.06-30.06.
W połowie czerwca uaktywnia się dokładny, drugi, z trzech w tym roku, aspektów kwadratury Saturna w Wodniku z Uranem w Byku. Relacja pomiędzy Saturnem, a Uranem jest w tym roku motywem przewodnim, który towarzyszy nam od początku 2021 roku. Para planetarna Urana i Saturna, dotyczy przemian społecznych odbywających się w dłuższym okresie. Dzięki niej możemy śledzić kluczowe momenty „aktualizacji” naszego społeczeństwa, ponieważ te planety i ich wzajemna relacja symbolizują odwieczną walkę tego, co „stare i nieaktualne” (Saturn), z „nowym i nieuniknionym” (Uran).


Jesteśmy więc w tym roku, w czasie reorganizacji społecznej i testowania nowych rozwiązań, które rzekomo miałyby rozwiązać obecnie napotkane problemy.


20 czerwca rozpoczniemy retrogradację Jowisza, która potrwa aż do 19 października. Tym samym, dwie planety socjalne Jowisz i Saturn, będą w retrogradacji. Podczas okresów retrogradacji Jowisza, uczymy się prawdziwej natury naszych przekonań. Czasami adoptujemy na siebie przekonania, które pozwalają nam czuć przynależność do naszych rówieśników. Nie zawsze jednak są to przekonania, które są zgodne z indywidualną prawdą, jaką każdy z nas w sobie posiada. Retrogradacje Jowisza, pomagają nam cyklicznie zweryfikować to w co obecnie wierzymy i zastanowić się czy jest w zgodzie z własną życiową filozofią. Gdy Jowisz retrograduje, pomaga nam odrzucić niepotrzebne przekonania i skorygować kierunek, w jakim jest nam dane podążać. Dodatkowo takie działanie Jowisza, może pomóc nam dostrzec to, gdzie kompensujemy swoje poglądy, tylko po to, aby móc czuć się zaakceptowanym przez innych.


21 czerwca, ingresem Słońca w Znak Raka, rozpoczniemy nową porę roku, jaką jest lato.


Tego samego dnia czeka nas trygon Wenus w Znaku Raka z Neptunem w Rybach.


To dobry aspekt na odświeżenie swojego kontaktu z naturą i przywitanie lata. Tego typu aspekt wspiera inspirację i kreatywność, jednakże największym potencjałem aspektów Neptun-Wenus, jest kultywacja relacji ze Źródłem. Zarówno Neptun, jak i Wenus związane są z pojęciem miłości – Wenus symbolizuje niższą oktawę miłości, natomiast Neptun symbolizuje miłość uniwersalną, nie tylko do bliźniego, ale do całokształtu życia.


W nocy 22 czerwca Merkury w Znaku Bliźniąt zakończy swoją, drugą już w tym roku retrogradację.


Dzień 24 czerwca zapowiada się jako dosyć napięty czas.


Czeka na nas Pełnia Księżyca w Znaku Koziorożca, a także uformuje się opozycja Plutona w Znaku Koziorożca z Wenus w Znaku Raka. Księżyc w Koziorożcu zaprasza nas do refleksji związanej z obecnym miejscem i czasem, w jakim każdy z nas się znajduje. Pełnia zachęca nas do skoncentrowania się nad swoimi planami na przyszłość, ale również nad obecną życiową sytuacją, a to dlatego ponieważ znaki żywiołu ziemi dosłownie „sprowadzają nas na ziemię” i próbują skupić naszą uwagę na praktycznej i materialnej stronie życia. Opozycja Wenus z Plutonem może wywołać napięcie w sferze relacji – im mniej będziemy oczekiwać od innych i sami skupimy się na realizacji naszych potrzeb, tym łatwiej będzie ominąć niepotrzebne spięcia.


Podczas Pełni, Księżyc będzie również w aspekcie sekstylu do Jowisza w Rybach, który swoją naturą ratuje napiętą atmosferę dnia. Aspekt ten sprzyja postawieniu sobie nowych celów i planów, które wcale nie muszą należeć do tych skromnych. Dodatkowy aktywny trygon Słońca z Jowiszem, sprzyja wprawieniu w ruch swoich planów, wizualizacji marzeń i mierzeniu wysoko.


25 czerwca Neptun rozpocznie retrogradację, która potrwa do 2 grudnia tego roku. Podczas retrogradacji Neptuna, uczymy się trzeźwego podejścia do życia, pozbawionego iluzji. Neptun symbolizuje Uniwersalne Znaczenie, jakie człowiek nadaje życiu. Często utożsamiany jest z duchowością, religią i ingerencją boską w życie człowieka. Jego okresy retrogradacji potrafią ukazać nam, co za czym do tej pory goniliśmy, w rzeczywistości funkcjonowało jedynie jako iluzja. Do 19 października dwie planety, które wyznaczają nasz światopogląd (Jowisz i Neptun), będą w retrogradacji – oznacza to rewaluacje podejścia do życia i zastanowienie się nad swoimi ideałami.


27 czerwca Wenus znajdzie się w Znaku Lwa, dołączy więc do Marsa, który w Znaku Lwa jest już od 11 czerwca.


Wenus i Mars są planetami osobistymi, wyznaczają nasze potrzeby (Wenus) i sposób, w jaki dążymy do ich zaspokojenia (Mars). Ognisty Znak Lwa, władany przez Słońce, wspomaga proces samoaktualizacji człowieka. Tak jak Słońce jest centrum naszego Układu Słonecznego, tak samo Archetyp Lwa, pomaga człowiekowi widzieć siebie samego jako priorytet – ustanowić siebie, swoje przeznaczenie, swoją misję życiową jako punkt wyjścia. Wejście Wenus w Znak Lwa pomaga w powrocie do swojej kwintesencji, do jakości swojego znaku słonecznego, który spaja ze sobą położenie wszystkich innych planet w horoskopie. Pozytywnie ucieleśniony Archetyp Lwa jest niezwykle hojny - potrafi dzielić się i cieszyć swoją witalnością i blaskiem z innymi.


Spokojnego lata!

165 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page