top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Czerwiec 2023. Prognoza astrologiczna. Część 2/2 (16.06.23-30.06.23.)
Dnia 18 czerwca, odbędzie się Nów Księżyca w Znaku Bliźniąt, który ustawiony jest w aspekcie kwadratury do Neptuna w Znaku Ryb.


Archetyp Bliźniąt, jest częścią Krzyża Znaków Zmiennych w skład którego wchodzą Bliźnięta, Panna, Strzelec i Ryby.


Znaki zmienne odpowiadają za kształtowanie się zrozumienia otaczającego człowieka świata, które oparte jest na bezpośrednim, empirycznym doświadczaniu życia. Koncept swojej własnej prawdy (Strzelec) opiera się na obiektywnym zrozumieniu mechanizmów otaczającej nas rzeczywistości (Bliźnięta), z mechanizmów których to musimy dobrać te, które są użyteczne w naszej indywidualnej drodze ewolucyjnej (Panna), w celu realizacji Prawdy Uniwersalnej, czy też celu ostatecznego (Ryby). Prawda osobista czyli kierowanie się swoimi przeczuciami i intuicją jest również drogą do poszerzania zrozumienia całokształtu rzeczywistości.


Nów Księżyca, który ustawia się w kwadraturze z Neptunem wskazuje na moment powrotu do rzeczywistości, do faktycznego stanu rzeczy, faktycznej rzeczywistości, która nie jest zabarwiona naciąganą opinią medialną czy zbytnią jednostronnością. Archetyp Bliźniąt umożliwia człowiekowi ustanowić logiczny i obiektywny pogląd na stan rzeczywistości w jakiej się on znajduje, po to aby mógł on nazwać rzeczy po imieniu, a w rezultacie osiągnąć spokój i sens bezpieczeństwa pochodzący ze znajomości otoczenia w jakim się znajduje.


Na przykład: Jeżeli podróżujecie i po raz pierwszy zatrzymujecie się w kraju, w którym ludzie posługują się nieznanym językiem w mowie i pismie – jak się czujecie? Czy czulibyście się bezpieczni w takim otoczeniu, czy raczej pojawiłby się w Was niepokój pochodzący z faktu iż nie wiecie jak zakomunikować na zewnątrz swoje potrzeby, a także jak zrozumieć ludzi w nowym, obcym otoczeniu?


Znajomość swojego otoczenia i logiczne ułożenie koncepcji świata w swojej głowie daje poczucie bezpieczeństwa.


Archetyp Bliźniąt, jako archetyp zmienny, potrzebuje nieustannej stymulacji myślowej, nieustannego treningu uwagi i pobierania nowych informacji. Dla Bliźniąt bycie w ciągłym myślowym ruchu, stanowi fundament.


Kwadratura Nowiu z Neptunem powoduje iż obecnie, rzeczywistość staje się o wiele wyraźniejsza niż nasze oczekiwania i marzenia względem niej. Obecny w Znaku Ryb Saturn jest w stanie zatrzymać nas, jeżeli marzenia za jakimi w życiu gonimy nijak się mają do tego, czego potrzebujemy do rozwoju. Nasze zachcianki, często nie są tym co niezbędne jest do procesów ewolucyjnych po które tutaj przyszliśmy. Dodatkowo, władcą tego Nowiu jest Merkury, który znajduje się w swoim naturalnym położeniu, w Znaku Bliźniat.


Rozpatrując ten aspekt z drugiej strony, być może, teraz jest moment na to aby nasze marzenia które są realne do spełnienia (Saturn w Rybach) wprowadzić w ruch, lub aby przynajmiej postarać się uporządkować logicznie to czego od życia chcemy i czego byśmy sobie życzyli.

Może to być czas podczas którego wyłoni się nam wizja dotycząca tego jak ruszyć na przód ze swoim życiem, która zarazem rozbudzi w nas ciekawość i otworzy na nowe możliwości ekspresji.


W obliczu działania archetypów zmiennych warto jest być otwartym na zmiany realiów i umieć zaadaptować się odpowiednio do sytuacji.


Podczas momentu Nowiu, a dokładnie chwilę po Nowiu Księżyca, Saturn wkroczy w retrogradację, w której to pozostanie do 5 listopada tego roku. Wbrew pozorom, wkroczenie Saturna w ruch wsteczny, być może pozwoli nam obudzić się z kolektywngo snu, który jest w stanie porwać swoją narracją i sprawić iż zagubimy się w sprawach które być może wcale nie mają wpływu na naszą rzeczywistość. Podczas następnych miesięcy, Saturn zachęcać nas będzie do zdefiniowania swojej własnej rzeczywistości, po swojemu, wedle swoich wizji ale w obrębie swoich możliwości.


Saturn w Znaku Ryb może niestety powodować trudności w trzymaniu się swojego kursu życiowego, a także byciu zdyscyplinowanym i sumiennymm gdyż łatwiej jest po prostu uciec od obowiązków i zasad – tego rodzaju mechanizmy ucieczki od rzeczywistości mogą być po części coraz silniejsze, w miarę gdy Saturn będzie zbliżać się do koniunkcji z Neptunem w Znaku Ryb. W następnych miesiącach warto więc będzie poświęcić więcej uwagi na nadzorowanie siebie i użyteczne spędzanie czasu.


19 czerwca odbędzie się sekstyl pomiędzy Jowiszem w Znaku Byka, a Saturnem w Znaku Ryb. Obydwie planety są planetami socjalnymi i stanowią one parę planetarną.


Do koniunkcji Saturna z Jowiszem w Znaku Wodnika, doszło w grudniu 2020 roku – od tego momentu rozpoczęliśmy nowy cykl kształtowania się interakcji społecznych, czy też „kolektywnej chmury”. Aspekt koniunkcji, jest zawsze sygnałem rozpoczęcia się nowego cyklu, nowego procesu ewolucyjnego. Od grudnia 2023 roku, minęło około 2,5 roku, a Jowisz wraz Saturnem ustawiają się obecnie w aspekcie sekstylu. Sekstyl to aspekt, który wymaga internalizacji, czy też inaczej izolacji od otoczenia zewnętrznego, w celu znalezienia swojego indywidualnego znaczenia w stosunku do tego co rozpoczęło się podczas ostatniej koniunkcji Jowisza i Saturna (grudzień 2020 r.).


Aspekt sekstylu rosnącego przejawiać się może jako powszechna niechęć do interakcji społecznych, gdyż aspekt ten ma na celu skierowanie uwagi do wnętrza, po to aby odszukać swoje własne, dopiero co ustanowione znaczenie. Inaczej mówiąc, ten sekstyl, wskazuje na potrzebę zatrzymania się i zreflektowania nad czasem ,który minął od koniunkcji Saturna z Jowiszem w grudniu 2020 roku. Aspekty astrologiczne są jedynie kamieniami milowymi na drodze rozwoju świadomości i życia, i ukazują jak bardzo zaawansowani jesteśmy w procesach sterujących energiami życiowymi.


21 czerwca Słońce wkroczy w Znak Raka i tym samym rozpoczniemy sezon letni.


26 czerwca odbędzie się kwadratura pomiędzy Marsem/Wenus w Znaku Lwa, a Uranem w Znaku Byka. Planety personalne jakimi są Wenus i Mars, znajdują się obecnie w Znaku Lwa. Uczymy się aktualizowania swojego życia, bycia odpowiedzialnym i obecnym w swoim życiu aby móc w pełni aktualizować potencjał swojej istoty. Archetyp Lwa dotyczy samoaktualizowania swojego życia. Aspekt kwadratury pomiędzy Uranem, a Marsem, zachęca do tego abyśmy nie bali się i byli odważni w stosunku do kierowania się w życiu swoimi zasadami i wartościami (Uran w Byku). Aspekt ten wspiera podejmowanie decyzji, czy też dokonywanie zmian które nakierowane są na wyzwolenie i liberacje od norm i statusu quo. Jeśli więc czujesz że z jakiegoś powodu tłumisz swoje wartości i poglądy, ponieważ istnieje obawa iż zostanie to ocenione przez społeczeństwo, teraz jest czas na to aby przebić się przez to „co inni powiedzą”. Z perspektywy globalnej, kontakt Urana z Marsem prowadzić może do działań i decyzji na poziomie globalnym, których rezultaty pozostawią „echo”, a ich rezultaty będą rezonowały przez długi czas. Mars w połączeniu z Uranem, potrafią doprowadzić do poruszenia się przestarzałych, saturnicznych struktur, a w rezultacie do rozłamu tego, do czego przywykliśmy i nigdy nie podważaliśmy. To ciekawy czas na to aby wprowadzić w życie swoje autorskie projekty, a także na to, aby wziąć odpowiedzialnośc za to jak chce się żyć.


30 czerwca, Neptun zacznie stacjonować, aby następnie, na początku lipca rozpocząć swoją półroczną retrogradację. Oprócz Neptuna, w Znaku Ryb znajduje się również Saturn, który w będzie już w retrogradacji. Saturn i Neptun w Rybach, które będą w retrogradacji, powodować mogą iż trudniej jest nam obecnie znaleźć solidny kontakt z rzeczywistością, z codziennością spraw i obowiązków reprezentowanych przez Saturna. Gdy Saturn przebywa w Znaku Ryb, trudniej jest o wykazanie się autorytetem i dorosłością w życiu poważnym, a o wiele łatwiej jest unikać odpowiedzialności i uciec w świat marzeń i fantazji, świat Ryb. Do roku 2026, Saturn i Neptun przebywać będą w Znaku Ryb tym samym kończąc długi cykl, który rozpoczął się w roku 1989 i trwa około 36 lat. Faza balsamiczna w jakiej znajduje się obecnie Saturn w stosunku do Neptuna, jest fazą podsumowującą i kulminacją doświadczeń, które rozpoczęły się w latach 1989-90. Im bardziej Saturn będzie zbliżać się do Neptuna w ciągu następnych 3 lat, tym silniej odczuwalny będzie powszechny marazm i brak działania w stosunku do spraw socjalnych które się populacji nie podobają. Dysfunkcyjnym przejawem Archetypu Ryb jest niechęć do spojrzenia na rzeczywistość taką jaka faktycznie jest i odpłynięcie w „swoją własną” rzeczywistość, nawet jeżeli istnieje ona jedynie w sferze marzeń i wyobraźni.


Gdy Neptun wkroczy w retrogradację, o wiele silniej odczuwalna będzie mentalna mgła pochodząca z pobytu Neptuna w Rybach i o wiele silniej będziemy czuli chęć wycofania się z życia. Z pomocą przychodzi tutaj polaryzacja Ryb czyli Panna, archetyp który zachęca nas do spisania sobie planu działania, czy też zastosowania czegoś co stanowić będzie punkt odniesienia podczas tego Rybiego czasu w którym jesteśmy, a który odczuwalny jest jak rejs statkiem we mgle. Aby zupełnie nie odpłynąć w słodkich wodach świata Ryb, potrzebujemy trzymania jednej nogi na ziemi, w tym co jest praktyczne i realne, tylko w ten sposób człowiek jest w stanie wprowadzić swoje wizje i marzenia w życie.


Spokojnego lata!


170 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page