top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Działanie, a jego sens...
Mars w Baranie tworzy obecnie trygon z Południowym Węzłem Księżyca (Ketu), Słońcem w Strzelcu i niedługo Merkurym w Strzelcu.


W tym samym czasie buduje się kwadratura Marsa z Plutonem w Koziorożcu, do której dojdzie 23 grudnia.


14 grudnia czeka nas Zaćmienie Słońca w Strzelcu…


Jesteśmy obecnie pod silnym wpływem działania Archetypu Strzelca.


Jednym z mniej pozytywnych cech działania osi Strzelca/Bliźniąt jest „przekonywanie innych do swojej prawdy”. Strzelec, ponieważ jest archetypem ognistym, czasami może powodować skrajności światopoglądowe. Tym samym silna manifestacja archetypu Strzelca może przejawić się jednostronnością i nieumiejętnością przyznania się do błędu lub po prostu brakiem elastyczności w swoich przekonaniach.


W dodatku mamy również aspekt kwadratury Węzłów Księżycowych z Neptunem w Rybach, co dodatkowo wprowadza nas w iluzję tego, że jesteśmy przekonani (Strzelec), iż znamy „całą prawdę” (Ryby). Neptun w takiej konfiguracji stanowi „ominięty krok ewolucji”, który wpływa dysfunkcyjne na działanie soczewki, przez którą doświadczamy rzeczywistości (W. Północny i W. Południowy – Rahu/Ketu).


To zdecydowanie nie jest moment w czasie, w którym mądrze jest podejmować dalekosiężne decyzje, gdyż sytuacja jest najzwyczajniej niejasna, jeżeli chodzi o kierunek, w jakim obecnie zmierzamy.


Dodatkowo trygon Marsa w Baranie z Południowym Węzłem w Strzelcu, jedynie dodaje egotycznej siły i być może fałszywego przekonania, że „wiemy co robimy”. Powoduje to, że reakcja i działanie, jakim jest Mars, operuje z poziomu pół-prawdy, co na dłuższą skalę nie niesie ze sobą trwałych rozwiązań.


Informacje, jakie płyną teraz w mediach posiadają coraz to silniejszą tendencyjność, a także wyczuwać można pewnego rodzaju próbę „przekonwertowania” ogólnej opinii publicznej na temat pewnych spraw.


Odpowiedzią na obecny czas jest silne i rzetelne trzymanie się faktów, logiki, a także posiadanie raczej defensywnego nastawienia do wszelkich „boskich rozwiązań” i wszelkiego odgórnego zapewniania, że kontrolujemy obecny czas.


Obecnie kontrola jest jedynie złudzeniem, wchodzimy raczej w okres chaosu, który jest ucieleśnieniem ewolucji.

Pomyślności!

172 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page