top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Grudzień 2022. Prognoza astrologiczna. Część 1/2, (01.12-16.12).
Na samym początku grudnia (1 grudnia), Mars i Wenus ustawią się w aspekcie opozycji. Planety osobiste, jakimi są Wenus i Mars, reprezentują rozwój procesu poznawania siebie poprzez kontrast i porównanie z innymi ludźmi. W każdym człowieku istnieje pewna część charakteru, która może być ukazana jedynie poprzez relację z innym człowiekiem. Opozycja Wenus i Marsa potęguje działanie kontrastu między „Ja, a Ty”, co w rezultacie napędza chęć do poznania rzeczywistości innej niż własna, poprzez nawiązywanie różnorodnych relacji towarzyskich. Może to obecnie powodować sytuacje z poczuciem odpychania/przyciągania od innych ludzi, sympatii i antypatii etc.


3 grudnia, po pół roku, Neptun zacznie wychodzić z ruchu wstecznego. W ostatnich stopniach Znaku Ryb, znajduje się oprócz Neptuna, również Jowisz, który 20 grudnia ostatecznie i bezpowrotnie wkroczy w Znak Barana. Jowisz rozpocznie tym samym nowy, dwunastoletni cykl naturalny.


Podróż Jowisza przez ostatnie stopnie Znaku Ryb, a także wyjście Neptuna z retrogradacji, odzwierciedlać może pogodzenie się z obecną „narracją” prowadzoną w świecie, okrucieństwami wojny, konfliktem, a także postępującym kryzysem finansowym i po prostu skoncentrowanie się na tym, na co sami możemy bezpośrednio wpływać. Ostatnie miesiące retrogradacji Neptuna, spowodować mogły pochłonięcie się w świecie negatywnych newsów, atmosferze konfliktu, a także efektu polaryzowania się społeczeństwa. Czas zakończyć karmienie siebie strachem i w efekcie, stanie w miejscu i paraliż . Skupmy się na tym, na co możemy wpływać, nad czym możemy pracować, a w efekcie dalej ulepszać swoje życie, bez względu na to, czy koniec tego świata nadejdzie jutro, czy może pojutrze. W tak silnej na początku miesiąca energii połkrzyża znaków zmiennych, mało aktywny jest Archetyp Panny, dlatego warto będzie móc ujarzmić tę energię w postaci opracowania planu działania i zastanowieniu się nad tym, jak poprawić jakość swojego wewnętrznego środowiska. W ogromie informacji, warto wykazać się precyzją wyboru, gdyż bardzo często większość pobieranych przez nas informacji jest zbędna w procesie podążania za pragnieniem, który jest domeną ewolucji.


Wenus wraz z Merkurym, przez następne tygodnie podróżować będą w niedalekiej od siebie odległości. 6 grudnia Merkury wkroczy w Znak Koziorożca, natomiast 10 grudnia, dołączy do niego Wenus. Podróż Wenus po Znaku Koziorożca jest pomocą w ustabilizowaniu się i koncentracji swoich wysiłków na tworzeniu fundamentów struktury swojego życia. Jest to tranzyt, który pobudzi w nas potrzebę wykazania się dojrzałością względem swojego procesu wzrostu – musimy trzymać samych siebie w porządku i dyscyplinie, aby mieć swój własny plan działania w czasie niesprzyjających okoliczności. Wenus w Koziorożcu może okazać się również czasem zadumy, introspekcji i wyciągania wniosków. Będzie to również czas ewaluacji obecnego świata i powszechnych wartości systemowych. Wenus w Koziorożcu zagości do 3 stycznia 2023 roku.


8 grudnia odbędzie się Pełnia Księżyca w Znaku Bliźniąt, w której to Księżyc będzie w koniunkcji z Marsem w Znaku Bliźniąt. Retrogradacja Marsa w Znaku Bliźniąt potrwa do połowy stycznia 2023 roku – jesteśmy więc w trakcie okresu, w którym trudniej jest znaleźć w sobie zaangażowanie i przejrzyste ukierunkowanie swojej uwagi. Koniunkcja Księżyca i Marsa (Rx) spowodować może nieoczekiwaną zmianę kierunku, odwrócenie sytuacji czy po prostu zamieszanie intelektualne. Archetyp Bliźniąt włada również wszelkiego rodzaju przesyłem informacji, komunikacją, logistyką, mową i mediami. Tak wymowna Pełnia, w której uczestniczy Mars (Rx) podczas dziejącego się konfliktu, może również odwrócić powszechną „narrację” w toczonym obecnie konflikcie. „Narracja” to popularne ostatnio słowo, a zjawisko to pojawiło się z powodu intensywniej napędzanej polaryzacji wewnątrz społeczeństwa, nastawianiu ludzi przeciwko sobie samym, do czego najpierw służyła pandemia, a teraz narratyw wojenny. Kolejnym skutkiem ubocznym „narracji” jest powszechna jednobiegunowość panująca w mediach masowego przekazu, która powoli zaczyna podważać rezerwy zdrowego rozsądku. Pełnia ta zachęca nas do tego abyśmy pomimo silnego wpływu Większej Całości (społeczeństwa) nie ustawali w ciekawości i interakcji z najbliższym nam światem. To jak szukanie swojej własnej drogi, w uciśnionym obecnie świecie.


Spokojnego miesiąca!

228 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page