top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Jowisz w Znaku Ryb ♓ (29.12.21-10.05.22)

Jowisz w Znaku Ryb.

29.12.21-10.05.22

28.10.22-20.12.22


Jowisz ponownie odwiedził Znak Ryb i pozostanie tam do 10 maja 2022 roku, po czym wkroczy w Znak Barana, w którym pozostanie do 28 października 2022 roku.


Za sprawą retrogradacji, Jowisz od 28 października do 20 grudnia 2022 roku ponownie odwiedzi Znak Ryb.


Jowisz jest tradycyjnym władcą Znaku Ryb, jest więc dużo wspólnego między Jowiszem a Rybami, ponieważ obydwa dotyczą zjawiska, jakim jest *prawda*.


Jowisz jako ognista planeta, włada personalnym i empirycznym sensem prawdy, który każdy z nas posiada, natomiast Ryby, jako 12 i ostatni archetyp Zodiaku Naturalnego, ma do czynienia z Prawdą Uniwersalną, która jest ponadczasowa.


Do połowy stycznia 2022, Węzły Księżycowe, czyli tzw. Oś Ewolucji kolektywnej, przebywają w Znakach Strzelec/Bliźnięta.


Jako kolektyw ludzki, staraliśmy się zrozumieć gdzie leży prawda, co jest faktem, a co jedynie czyjąś opinią. Mogliśmy obserwować jaki obraz prawdy kreują media i ale również jak nią manipulują dla własnych korzyści. Cenzurowanie polityków, badaczy i lekarzy stało się ostatnio zjawiskiem powszechnym.


Tranzyt Jowisza w Znaku Ryb kojarzy mi się z weryfikacją naszego własnego sensu prawdy i porównaniem go z tym jak faktycznie jest - z planem Wszechświata.


Może to być również silne "pryśnięcie bańki" w którą wcześniej wierzyliśmy i w którą emocjonalnie zainwestowaliśmy. Archetyp Ryb włada bowiem jedną z trudniejszych do przeżycia emocji - "rozczarowaniem". Rozczarowaniem które nadchodzi wtedy gdy wierzyliśmy w coś tak silnie, a okazało się to być jedynie iluzją.


Przypomina to moment, w którym jako dzieci, dowiedzieliśmy się iż Św. Mikołaj tak naprawdę nie istnieje. Warto jest przypomnieć sobie, jaka wtedy była nasza reakcja. Najczęściej na początku jest to zupełne wyparcie faktu i obrona wcześniejszej i bezpieczniejszej "wersji" rzeczywistości. Dopiero po czasie pustka, która powstała po objawieniu się Prawdy zostaje stopniowo wypełniona.


W przyszłym roku, 12 kwietnia czeka nas również koniunkcja Jowisza i Neptuna w Znaku Ryb, co jest również momentem początku nowego około 13-letniego cyklu tychże planet. Obecnie planety te są w fazie balsamicznej, która kończy obecny cykl Jowisz-Neptun, w którym się znajdujemy (ostatnia koniunkcja tychże planet miała miejsce w grudniu 2009 roku).


Pozytywnie rozpatrując ten tranzyt, Jowisz w Znaku Ryb może obudzić w nas empatię i zrozumienie dla innych, nawet gdy posiadają oni inny niż my sami światopogląd. Empatia pochodząca z połączenia Jowisza z Rybami pochodzi z głębokiej realizacji, iż wszyscy w pewnym stopniu błądzimy w naszych przekonaniach, gdyż jesteśmy ograniczeni naszym własnym sensem prawdy. Jest to również tranzyt sprzyjający kultywowaniu i praktykowaniu w sobie wiary, a także poszukiwaniom duchowym.


Mimo iż nasze społeczeństwo jest obecnie silnie poróżnione względem posiadanych przekonań, istnieje o wiele więcej czynników, które nas łączą.


Wszyscy powstaliśmy ze Źródła, od Boga/Bogini, z łona matki...


Każdy z nas posiada tę samą ludzką formę, w której urzeczywistnia się duch.


Wszyscy jesteśmy w trakcie procesu rozwoju, każdy w swoim tempie, ale każdy posiada tę samą stację docelową, którą jest zjednanie się ze swoim początkiem, ze Źródłem, które tchnęło w nas iskrę życia.


Do ponownego usłyszenia już niebawem!

489 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page