top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Jowisz w Znaku Ryb. Poszerzając horyzont zrozumienia.Dnia dzisiejszego, czyli 14 maja, największa planeta naszego Układu Słonecznego – Jowisz, zawitała w tropikalnym Znaku Ryb.


W tym roku Jowisz spędzi w Znaku Ryb okres do 28 lipca, następnie powróci z powrotem do Znaku Wodnika za sprawą retrogradacji, a pod koniec tego roku 29 grudnia ponownie odwiedzi Znak Ryb. Jest to więc przedsmak dłuższego tranzytu, który czeka nas w pierwszym półroczu 2022 roku.


Jowisz posiada wiele wspólnego ze Znakiem Ryb, ponieważ do czasu odkrycia Neptuna, uznawany był za tradycyjnego władcę Znaku Ryb. Można więc stwierdzić, iż Znak Ryb posiada dwie, władające nim planety Jowisza – tradycyjnego władcę i Neptuna – władcę nowoczesnego. Zarówno Neptun jak i Jowisz, na poziomie indywidualnym człowieka, dotyczą dynamiki wiary, przekonań i filozofii życia.


Jowisz jest częścią archetypu Strzelca, a także IX Domu Astrologicznego, które wspólnie kształtują personalny system wierzeń człowieka. Ponieważ archetyp ten, przynależy do żywiołu ognia, jego zadaniem jest nadawanie życiu sensu w postaci poczucia misji i przeznaczenia, które wytwarzane jest ze znajomości przeżytych dotychczas doświadczeń. Funkcją Jowisza jest budowanie własnej filozofii lub też światopoglądu, który oparty jest na empirycznym poznawaniu życia, co porównać można do „kroczenia własną drogą”. Archetyp Strzelca, często kojarzony z obfitością i ekspansją, wytwarza również w człowieku poczucie, bycia częścią czegoś większego niż on sam, boskiego planu, który posiada swoją agendę. Jeśli archetyp ten przejawia się w sposób elastyczny, może być on źródłem popularnego strzelcowego optymizmu.


Jak więc wygląda działanie Jowisza w Znaku Ryb?


Ryby, jako ostatni znak Zodiaku Naturalnego, posiadają w sobie funkcję kumulującą. Jako znak żywiołu wody, Ryby nie są zainteresowane posiadaniem barier i solidnej formy – tak jak woda, która potrafi dopasować się do naczynia w jakim się znajduje, podobnie Ryby dopasowują się do istniejących okoliczności.


Jedną z najważniejszych funkcji archetypu Ryb, jest zacieranie granic.


Duchowa ewolucja człowieka z perspektywy Astrologii Ewolucyjnej (Evolutionary Astrology), związana jest z procesem, w jakim Dusza człowieka dociera do zrozumienia swojej własnej natury. Proces inkarnowania się jest inaczej wyczerpywaniem pragnień i impulsów, które oddalają Duszę człowieka od jej Stwórcy/Źródła. W miarę ewoluowania i gromadzenia wiedzy płynącej z doświadczania życia w postaci ludzkiej, wyczerpują się pragnienia, których natura i kierunek nie są związane z powrotem od Źródła , nie znaczy to jednak że nie są one również istotne. W rezultacie, w miarę upływu czasu, gdy wyczerpuje się motywacja do inkarnowania się w celu realizacji pragnień separacji, pozostaje jedno, najsilniejsze pragnienie – powrotu za życia do tego, co nadało Duszy początek istnienia – zjednania się z Bogiem/Boginią/Stwórcą.


Zadaniem archetypu Ryb jest ukazanie człowiekowi wszystkiego co stanowi niedostrzeganą iluzję.


Zapewne większość z nas doświadczyła momentu, w którym doszło do „pęknięcia mydlanej bańki”, w którą wcześniej się wierzyło. Pryśnięcia iluzji i gwałtownego obudzenia się na prawdziwy, twardy i materialny realizm życia. Towarzyszyć temu może, poczucie rozczarowania i zawodu, co również jest manifestacją działania Archetypu Ryb.


Tranzyt Jowisza w Znaku Ryb może ukazać nam aspekty życia, do których podchodziliśmy nadwymiar idealistycznie, które pozbawione były realizmu i ukorzenienia w codzienności. Ponieważ Jowisz/Strzelec włada indywidualną ideologią człowieka, jego pobyt w Rybach może ukazać ograniczenia we własnym światopoglądzie.


Archetyp Ryb, często utożsamiany z „wpływem przeznaczenia” na życie człowieka, może zarówno nadać nowego sensu czyjemuś życiu, lub też pokazać mu, iż to w co do tej pory wierzył, pozbawione było głębszego sensu.


Jednym z wyższych celów takiego tranzytu Jowisza, jest odświeżenie kolektywnych przekonań. Czas ten niesie ze sobą potencjał do zjednoczenia się z innymi (Ryby/Neptun) i poczucia bycia jednością z bliźnimi.


Jowisz w Rybach obfituje również w niezwykłe pokłady inspiracji, natchnienia i weny, które najlepiej wykorzystać w praktyczny sposób. Bycie praktycznym w obecnym czasie pomoże ujarzmić jowiszową energię, gdyż w Rybach ma on tendencję do odpłynięcia w świat marzeń i stawiania sobie celów „ponad życie”, do których realizacji, często nie wiadomo jak się zabrać. Metoda działania w postaci „małych kroków” to obecnie dobry sposób na wprowadzenie marzeń w życie.


Tranzyt Jowisza w Rybach, być może pomoże nam zrozumieć, iż to, co do tej pory znaliśmy i w co wierzyliśmy, nie jest wcale całkowitą prawdą, a przed nami stoi jeszcze wiele niewiadomych.


Celem działania kolejnych tygodni, jest ukazanie nam ograniczeń w swoich przekonaniach, co wcale nie jest czymś negatywnym, wręcz przeciwnie – pomaga nam to ewoluować w kierunku zrozumienia coraz to szerszych aspektów świata, w którym przyszło nam żyć.


Prawda Indywidualna jest jedynie wycinkiem Prawdy Uniwersalnej, która zawiera w sobie kompletne zrozumienie natury praw działających w naturze, której przecież wszyscy podlegamy.


Jeśli zamiast bronienia swojej subiektywnej prawdy, wykażemy się chęcią zrozumienia i elastycznością intelektualną, tranzyt ten jest w stanie pokazać nam iż jesteśmy częścią czegoś większego - kolektywu ludzkiego, który symbolizuje Znak Ryb.


Pomyślności!

639 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentare


bottom of page