top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Koniunkcja Jowisza i Saturna w Wodniku. Sezon Koziorożca.
Dzisiejszy dzień to dzień w którym odbywa się jedno z najważniejszych wydarzeń astrologicznych roku 2020.


Planety socjalne jakimi są Jowisz i Saturn, rozpoczną kolejne odliczanie dwudziestoletniego cyklu przemian społecznych, w dodatku koniunkcja ma miejsce w początkowych stopniach archetypu Wodnika, co nadaje jej przełomowy charakter. Archetyp Wodnika oznacza bowiem indywiduację i rozwój wyższego umysłu, który umożliwia nam progress w kierunku społeczeństwa bardziej zjednoczonego.


Często jednak aby takie życzenia Wodnika, o nowym świecie i nowej planetarnej świadomości mogły się zrealizować, równoważą się one z przełomem w postaci rewolucji, chaosu i rozłamu obecnie znanej nam rzeczywistości.


Działanie archetypu Wodnika można określić jako:


„uwolnienie się od tego co już znamy”,


czyli od twardych struktur i fundamentów rzeczywistości jakie reprezentuje Saturn, które w dużej mierze symbolizują kres naszego postrzegania rzeczywistości.


Musimy również wziąć pod uwagę długość cyklu Jowisza i Saturna, który trwa przecież około 20 lat. Oznacza to iż to co obecnie się zaczyna, podczas koniunkcji „nowej fazy” Jowisza i Saturna, swój prawdziwy kształt osiągnie w okolicach roku 2030 czyli wtedy gdy cykl ten osiągnie „pełną fazę”. Warto jest więc twardo stąpać po Ziemi i obserwować jakie plany na przyszłość kreują się obecnie, gdyż właśnie teraz powstaje zarodek nowej idei społeczno-gospodarczej która zacznie się rozwijać w następnych latach.


Nie oznacza to więc, że raptownie w ciągu następnych tygodni, bądź nawet miesięcy nasza rzeczywistość zmieni się w diametralny sposób.


Niestety powszechna narracja wejścia w „Erę Wodnika”, „nowej rzeczywistości” itp. jest nieco wyolbrzymiona – za bardzo chcielibyśmy zmian „na już” ignorując tym samym prawa czasu i materii, których niestety nie da się ominąć.


Dodatkowego znaczenia dzisiejszej koniunkcji Jowisza i Saturna dodaje fakt, iż rozpoczęliśmy właśnie okres Zimy – Słońce znajduje się już w Znaku Koziorożca. Jako jeden ze znaków Kardynalnych, Archetyp Koziorożca symbolizuje adaptację, introspekcję, a także proces dojrzewania.


Saturn/Koziorożec, często testuje naszą determinację i zaangażowanie do życia w 100% naszych możliwości. Poprzez introspekcję uczy nas również akceptacji naszej przeszłości, której nie możemy zmienić, a z której możemy jedynie wyciągnąć wnioski.


Archetyp Saturna/Koziorożca wcale nie musi być taki straszny jeżeli zrozumiemy jedną ważną zależność:


Aby móc w pełni rozwinąć swój własny potencjał jaki jest nadany każdemu z nas podczas momentu urodzenia, musimy każdego dnia podchodzić do życia jako gry, w której nasze zaangażowanie pozwala nam zbierać punkty i ewoluować na następny poziom.


Ten archetyp jest niezwykle ważny ponieważ testuje nasz stosunek do własnego procesu ewolucji/wzrostu.


Saturn/Koziorożec pyta nas:


„Czy jesteś gotowy, aby stać się najlepszą wersją samego siebie?”,


„Czy jesteś w stanie posiadać dyscyplinę i systematykę w dażeniu do stania się Sobą Samym”,


„Czy jesteś gotowy aby otrzymać w nagrodzie owoce pochodzące z własnego zaangażowania w swój rozwój?


Dodatkowo chciałbym z tego miejsca życzyć wszystkim

Wesołych Świąt!


Z Bogiem!

583 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page