top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Koniunkcja Jowisza i Urana w Znaku Byka. 21.04.24.W kwietniu czeka nas jeden z kluczowych i milowych momentów roku 2024, który odbędzie się 21 kwietnia, a jest nim koniunkcja Jowisza i Urana w Znaku Byka.

Jest to koniunkcja planet wolno poruszających się, które reprezentują zmiany na Ziemi w dłuższym czasie. Ostatnim razem, planety te spotkały się w czerwcu, w 2010 roku, w początkowych stopniach Znaku Barana. Spotykają się one mniej więcej raz na 13 lat.


W 2018 roku Uran wkroczył w Znak Byka, w którym pozostanie do 2026 roku. Jowisz jest planetą która porusza się o wiele szybciej niż Uran i to on wyznacza cykliczność tejże pary planetarnej.


Co więc oznaczać może nadchodzące spotkanie obydwu planet w Znaku Byka?

Po pierwsze, każda koniunkcja dwóch ciał niebieskich, rozpoczyna kolejny cykl ewolucyjny wspólnego znaczenia obydwu planet. Możemy powiedzieć iż w obecnym momencie, tkwimy w cyklu, który rozpoczął się ostatnią konkiunkcją tychże planet w roku 2010.


Ponieważ Jowisz jest największą planetą naszego Układu Słonecznego, jego symboliczne działanie w horoskopie powoduje ekspansję i wzrost. Prawo Wzrostu jest jednym z Praw Naturalnych, które powoduje iż człowiek jak i każda inna żywa istota, posiada w sobie chęć do ekspansji i rozwoju.


Jowisz włada również sensem indywidualnej prawdy, którą można również nazwać autentycznością swojego ludzkiego doświadczenia. Jest planetą, która w dużej mierze odpowiada za system przekonań jakie w sobie nosimy, a także za naszą personalną filozofię życiową.


Uran z kolei, jest planetą która powoduje rozłam i rozpad, tego co dłużej nie prosperuje lub jest nieadekwatne do naszych możliwości. Działanie Urana porównać można do wprowadzenia w życie chaosu, po to aby ustawić je na pierwotny ewolucyjny kierunek w jakim powinniśmy się rozwijać. Uran często pozornie „psuje” to na czym się do tej pory opieraliśmy i wzbudza w nas chęć wprowadzenia w życie innowacji.


Obydwie planety spotkają się w Znaku Byka, czyli archetypie, który włada sensem wartości, poczuciem bezpieczeństwa fizycznego czy też instynktem przetrwania w świecie fizycznym. To właśnie z tych kluczowych zagadnień psychologicznych bierze się dopasowanie znaczenia Archetypu Byka do spraw tj. pieniądze, pożywienie, ekonomia, gospodarka czy też ciało fizyczne.


Spotkanie Jowisza z Uranem w Znaku Byka, wskazuje więc iż być może czeka nas zawirowanie w światowej gospodarce, wywołane nieprzewidywalnym działaniem Urana który lubi „psuć” lub zaskakiwać nas w najmniej odpowiednim momencie. W znaku Byka, koniunkcja ta spowodować może iż to co do tej pory wydawało się być stałe i przewidywalne, wcale takie nie jest.


Rozpatrując to spotkanie z pozytywnej strony, wspólne działanie Jowisza i Urana sprzyja rozwojowi technologii i postępowi technologicznemu. Na poziomie personalnym, symbolizuje to również odnalezienie w sobie nowych pokładów energii i zasobów. Długi tranzyt Urana przez Znak Byka pracuje nad tym aby poruszyć w nas zorumienie tego co stanowi indywidualny sens poczucia iż jest się spełnionym w życiu. Co tak w głębi duszy jest w stanie dać nam poczucie spełnienia?


Energia Jowisza w Byku sprzyja do zaufania swojej intuicyjnośći zwłaszcza jeżeli podowiada nam ona iż coś jest nam potrzebne. Archetyp Byka jest bowiem związany z sensem bezpieczeństwa, który pochodzi od umiejętności zaspokajania swoich potrzeb, co w rezultacie prowadzi do samodzielności. Intuicja może również podpowiadać iż teraz możemy sobie na „coś pozwolić” i tak też powinniśmy uczynić, ponieważ wynagradzanie siebie jest również częścią procesu budowania poczucia bezpieczeństwa wewnętrznego.


Czas tak naprawdę pokaże w jaki sposób rozegra się działanie tejże koniunkcji, ponieważ jej efekty nie zawsze muszą być widoczne natychmiastowo. Jowisz zbliżając się do Urana jedynie aktywuje to, co rozpoczęło się ingressem Urana w Znak Byka w roku 2018.


Jeżeli więc posiadasz jakieś planety na osi znaków stałych Byk/Lew/Skorpion/Wodnik w swoim horoskopie, przechodzisz przez gruntowną zmianę tego jak wygląda Twoja hierarchia wartości i priorytetów w życiu – co jest obecnie na pierwszym miejscu, a co z niego spadło…

138 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page