top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Koniunkcja Merkurego ze Słońcem w Wodniku.



Koniunkcja Merkurego ze Słońcem.


Dzisiaj około godziny 15.00 Merkury w Wodniku wykona koniunkcję ze Słońcem.


Jest to dosyć istotny dzień w cyklu retrogradacji Merkurego w Wodniku, która potrwa do 21 lutego.


Moment, w którym retrogradująca planeta wykonuje koniunkcję ze Słońcem (lub też opozycję ze Słońcem), tak jak dzisiaj robi to Merkury, jest wydarzeniem, które zmienia nieco wydźwięk planety, której dotyczy dana retrogradacja.


Koniunkcja ze Słońcem może pomóc nam w spojrzeniu w inny sposób na wszelkie dotychczasowe sprawy i problemy. Każda retrogradacja wiąże się z potrzebą ponownej wizytacji sfer życia, których dotyczy tranzyt retrogradującej planety.


Obecnie, Merkury pracuje nad pozbyciem się zalegających myśli i przekonań, które swoją fiksacją uniemożliwiają nam dostrzeżenie szerszego kontekstu życia. Merkury w Znaku Wodnika może pomóc nam dokopać się do głęboko zalegających wspomnień, zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. Żywiołem Archetypu Wodnika jest stała jakość powietrza, która związana jest ze sferą mentalną człowieka, w której nie istnieje liniowe pojęcie czasu. Archetyp Wodnika włada bowiem aspektem wyższego umysłu i myśli nieograniczonej wymiarem czasu liniowego.


Jeżeli Twój świadomy umysł otrzymuje powtarzające się myśli, wspomnienia, lub zamiary co do przyszłości, jest to związane z aktywnością Archetypu Wodnika. Powtarzające się marzenia i życzenia przyszłości, które cyklicznie odbiera umysł świadomy (jakkolwiek dziwne i niezrozumiałe by one nie były), stanowią bowiem wgląd do sfery umysłu podświadomego, który w dużej mierze determinuje działalność świadomej jaźni.


Człowiek to wielowymiarowa istota, posługująca się narzędziami, które nie muszą być zawsze odczuwalne na poziomie świadomym. Wiele „wymiarów” życia człowieka zawsze pozostanie niedostrzegalne dla ludzkiego Ego, ponieważ na tym między innymi polega proces ewolucji duchowej człowieka. Niemożliwe jest zrozumienie wszystkiego „na raz”, ponieważ przeczy to z prawami natury, jakie panują na Ziemi. Świat dualizmu i materii jest dla Duszy człowieka pewnym ograniczeniem, ale jest to ograniczenie, które każdy jest w stanie przezwyciężyć. Duchowa wędrówka ewolucyjna człowieka, być może polega na wewnętrznym zrozumieniu tego iż, Duch i Materia nigdy nie były podzielone i mają one jednakową wartość, ponieważ stanowią jedną Całość. Wszystkie narzędzia do tego, abyśmy mogli się rozwijać są już w naszym posiadaniu.


Wiele aspektów życia człowieka jest zdeterminowane na poziomie podświadomym. Archetyp Wodnika, w którym Merkury obecnie retrograduje, umożliwia nam dostęp do podświadomych zasobów pamięci wydarzeń które nas w jakiś sposób zmieniły. Włada on również umiejętnością wyzwolenia się z ograniczających i powtarzających się myśli, które zakorzeniają nas niepotrzebnie w przeszłości.


Dzisiejszy dzień to dobry moment na refleksję i introspekcję. Merkury w Wodniku wraz ze wsparciem Słońca pomaga nam znaleźć obiektywną perspektywę w swoim życiu, a także zaobserwować, w którym miejscu linii czasowej każdy z nas się znajduje.


Jeżeli powtarzamy ciągle ten sam wewnętrzny dialog, sabotażujący nasze działania i wprowadzający w życie paraliż, może jest to dobry dzień na akceptację tego, iż w ogóle ma to miejsce.


Koniunkcja Słońca i Merkurego w Wodniku pomaga nam naświetlić sprawy, które wymagają uwagi, ale również dzielnie zaufać w plany i marzenia przyszłości, które symbolizuje Archetyp Wodnika.

277 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page