top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Kwiecień 2021 Część 1/2. (01.04.21-15.04.21). Prognoza astrologiczna.
4 kwietnia Merkury wejdzie w Znak Barana, zyskując tym samym, nowy energetyczny impuls do działania. Działanie Merkurego jest samo w sobie nastawione na elastyczność i stymulowanie myślenia, a pobyt tejże planety w Znaku Barana (do 19 kwietnia), dodatkowo energicznie przyspieszy nasze myślenie i ekspresję. Należy zauważyć, iż Merkury wraz z Marsem są we wzajemnej recepcji, co prawdopodobnie jeszcze bardziej podkreśli okres pobytu Merkurego w Znaku Barana.


Głównym działaniem Merkurego w Znaku Barana jest inicjacja nowej narracji życia. Ognisty Merkury sprzyja wszelkiemu nowatorskiemu i pionierskiemu działaniu, spróbowaniu nowego hobby lub rozpoczęciu projektu, który przekładaliśmy na później. Archetyp Barana w życiu człowieka symbolizuje nowe początki i daje nam przyzwolenie na testowanie wielu różnorodnych kierunków. To czas instynktownego działania, nawet jeżeli nie widzimy jeszcze celu do owego działania. Zdecydowanie pierwsza połowa kwietnia sprzyja proaktywności i ruszeniu w nowe, jeszcze nieodkryte tereny swojego życia.


Do 9 kwietnia, budować się będzie kwadratura Marsa w Bliźniętach z Neptunem w Rybach. Aspekty pomiędzy Marsem a Neptunem, zazwyczaj wpływają na umiejętność decydowania i skoncentrowanego działania. Ponieważ kwadratura jest rodzajem aspektu astrologicznego, który pcha nas do działania, a obecnie dzieje się ona w znakach jakości zmiennej (Ryby-Bliźnięta), możemy nie do końca wiedzieć, w jaki sposób ukierunkować swoje zamiary. Neptun jest często utożsamiany z pojęciem absolutnej prawdy, ze Źródłem, z kontaktem z Bogiem/Boginią, a gdy wpływa na niego Mars, należy wykazać się dodatkową obiektywnością, aby przypadkiem nie narzucać innym swojej „indywidualnej prawdy” jako ta jedyna.


Można jednak wykorzystać ten aspekt w pozytywnym celu. Połączenia Marsa z Neptunem związane są również z dostosowaniem sposobu, w jaki kreujemy swoje życie. To dobry czas na to, aby wczuć się wewnętrznie w swoją własną dotychczasową wędrówkę i zadać sobie pytanie:


„Czego oczekuje ode mnie moja dusza? Jakie decyzje pomogą mi żyć w swojej autentyczności, bliżej Boga/Bogini?”


Również 9 kwietnia, czeka nas koniunkcja Merkurego z Chironem w Znaku Barana. To dobry dzień na to, aby zreflektować się nad problemami, które wpływają na wolność działania i ekspresji w życiu (Baran). Merkury skupia naszą świadomą uwagę na tym, co osłabia naszą ekspresję, a co tym samym powoduje prokrastynację własnego samopoznania. Taka koniunkcja posiada w sobie potencjał do zaadresowania w życiu spraw, które sprawiają, że czujemy się bezsilnie. Czasami są to sprawy z areny relacji międzyludzkich, a czasami to my sami jesteśmy dla siebie największym wrogiem. Dzień ten niesie w sobie szansę na wyzwolenie się ze wmawianych sobie fałszywych przekonań, poprzez zaakceptowanie, że faktycznie mają one miejsce. Pamiętajmy, iż opinie innych, rodzina, nauczyciele, media i tym podobne, wcale nie muszą definiować tego, kim jesteśmy.


12 kwietnia rozpoczniemy nowy cykl księżycowy Nowiem Księżyca w Znaku Barana. W dodatku zarówno Nów, jak i Wenus w Baranie tworzyć będą kwadraturę do Plutona w Koziorożcu.


Jest to energia planetarna, która zamanifestować się może jako stanowcze działanie „bez żalu”, bez pytania o wyjaśnienia. Naturalna kwadratura między Koziorożcem (gdzie znajduje się obecnie Pluton) a Baranem (gdzie będzie mieć miejsce Nów), symbolizuje napięcie do wyzwolenia się z ograniczeń płynących z faktu, iż musimy podporządkować się zasadom panującym społecznie.


Jedną z głębokich lekcji Plutona w Koziorożcu jest ukazanie nam jak bardzo zniekształcona jest obecna „elita władzy”, która za wszelką cenę, chce posiadać kontrolę (Koziorożec), nad naszą wolnością (Baran). Taki Nów może zaostrzyć spór między naturalnym prawem człowieka do wolności a testowaniem ograniczeń i zasad systemowych/społecznych. Kwadratura Wenus z Plutonem wskazuje na to, abyśmy skoncentrowali się na samodzielności i zminimalizowaniu stopnia, w jakim zależni jesteśmy od innych.


Nów w Znaku Barana wprowadzi nas ostatecznie w energię wiosenną, która zawsze symbolizuje nowy początek cyklu regeneracji inaczej znanego pod nazwą cyklu życia i śmierci.


Wspaniałego kwietnia!


Pomyślności!

223 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

댓글


bottom of page