top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Kwiecień 2021 Część 2/2. (15.04.21-30.04.21). Prognoza astrologiczna.
14 kwietnia planeta relacji i budowania wewnętrznych wartości Wenus weszła w Znak Byka, z którym ma wiele wspólnego. Wenus włada bowiem Znakiem Byka, czyli archetypem dotyczącym jednego z podstawowych instynktów człowieka, jakim jest instynkt do przetrwania. Wenus będzie przebywać w Znaku Byka do 9 maja tego roku, tym samym pomoże nam skupić się na sposobie, w jaki zapewniamy sobie bezpieczeństwo w świecie materialnym.


Jako znak żywiołu Ziemi, archetyp Byka wiąże się z umiejętnością bycia samowystarczalnym, a także spełnianiem swoich potrzeb samodzielnie – jest on bowiem znakiem jakości pasywnej i stałej. Każdy z nas posiada obowiązek bycia odpowiedzialnym za spełnienie swoich potrzeb, odpowiadania na nie i ich zaspokojenia. To właśnie z umiejętnego dostrzegania swoich potrzeb i ich spełniania buduje się czyjeś poczucie wartości – gdy wiemy czego w życiu chcemy i potrafimy sobie to zapewnić. Nieco ciemniejszą i zniekształconą stroną Wenus w Znaku Byka jest zbytne przywiązywanie wagi do tego, co się już posiada i wiązanie swojego bezpieczeństwa emocjonalnego z zasobami świata materialnego. To nic złego żyć w dobrobycie, jednak jeżeli zupełnie się na nim koncentrujemy, czasami stajemy się niewolnikiem tego, co posiadamy, a w rezultacie to świat materialny posiada nas samych.


Przechodząca przez Znak Byka Wenus zachęca nas również do zastanowienia się, co w naszym życiu posiada dla nas znaczenie – jaki sens ma indywidualne życie każdego z nas. Znaczenie jakie nadajemy życiu jest bowiem nierozłącznie związane z wartościami, na których będziemy się koncentrować.


16 kwietnia czeka nas kwadratura Merkurego i Słońca w Znaku Barana, z Plutonem w Koziorożcu, co symbolizuje dosyć wybuchową i napiętą energię. Podczas takiej kwadratury, warto jest zwrócić uwagę na sposób w jaki się komunikujemy z innymi i czy aby na pewno słuchamy innych w obiektywny sposób. Taki aspekt powodować może napięcie pchające nas do uzewnętrznienia swojej „wizji” rzeczywistości, co oczywiście jest sprawą zupełnie relatywną i subiektywną, dlatego warto jest pamiętać o zachowaniu balansu w higienie porozumiewania się z innymi.


17 kwietnia dojdzie do trygonu Marsa w Znaku Bliźniąt z Jowiszem w Znaku Wodnika. Aspekt taki wprowadza atmosferę sprzyjającego i harmonijnego „zrywu” do działania. Ponieważ jest to aspekt należący do Wielkiego Trygonu Powietrza, wspomaga on wszelką stymulację intelektualną. Warto jest pozwolić sobie na improwizację ze swoimi zainteresowaniami i po prostu dać się ponieść myślom, po to, aby otrzymać pełniejszy obraz obecnej sytuacji życiowej, w jakiej się znajdujemy. Tranzyt Jowisza w Wodniku związany jest z budowaniem nowych realiów społecznych, poprzez dziejący się obecnie rozłam i upadek przedawnionych zasad i regulacji starego, tradycyjnego systemu. Obecnie Jowisz silnie przyspiesza również rozwój i adaptację świata technologicznego, który chcąc nie chcąc prawdopodobnie stanie się dużą częścią fundamentu nowego zarządzania i administracji systemów państwowych (trwający obecnie tranzyt Saturna w Wodniku).


W nocy z 19 na 20 kwietnia Słońce zrobi swój ingress w Znak Byka wprowadzając nas w środek pory roku jaką jest wiosna.


23 kwietnia Mars zmieni Znak z Bliźniąt na Raka i pobędzie w nim do 11 czerwca. Mars w znakach żywiołu wody staje się emocjonalnie wrażliwy, zwiększając sensytywność na bodźce pochodzące z naszego najbliższego otoczenia. Będziemy uczyć się wiedzy o swoim ciele emocjonalnym, a także o czynnikach, które wpłynęły na jego ukształtowanie. W dużym stopniu emocje człowieka ukształtowane są przez okres wczesnego dzieciństwa i wszelkie zapadające nam w pamięci sytuacje na tle emocjonalnym. Intencją ewolucyjną takiego tranzytu Marsa jest wytworzenie w sobie poczucia bezpieczeństwa emocjonalnego, które znaleźć można jedynie patrząc w głąb siebie.


Tego samego dnia – 23 kwietnia, czeka nas koniunkcja Wenus wraz z Uranem w Znaku Byka. Jest to dosyć istotny moment zwrotny, ponieważ władcą Znaku Zodiaku, w jakim przebywa Uran – Byka, jest właśnie Wenus. Można więc powiedzieć, iż przebywający do roku 2026 w Znaku Byka Uran, to długoterminowa zmiana kolektywnego podejścia do zasobów, pieniędzy i gospodarki. Za każdym więc razem, gdy Wenus znajduje się w Znaku Byka i dochodzi do koniunkcji z Uranem, jak to będzie miało miejsce 23 kwietnia, dochodzi do rozpoczęcia nowego cyklu indywiduacji Archetypu Byka – zwrócenia naszej uwagi na wykorzystywanie zasobów Ziemi i zrewidowania podejścia do tego, co stanowi dla nas wartość i jak się nią wymieniamy. Obserwować to można obecnie w dziejącej się już zmianie dotyczącej cyfryzacji pieniądza. Podczas pobytu Urana w Byku do 2026r r., czeka nas jeszcze 6 tego typu cyklów Urana-Wenus, a nowy świeży cykl trwający do czerwca 2022 roku zaczynamy właśnie w tym miesiącu koniunkcją Wenus i Urana.


25 kwietnia czeka nas kwadratura 90° pomiędzy Wenus w Byku a Saturnem w Koziorożcu. Tego typu kwadratura wywołać może moment dysonansu, pomiędzy identyfikacją własnych potrzeb i ich spełniania (Wenus), a wszelkiej woli niezależnej od nas samych, która chce abyśmy się jej podporządkowali (Saturn). Taki aspekt wywołać może silną niezależność, a co za tym idzie niechęć do zmiany i elastyczności. Na arenie relacji, warto będzie zaobserwować czy znajomi i przyjaciele szanują i akceptują wartości, jakimi kierujemy się w życiu, a także zastanowić się czym jest esencja tego, co łączy Ciebie i Twoich bliskich.


Koniec miesiąca zapowiada się spektakularnie, ponieważ czeka nas Pełnia Księżyca w Znaku Skorpiona, a mniej więcej w tym samym czasie władca Skorpiona – Pluton, będzie przygotowywał się do swojej retrogradacji.


26 kwietnia tuż przed Pełnią Księżyca odbywającą się 27 kwietnia, Pluton w Koziorożcu zacznie stacjonować, czyli przygotowywać się do swojej półrocznej retrogradacji. Często, gdy planety generacyjne wykonują zmianę z ruchu prostego (normalnego) do wstecznego (retrogradacji), zmiana jest subtelna, ale wyczuwalna, zwłaszcza jeżeli chodzi o energię Plutona, który włada procesem naszej ewolucji kolektywnej.


Skorpioniczną energię spotęguje również Pełnia Księżyca w Znaku Skorpiona, która dosłownie, zmusi nas do zejścia w swój podziemny świat podświadomości i cienia, po to, aby móc zrozumieć, po co tu przyszliśmy i jakie są nasze intencje ewolucyjne.


Koniec miesiąca jest więc dosyć silną zmianą energii planetarnej, ponieważ przez długi okres żadna z planet nie była w retrogradacji.


O astrologicznym działaniu końca kwietnia i szczegółowym działaniu Pełni Księżyca w Skorpionie dowiecie się w następnym wpisie.


Spokojnego kwietnia!

190 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page