top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Kwiecień 2022. Prognoza astrologiczna. Część 2/2 (16.04.22).


16 kwietnia czeka nas Pełnia Księżyca w Znaku Wagi. Konfiguracja Pełni utworzy napięty aspekt półkrzyża wraz z Plutonem w Znaku Koziorożca. Księżyc wykona również aspekt kwinkunksu z Jowiszem i Neptunem w Znaku Ryb.


Dni wokół Pełni Księżyca mogą okazać się obfite w kontrastowe i konfrontacyjne sytuacje w sferze relacji partnerskich, ale również relacji ogółem. Wpływ Plutona na Pełnię może okazać się różnorodny – działanie plutonicznej energii jest w stanie wzmocnić nasze więzi z innymi, ale energia ta może również działać destrukcyjnie, zwłaszcza jeżeli nie wykazujemy chęci ewoluowania i rozwoju dotychczasowych relacji.


Obecnie, obydwie planety relacji, czyli Mars i Wenus, znajdują się w Znaku Ryb. Oznacza to że pracują one nad tym abyśmy stali się lepszymi i bardziej obiektywnymi słuchaczami innych, a także abyśmy trzymali się rzeczywistości i spoglądali na nią trzeźwym okiem. Planety relacji w tego typu położeniu mogą sprawić „zagubienie się” w chaosie sprzecznych ze sobą pragnień, lub po prostu spowodować iż sami nie będziemy wiedzieli czego tak naprawdę chcemy. Jest to celowe zadanie Archetypu Ryb, ponieważ naturalnie wiąże się on z podsumowaniem i dokańczaniem wszelkich niedokończonych spraw i intryg z przeszłości.


Okres od 15 kwietnia do 25 maja Mars spędzi w Znaku Ryb. Wielowymiarowy Archetyp Ryb związany jest również z psychologią grania ofiary. Zamieszanie, jakie wprowadza bezkształtny i rozmywający rzeczywistość Archetyp Ryb w połączeniu z aktywną planetą, jaką jest Mars, uzewnętrznić się może jako złość lub niezadowolenie z obecnych realiów swojego życia. Bardzo często Mars w Rybach może obwiniać innych za swoją niefortunną sytuację, zrzucając w ten sposób odpowiedzialności za podjęte przez siebie decyzje.


Silna obecnie energia Archetypu Ryb (Wenus, Mars, Jowisz + Neptun), zachęca nas przede wszystkim do tego, abyśmy zamiast rozkładania rąk i robienia siebie ofiary w obliczu życia, skupili się na porządnej analizie mentalnej swojego sposobu myślenia, a także abyśmy starali się zrozumieć co tak naprawdę stoi za naturą naszych przekonań i motywacji. Każdy archetyp zawiera w sobie odrobinę swojego przeciwieństwa – nawet Rybom przyda się czasami analityczne szkiełko Panny, archetypu, który pomaga nam uporządkować swój własny wewnętrzny ekosystem myśli...


18 kwietnia odbędzie się koniunkcja Merkurego wraz z Uranem w Znaku Byka. Aspekt ten potrafi wyostrzyć nasze myślenie i błyskotliwość, ale może również wiązać się ze zbytnim rozproszeniem naszej uwagi. Ponieważ odbywa się on w Znaku Byka, który włada wszelkiego rodzaju zasobami, aktywami i sprawami materialnymi, być może warto będzie pomyśleć nad nowymi sposobami stania się bardziej samowystarczalnymi i niezależnymi. Byk włada bowiem naszą własną autonomią i dążeniem do zaspokojenia potrzeb egzystencjalnych, jakie zawiera w sobie fizyczny aspekt życia na Ziemi.


20 kwietnia Słońce wykona ingress w Znak Byka, rozpoczynając tym samym sezon urodzinowy słonecznych Byków. Archetyp ten jest pierwszym znakiem żywiołu Ziemi, a także pierwszym receptywnym (yin) archetypem. Rozpoczynające się ognistą iskrą życie (Baran), potrzebuje teraz stabilizacji i podtrzymania owej iskry w ciele człowieka. Podczas sezonu Byka przyroda buduje solidny i stabilny fundament czy też formę, która będzie fundamentem dalszych przemian. Sezon Byka, podczas którego na półkuli północnej Ziemi budzi się do życia przyroda, jest wspaniałym czasem na „powrót do siebie” i uziemienie się w swoim ciele. Byk włada również wewnętrznym dialogiem, jaki prowadzimy sami ze sobą, a od tego dialogu zależy to, czy czujemy się osobami wartościowymi, czy też nie.


Koniec kwietnia jest obfity w wydarzenia astrologiczne. Wenus, która jest obecnie w Znaku Ryb najpierw wykona koniunkcję z Neptunem (27 kwietnia), a następnie z Jowiszem (30 kwietnia).

Oznacza to, iż w miarę postępującego miesiąca, Wenus coraz bardziej potęguje odczuwalną już energię Ryb, ale również niedawnej koniunkcji Jowisza i Neptuna (12 kwietnia). Taki czas, bardzo często obfity być może w niewytłumaczalne sytuacje i zamieszanie – taką bowiem naturę posiada Archetyp Ryb.


Ryby jako ostatni Znak Zodiaku, oznacza pewnego rodzaju podsumowanie i koniec, ale są to kresy, w których zawarta jest mądrość. W takim czasie człowiek często oscyluje pomiędzy zagubieniem a przejrzystością mentalną, ponieważ Archetyp Ryb jest kolokwialnie mówiąc jedną nogą w przyszłości i czuje obietnicę „nowego”, ale w tym samym momencie zmaga się ze sprawami, które nie zostały jeszcze zamknięte i dotyczą przeszłości.


30 kwietnia Pluton rozpocznie swoją retrogradację w Znaku Koziorożca, która potrwa aż do 9 października. Pluton jest obecnie władcą Południowego Węzła Księżyca (Ketu), który znajduje się w Znaku Skorpiona, oznacza to więc dosyć znaczącą zmianę, jeżeli chodzi o dynamikę całej Osi Ewolucji.


Czas retrogradacji Plutona, jak i każdej innej planety, to okres, w którym odbywa się proces wyzwalania się z systemowych określeń i tego, jak przystosował nas do życia „system”. Jest to okres, w którym ewolucyjne siły Plutona przyspieszają, jednakże Pluton znany jest tego, iż owe zmiany może wprowadzać w sposób destrukcyjny (o ile nie podporządkujemy się sygnałom, które informują nas o tym co powinniśmy w sobie zmienić). Jakkolwiek potoczy się sytuacja na świecie, musimy pamiętać, iż sfera społeczna nie determinuje zupełnie naszej tożsamości, każdy z nas bowiem posiada w sobie wewnętrzną tożsamość, niezależną od tego, jaką rolę społeczną pełnimy (Archetyp Raka). Wkraczamy więc w czas, w którym to będziemy bardziej oporni na wszelkie nakazy, rozporządzenia i próby dostosowania nas do narracji społecznej.


Tego samego dnia odbędzie się Nów w Znaku Byka, który jest częściowym Zaćmieniem Słońca. Wkroczymy więc w nowy cykl księżycowy, który dotyczyć będzie naszego systemu wartości, naszych talentów, umiejętności, a także zasobów materialnych. Kreatywne energie Nowiu warto więc będzie ukierunkować na nowe sposoby uniezależnienia się od systemu. Inflacja pieniądza systemowego jest prawdopodobnie odczuwalna przez nas wszystkich, warto więc będzie zastanowić się nad tym jak można zachować swoje oszczędności a także komfort życia.


30 kwietnia w Znak Bliźniąt wkroczy Merkury, będzie on więc w swoim własnym Znaku.

Kreatywność, myślenie, kombinowanie i bycie poinformowanym to główne domeny Archetypu Bliźniąt. W maju czeka nas również retrogradacja Merkurego w Znakach Bliźniąt i Byka (11.05.22-04.06.22).


Spokojnych Świąt Wielkanocnych i do usłyszenia niebawem!

196 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page