top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Kwiecień 2023. Prognoza astrologiczna (tekst). Część 2/2, (15.04.23-30.04.23).20 kwietnia odbędzie się Zaćmienie Słońca w Znaku Barana, na które wpływać będzie silnie Pluton w Znaku Wodnika.


Nów Księżyca, który odbędzie się w 29° Znaku Barana, jest również Zaćmieniem Słońca.


To Zaćmienie Słońca to również moment, od którego będziemy mogli obserwować efekty półkrzyża Plutona w Znaku Wodnika wraz z osią Węzłów Księżyca w Znakach Skorpion/Byk.


Co ciekawe, zazwyczaj Nowie i Pełnie Księżyca, występują w polaryzujących się ze sobą znakach zodiaku, jednakże nie w tym przypadku. Ten cykl księżycowy rozpocznie się Nowiem w Znaku Barana, natomiast swoją kulminację, mieć będzie dnia 5 maja, podczas Pełni Księżyca w Znaku Skorpiona, a co jest w tym ciekawe, to to, że Pełnia w tym cyklu nie odbędzie się w znaku przeciwnym do Barana, Wadzę, tylko już na początku kolejnego znaku, czyli w Znaku Skorpiona.


Mając na uwadze ten mały szczegół, Pełnia/Zaćmienie, które odbędzie się na początku maja posiada ciekawy wydźwięk, patrząc na całokształt miesiąca księżycowego, jaki niedługo rozpoczniemy.


Podobno okresy pomiędzy jednym a drugim zaćmieniem są czasem, w którym to Wszechświat (Większa Całość), ingeruje w silniejszy sposób w nasze życie (Mniejszej Całości), po to, aby dać nam dokładnie to, czego potrzebujemy do wzrostu. To, czego sami chcemy, z czasami własnej, subiektywnej perspektywy, niekoniecznie jest tym, czego potrzebujemy w celach indywidualnej ewolucji.


Zaćmienie Słońca w Znaku Barana odbędzie się w 29° Znaku Barana, który jest tzw. stopniem anaretycznym, podsumowującym „poziom” energii jaką przejawia dany Archetyp Zodiaku.


Od momentu wejścia Plutona w Znak Wodnika, utworzył nam się aspekt półkrzyża pomiędzy Plutonem a Węzłami Księżyca, który w następnych tygodniach wywoływać może wiele napiętych sytuacji lub konfrontacji w świecie socjalnym, jak i wewnętrznego braku zrozumienia z samym sobą. Południowy Węzeł w Znaku Skorpiona, wskazuje, iż wygaszają się obecnie dawne pragnienia, cele i ambicję, które dłużej nie powodują uczucia satysfakcji. Z tego powodu ludzie zmieniają w swoim życiu cele i są w stanie zbudować zrozumienie samych siebie z perspektywy tego czego naprawdę pragną, a co było pragnieniem nie dającym poczucia satysfakcji.


Północny Węzeł w Znaku Byka porusza natomiast potrzebę poszukiwania samowystarczalności, a także budowania umiejętności polegania na sobie samych (Byk) i samodzielnego spełnianiania swoich potrzeb. Im bardziej samowystarczalni się czujemy, tym łatwiej przejść jest przez zmiany natury skorpionicznej, czyli totalną metamorfozę, która nierzadko wiąże się z dosłownym bólem.


Planety które ustawiają się w aspekcie półkrzyża do Osi Ewolucji, jaką są Węzły Księżyca, noszą w sobie potencjał wytworzenia się tzw. „pominiętego kroku w ewloucji” - a to z powodu ustawienia się danej planety w napięciu do wpływów przeszłości (Ketu) wraz z wpływami przyszłości (Rahu). Istnieje obecnie potencjał do wprowadzenia długoterminowych i czasami nieodwracalnych zmian. Obecnie, półkrzyż Plutona do Węzłów Księżyca, wręcz wymaga ewolucję kolektywną. Nie unikniemy sytuacji, które mają spowodować w nas wzrost, a od których staramy się uciekać.


Chwilę później, 22 kwietnia, Merkury wkroczy w retrogradację w Znaku Byka, w której będzie do 14 maja. Merkury w Znaku Byka, może silniej skupić naszą uwagę na sprawach dotyczących zasobów materialnych, tego, jak dzielimy się zasobami i wartościami z innymi, a także na sprawach dotyczących przetrwania na poziomie fizycznym.


Podczas retrogradacji Merkurego w Znaku Byka, Wenus znajdować się będzie do 7 maja w Znaku Bliźniąt – planety te są w znakach którymi wzajemnie władają, co wiąże na pewien czas obydwie planety wzajemną współpracą.


Czeka nas więc czas na zastanowienie się nad tym co zmienia się w systemie wartości jakim kierujemy się w życiu, ale Byk zachęca nas również do tego abyśmy nie spieszyli się i pozwolili sytuacji rozwijać się w swoim naturalnym tempie. Istnieje również ryzyko wprowadzenia w życie zmian drastycznych w sytuacjach, w których najbardziej stawialiśmy opór w stosunku do zmian - ewolucja potrafi działać również w sposób kataklistyczny, wywracając nasz świat do góry nogami.


Jest to również czas podczas którego możemy pogodzić się z naturą obecnej rzeczywistości i zaufać, iż zmiany przez jakie przechodzi obecnie świat, są konieczne do jego transformacji w kierunku pozytywnego wzrostu.


PS. Nie miałem ostatnio warunków do nagrania filmu z omówieniem kosmogramów, ale pojawi się niebawem, bliżej Zaćmienia :) .

199 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page