top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Luty 2022. Prognoza astrologiczna. Część 2/2.Dnia 16 lutego odbędzie się Pełnia Księżyca w Znaku Lwa. Pełnia ustawi się prostopadle do Osi Węzłów Księżyca (Skorpion/Byk), czyli do tzw. Osi Ewolucyjnej. Dwie, połączone ze sobą opozycje, dodatkowo dziejące się w znakach jakości stałej, są niezwykle napiętą i nabuzowaną jakością energii.


Pełnia w Znaku Lwa może nam dodać siły i odwagi do tego, abyśmy mogli wziąć odpowiedzialność za siebie, za swoje życie, a także za cel, jaki sobie sami postawiliśmy.


Księżyc w Lwie pomaga w emocjonalnym nastrojeniu się w zgodzie ze swoją witalnością i energią życiową, ponieważ tym jest właśnie Archetyp Lwa – emanacją personalnej i indywidualnej energii kreatywnej.


Ta Pełnia Księżyca za sprawą aspektu do Osi Ewolucyjnej może obudzić w nas głębsze zrozumienie swoich decyzji i motywacji z przeszłości, które doprowadziły nas do momentu obecnego. Jesteśmy zaproszeni przez Wszechświat do tego, aby powrócić do swojej personalnej siły poprzez skoncentrowanie się na swoich talentach i umiejętnościach, które są dla nas czymś naturalnym. To również niezwykły czas na to, aby znaleźć spokój w swoim ciele fizycznym i odświeżyć zdrowy i kochający kontakt ze swoją fizycznością.


Fizyczność życia jest bowiem tak samo ważna, jak i jego duchowość – podział tych dwóch światów jest jedynie złudzeniem.


Tego samego dnia – 16 lutego, odbędzie się również koniunkcja planet osobistych – czyli Marsa i Wenus w Znaku Koziorożca. Ich działanie w ostatnich tygodniach można nazwać „tańcem polaryzacji”, ponieważ Mars i Wenus będą podróżować w bliskiej odległości od siebie (za sprawą niedawnej retrogradacji Wenus i zmiany jej prędkości) i spotkają się ponownie 6 marca, ale już w Znaku Wodnika.


Para planetarna, jaką jest Mars i Wenus, ukazuje nam jak kształtują się nasze relacje międzyludzkie. Takie (dwukrotne) spotkanie tychże planet, a także ich niedaleka odległość od Plutona, oznacza, iż wkraczamy powoli w nowy rozdział/etap dotyczący tego, co oznaczać będą relacje z innymi w naszym życiu indywidualnym. Wydawać by się mogło, że narracja p*landemiczna zaczęła tak jakby przygasać, a ludzie czekają na jakąś „nowość”, która stałaby się nowym tematem do rozmów, nową sensacją.


Koniunkcje Marsa i Wenus są często początkami i zakończeniami relacji, zdecydowanie nie jest to łagodna koniunkcja, ponieważ dzieje się dodatkowo w Znaku Koziorożca, a także za „plecami” silnego Plutona. Kolejne dni obfite więc być mogą w sytuacje, w których to kontrola i siła będą liczyć się bardziej, aniżeli wspólne dobro i kompromis.


18 lutego rozpoczniemy Sezon zodiakalnych Ryb, archetypu, który włada wiarą, duchowością i nadawaniem życiu znaczenia. Wkraczamy więc w ostatnią z 12 faz rozwoju świadomości ludzkiej, która podsumowuje cykl Zodiaku Naturalnego. Oprócz ingresu Słońca w Znak Ryb, w Rybach znajduje się w również Jowisz, a także Neptun. W obliczu obecnych wydarzeń dziejących się na świecie, istotne jest aby nie odpłynąć zupełnie w neptuniczny i magiczny świat Ryb. Istnieje obecnie bardzo silny potencjał eskapizmu od życia fizycznego, a także do ignorowania problemów, jakie w obecnym czasie nawarstwiają się. Skupienie planet w Znaku Ryb to zjawisko tzw. dysonansu poznawczego – który powoduje, iż łatwiej nam jest wyprzeć rzeczywistość niż stawić czoła jej problemom.


Tego samego dnia (18 lutego), Jowisz w Znaku Ryb ustawi się w aspekcie sekstylu do Urana w Znaku Byka. To dosyć lekki aspekt, który może pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie i poczucie wartościowości. Być może jest to odpowiedni dzień na to, aby wprowadzić w swoje życie drobne zmiany, które pozytywnie podniosą nasze wibracje.


Dzień 20 lutego to również dosyć istotny moment w horoskopie Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Tranzytujący Pluton wykona pierwszą z trzech tego roku koniunkcji z natalnym położeniem Plutona w horoskopie USA. Jest to więc tzw. pierwszy „Powrót Plutona”, dla horoskopu Stanów Zjednoczonych, które założone zostały w 1776 r. Inaczej mówiąc, od oficjalnego momentu powstania USA, Pluton wykonał jedno okrążenie wokół Słońca trwające mniej więcej 250 lat.


Powrót Plutona dla horoskopu państwa może oznaczać inaczej kryzys tożsamościowy. Założenia, jakie przyświecały samym ideom, dla których Stany Zjednoczone powstały, w następnych latach przechodzić będą przez test. Pluton znany jest ze swojego transformacyjnego działania, jednak często transformacja ta odbywa się poprzez destrukcję i rozłam tego, co dłużej nie spełnia swojej ewolucyjnej roli. Obecna sytuacja geopolityczna robi się coraz to bardziej napięta, pozycja Stanów Zjednoczonych w sprawie obecnego konfliktu za naszą wschodnią granicą, a także to jak ten konflikt ewoluuje, może okazać się decyzyjne dla USA. Obecny prezydent USA Joe Biden jest moim zdaniem omenem owego „kryzysu tożsamości”, który przechodzi obecnie USA…


W dniach 23-24 lutego Mars i Wenus ustawią się w pozytywnym aspekcie sekstylu do Neptuna w Znaku Ryb. Dobry czas na spędzenie czasu z bliskimi, dzielenie się sobą i wspólne kreowanie.


Dzień później 25 lutego, warto jest odpocząć od zbędnego wysiłku intelektualnego, odbędzie się bowiem kwadratura Merkurego w Wodniku, do Urana w Znaku Byka. Warto też będzie uważać na siebie w podróży, ponieważ aspekty Merkurego do Urana, mogą wprowadzić w nasze życie element nieprzewidywalności.


Pomyślności!

217 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page