top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Luty 2024. Prognoza astrologiczna. Część 1/2 (01.02.24-16.02.24)Astrologiczny Rozkład Jazdy na:

Luty 2024 Część ½,

(01.02.24-16.02.24).


Astrologia lutego tego roku zawiera w sobie sporo aktywujących i kulminujących się tranzytów astrologicznych. W styczniu Pluton wykonał ingress w Znak Wodnika, natomiast tuż za nim, powoli gonią go Merkury, Wenus i Mars, które obecnie kończą swój pobyt w Koziorożcu i zmierzają do spotkania się (koniunkcji) z Plutonem. Czekają nas więc trzy koniunkcje planet osobistych z Plutonem w tym miesiącu, rozpoczynając tym samym nowy cykl ewolucyjny archetypów, jakie te planety reprezentują. Jest to bardzo istotne, ponieważ od roku 2008, te planety spotykały się z Plutonem, który był w Znaku Koziorożca, natomiast obecnie koniunkcje te odbywać się będą w Znaku Wodnika, co jest znaczącą zmianą energii i jakości owych plutonicznych koniunkcji.


W drugiej połowie lutego (19 lutego), czeka nas również jedno z większych wydarzeń astrologicznych tego roku, jakim jest koniunkcja Chirona wraz z Północnym Węzłem Księżyca w Znaku Barana. Jest to niezwykle istotne i symboliczne spotkanie, które zawiera w swoim znaczeniu silną ewolucyjną symbolikę. Zwłaszcza, ponieważ Mars (władca Pół. Węzła Księżyca), będzie wtedy w wyzwalającym Znaku Wodnika, co zawiera dodatkowe momentum budującej się niezależności i energii do działania, do wyzwolenia się z tego, co nas do tej pory ograniczało.


5 lutego, Merkury wkroczy w Znak Wodnika, w którym pozostanie do 23 lutego. Merkury, czyli planeta, która w dużej mierze ma do czynienia z procesami myślowymi człowieka i tym jak przetwarzamy informacje ze swojego otoczenia, w Znaku Wodnika staje się dodatkowo obiektywny. Merkury w Wodniku wpływać może w sposób pozytywny na ambicje i cele, jakie każdy z nas posiada, Archetyp Wodnika jest bowiem związany z procesem indywiduacji człowieka, czyli inaczej rozwijania w sobie tego, co jest unikalne i niepowtarzalne.


Tego samego dnia Merkury wykona koniunkcję z Plutonem, co w samo w sobie jest napiętym aspektem, jednakże biorąc pod uwagę „świeżość” tego spotkania, które odbywa się tym razem w Znaku Wodnika, energia ta może być odczuwalna w sposób rozluźniający mentalnie, czy też w postaci nowego impulsu myślowego, który pozwoli spojrzeć nam na to, co do tej pory było uciśnione i tłumione przez nas samych (Koziorożec), w nowy, bardziej obiektywny sposób.


Spotkanie Merkurego z Plutonem wiąże się również ze zmianą myślenia, czy też zmianą powszechnej narracji np. na arenie międzynarodowej, dotyczącej dziejących się obecnie konfliktów. Tego typu spotkania w Znaku Wodnika, mogą wiązać się z nieprzewidzianą zmianą działań lub planów, które w swoim efekcie przyspieszyć mogą rozwój wydarzeń.


W nocy 9 lutego, czeka nas kolejny impuls wodniczej energii, jakim będzie Nów Księżyca w Znaku Wodnika, który w dodatku ustawi się w kwadraturze do Urana w Znaku Byka. Będzie to więc cykl księżycowy, w którym będziemy mogli skonfrontować się z elementami swojego życia, w których istniała zbytnia stagnacja, w których to byliśmy za bardzo „zafiksowani” a w rezultacie ograniczeni, czy też zbyt oporni przed impulsami ewolucji.


Zmiana energii planet zmieniających znaki z Koziorożca do Wodnika, pozwolić może na zaobserwowanie, gdzie w swoim życiu sami przyzwoliliśmy sobie na „bycie zamkniętymi”, czy też tkwienie w miejscu, we własnym ograniczeniu, które może być związane ze strachem przed oceną, czy też strachem przed ekspresją siebie.


W momencie, gdy Merkury, Wenus i Mars wykonają koniunkcję z Plutonem w Wodniku o wiele łatwiej będzie nam zauważyć, gdzie za bardzo staraliśmy się dopasować do statusu quo, do norm, do tradycji i zasad systemowych, które nie zawsze szanują to, jacy jesteśmy indywidualnie i ponadczasowo. Możemy łatwiej zauważyć jak wpłynęło na nas środowisko w jakim przyszło nam w tym życiu egzystować.


Momentem aktywującym i mobilizującym do działania okazać się mogą dni 13-14 lutego, gdy dojdzie do koniunkcji Marsa z Plutonem w Znaku Wodnika. Mars będzie w Wodniku od 13 lutego do 23 marca.


Mars wraz z Plutonem, tworzą wspólnie parę planetarną, która reprezentuje pływ energii ewolucyjnych. Pluton działa raczej w powolny sposób, który często jest podświadomy i nie widzimy jego bezpośrednich działań, nie można tego jednak powiedzieć o Marsie. Mars jest tzw. przednią krawędzią procesu ewolucji, ponieważ związany jest on silnie z momentem teraźniejszym i procesem ciągłego przeobrażania się w coś nowego. Jeżeli zatrzymamy się na chwilę, zrobimy pauzę i zaczniemy obserwować swoje ciało, obserwować możemy działanie marsjańskich energii w akcji, czujemy, że nawet jeżeli jesteśmy w spoczynku, to nasze ciało i życie ciągle się zmienia, nasze ciało funkcjonuje, nawet bez świadomej kontroli nad nim. Jest to posmak energii i działania Marsa w astrologii.


Ponieważ Mars jest również planetą, która włada Północnym Węzłem Księżyca w Znaku Barana, zmieni się również sposób, w jaki rozumiemy to, czego na daną chwilę potrzeba nam do dostosowania się do obecnych prądów ewolucyjnych. Wraz z Marsem w Wodniku, dużą część obecnego rozwoju stanowi uwolnienie się od oczekiwań, jakie mają w stosunku do nas inni ludzie.


Tranzyt Marsa w Znaku Wodnika (13.02-23.03), warto wykorzystać do podejmowania decyzji, które przede wszystkim są indywidualne i niezależne od otoczenia. Mars w tym znaku, zachęca do tego abyśmy "odszczepili" się od dotychczasowego, utartego sposobu przeżywania rzeczywistości i zauważyli swoje życie, swoje cele i oczekiwania życiowe, w nowym, bardziej obiektywnym świetle. Gdy podejmujemy w swoim życiu decyzje, które są refleksją tego, kim się czujemy, kim jesteśmy jako niezależne jednostki wkraczamy na drogę indywiduacji. Mars w tym znaku może również wywołać dodatkowy stres, ale zazwyczaj wtedy, gdy trudniej przychodzi nam „oderwanie się” od statusu quo i oczekiwań, jakie ma w stosunku do nas system.


W dniach 16-17 lutego, dojdzie do ingressu Wenus w Znak Wodnika, po czym, 17 lutego odbędzie się koniunkcja Wenus z Plutonem w Wodniku. Będzie to więc kamień milowy, dzień, po którym Merkury, Wenus i Mars będą już w koniunkcji nowej fazy w stosunku do Plutona, rozpoczynając tym samym nowy cykl swojego działania.


Silne działanie Archetypu Wodnika, a także Archetypu Barana w tym miesiącu, niesie ze sobą potencjał personalnego przełomu w niektórych życiowych kwestiach i poruszenia stagnacji życiowej. Jeżeli działanie energii Wodnika manifestuje się w postaci życiowego chaosu zmian, najlepszą odpowiedzią jest "serfowanie" na owej fali zmian, gdyż zazwyczaj prowadzi to do rzeczywistości, w której możemy czuć się bardziej sobą. Czasami chaos jest w stanie wprowadzić w życie niezbędne zmiany, o których być może nawet nie wiedzieliśmy.


Pomyślności!

210 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

댓글


bottom of page