top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Marzec. Część 2. (16.03.21-31.03.21). Prognoza astrologiczna.
16 marca Merkury zacznie swój przebieg przez Znak Ryb. Merkury w Rybach może nieco stracić swoją umiejętność logicznego i dedukcyjnego łączenia ze sobą faktów, ponieważ Archetyp Ryb umożliwia nam kontakt z często niezrozumiałym światem ducha i podświadomości.


Pozostający do końca miesiąca Merkury w Rybach pomaga nam jednak w nawiązaniu głębszego kontaktu ze Źródłem, czyli początkiem istnienia każdego z nas. Łatwiej jest więc skupić się na ko-kreacji rzeczywistości, która idzie w parze z Wyższym Autorytetem. Czasami pomaga w tym celowa periodyczna izolacja, aby móc wczuć się w swój własny, wewnętrzny dialog.


Okres 20-22 marca jest czasem akcji w postaci nowego impulsu energii, która może zmobilizować nas do działania.


20 marca Słońce wejdzie w Znak Barana, zaczynając tym samym kolejną przygodę po 12 Archetypach Zodiaku Naturalnego. Obserwacja wiosny i tego jak reaguje na tę porę roku przyroda, jest dosłownym odzwierciedleniem działania Barana – impulsu życia! Życie powoli budzi się z długiego snu, aby na nowo odnaleźć się w cyklu odwiecznego życia i śmierci – cyklu regeneracji sił witalnych, który jest jednym z podstawowych Praw Uniwersalnych panujących na Ziemi.


Dzień później, 21 marca Wenus również zacznie przygodę w Znaku Barana. Tym samym, będziemy silniej i zdrowiej zainteresowani swoimi własnymi potrzebami i wartościami, które chcą zostać odświeżone i odkryte na nowo. Potrzeby człowieka w miarę upływu czasu ulegają zmianie - im dłużej żyjemy na Ziemi tym bardziej zmienia się pokarm lub też paliwo jakiego potrzebujemy do egzystencji w świecie żywych, w którym zmiana jest nieuchronna.


Wenus przebywająca w Baranie, czasami wyraża się jako silna potrzeba skoncentrowania się na własnym życiu i jego przeżywaniu, w swój własny i unikalny sposób. Wszyscy posiadamy w sobie Marsa/Barana/Ascendent, który uczy nas, iż powinniśmy dążyć do odkrycia swojej własnej natury. Każdy ma prawo do podążania ścieżką samopoznania, gdyż rozumiejąc i znając siebie samych, dzielimy się w ten sposób esencją naszego istnienia. Wenus w Baranie, kolektywnie symbolizuje moment, w którym wchodzimy na nową drogę samopoznania i kształtowania się potrzeb i wartości, które lepiej odzwierciedlają obecny moment ewolucji kolektywnej.


22 marca dojdzie do trygonu Marsa w Bliźniętach z Saturnem w Wodniku. Taki aspekt, znacząco przyspiesza rozwój wszelkich praw i ograniczeń pochodzących z autorytetów, którym jesteśmy podporządkowani (np. prawa państwowe, wszelkie regulacje, zakazy, nakazy etc.). W obliczu obecnego, ogólnego ucisku wywołanego „pandemią”, aspekt ten może jedynie zaostrzyć nasze reakcje w stosunku do ograniczeń.


Z drugiej zaś strony, osoby, które kierują się w życiu swoim wewnętrznym sensem autorytetu, mogą wykorzystać ten aspekt, w celu uelastycznienia swojego funkcjonowania w sferze społecznej. Kolektywnie jednak zdecydowana większość, chcąc nie chcąc, jest bardziej nastawiona na podporządkowanie się, ciekawe więc będzie obserwowanie kolejnych dni, które budować będą atmosferę, do czasu Pełni Księżyca.


28 marca czeka nas niezwykle dynamiczna i intensywna Pełnia Księżyca w Znaku Wagi. W opozycji do Księżyca w Wadze oprócz Słońca, znajdzie się Wenus i Chiron w Baranie, w dodatku Księżyc utworzy Wielki Trygon Powietrza, wraz z Saturnem w Wodniku i Marsem w Bliźniętach. Cykl księżycowy, którego częścią jest Pełnia w Wadze, zapoczątkował się nowiem w Znaku Ryb (13.03.21).


W dużej skali Pełnia w Wadze dotyczyć będzie zweryfikowania najbliższych relacji i kontaktów towarzyskich. Czasami relacje, w jakich się znajdujemy posiadają element kompensacji – kompensujemy swoje potrzeby, aby móc przypodobać się partnerowi, lub też jest odwrotnie – to partner poświęca swoje potrzeby koncentrując się zbytnio na nas. W obydwu przypadkach, odbiór i dzielenie się sobą/energią jest pozbawiony balansu.


Pełnia Księżyca w Wadze, na którą silnie oddziałuje Wenus wraz z Chironem w Baranie, pomoże nam zaobserwować czy dotychczasowe relacje dają nam poczucie wolności, za którym idzie możliwość własnego rozwoju, czy też może jesteśmy w jakimś stopniu ograniczani. Ponieważ Archetyp Wagi jest mylnie uznawany za posiadanie balansu i równowagi, okres Pełni może zaobfitować w różne skrajne sytuacje, które swoim zainstnieniem pokażą nam, jak zachować złoty środek pomiędzy interesami partnera a własnymi.


Warto będzie wyposażyć się w umiejętność obiektywnego słuchania, ponieważ w tym okresie Wenus w Baranie obdarzy nas poczuciem „bycia specjalnym” i „jedynym w swoim rodzaju”, co czasami może wywołać niepożądane konflikty z osobami bliskimi, na które przecież także wpływać będzie Wenus w Znaku Barana.


Pomyślności!


179 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page