top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Nów Księżyca w Koziorożcu. Świadek: Pluton. (13.01.21)
Dzisiejszy Nów w Znaku Koziorożca, w którym uczestniczy również Pluton, jest niezwykle silną i bezwzględna energią.


Koniunkcja Nowiu w Koziorożcu w sektorze nieba, w którym znajduje się również Pluton, symbolizuje niezwykle władczą i autorytatywną siłę. Gdy nowy cykl księżycowy rozpoczyna się silnymi aspektami do innych planet, często „znamię astrologiczne” momentu Nowiu, ma potencjał do rozwoju przez następne 29 dni. Częścią obecnego cyklu lunarnego będzie również bardzo napięta Pełnia Księżyca w Znaku Lwa, która odbędzie się 28 stycznia.


Obecny cykl księżycowy, który dzisiaj zaczynamy, ma ogromny potencjał do wytworzenia w sobie poczucia spokoju i akceptacji, w stosunku do okoliczności, w jakich obecnie się znajdujemy.


Koziorożec, władany Saturnem i X Domem Astrologicznym, to archetyp, który związany jest z akceptacją rzeczywistości, w jakiej przyszło nam żyć, taką, jaka ona jest, bez oszukiwania siebie samego. To w rezultacie powoduje dojrzałość emocjonalną, z której czerpać możemy wiedzę o sobie samych.


Poza ambitnością i zdeterminowaniem Koziorożec włada również podjęciem inicjatywy i pełnego zaangażowania się w swoje własne życie. Prawdopodobnie każdy z nas podjął w swojej przeszłości decyzje, których być może teraz żałuje. Być może niektóre z relacji, jakie kiedyś mieliśmy, mogły zakończyć się w inny sposób. Możliwe, iż teraz, chcielibyśmy odwrócić przeszłość i zrobić coś inaczej...


Archetyp Koziorożca posiada w sobie jedno ważne przesłanie – akceptację.


Mimo iż wydaje nam się, że przeszłość mamy już za sobą, nadal wpływa ona na obecny moment teraźniejszy. Mało rozsądnym wydaje się ucieczka od przeszłości i chęć zapomnienia jej „na siłę”. Koziorożec uczy nas akceptacji swojego obecnego miejsca w czasoprzestrzeni, poprzez introspekcję, która w rezultacie powoduje, iż w pełni akceptujemy swoją inkarnację, a także bierzemy odpowiedzialność za wszelkie okoliczności, jakie spotykają nas w życiu.


Nów w Znaku Koziorożca w koniunkcji z Plutonem ma w sobie duży potencjał zmiany/transformacji o ile tylko zrozumiemy, że wszystko, co spotyka nas w życiu jest, bądź było nam konieczne do tego, aby stać się tym, kim jesteśmy obecnie.


Pluton, często ukazuje nam gdzie oddelegowujemy swoją personalną siłę w życiu. Skorpioniczna energia Plutona lubi szukać w otoczeniu, czegoś, co da nam wzmocnienie i poczucie władzy, jednak nigdy nie trwa to wiecznie, gdyż prawdziwe poczucie siły ma swój początek wewnątrz nas samych, a nie w świecie zewnętrznym.


Obecny Nów w Koziorożcu może pomóc nam zaakceptować, przemijalność swoich indywidualnych symboli władzy w życiu, a także lepiej zrozumieć naturę cykli życia i śmierci.


Naturą życia i ewolucji jest spełnianie pragnień, jakie pojawiają się w nas. Każde marzenie, każdy impuls poparty ambicją, której celem jest spełnianie się „na zewnątrz”, oddala nas od prawdziwej siły, jaką może dać nam ambicja poznania swojej prawdziwej natury duchowej.


W miarę upływu czasu, gdy zakorzeniamy swoje cele w przemijającym świecie zewnętrznym, powoli rozumiemy, iż jest to niekończący się proces.


Spełniamy jedno pragnienie, pojawia się w nas chwilowe poczucie siły, następnie satysfakcja opada i spotyka nas rozczarowanie.


Dzieje się to cyklicznie.


Ewolucja duszy człowieka polega na bardzo powolnym wyczerpaniu wszelkich pragnień, które dotyczą świata materialnego (separacji od Źródła/Boga/Czegokolwiek).


W miarę procesu, jakim jest ewolucja, każdy z nas powoli zrozumie, iż jedynym naprawdę satysfakcjonującym celem jest poznanie miejsca, z którego każdy z nas przyszedł na świat, czyli Źródła, które tchnęło w nas iskierkę Życia.


W czasach niepewnych, takich jakie mamy obecnie, ciężko jest wiązać swoje bezpieczeństwo ze światem materialnym, który zmienia się obecnie bardzo szybko i często w destruktywny sposób.


Intencją Nowiu w Koziorożcu jest znalezienie wewnętrznego spokoju ducha i akceptacja jednej, ważnej uniwersalnej prawdy:


prawdziwą i całkowitą kontrolę możemy mieć jedynie nad sobą...


Z Bogiem!

198 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page