top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Nów Księżyca w Znaku Barana 12.04.21. Improwizacja samopoznania.Archetyp Barana, jako pierwszy archetyp Zodiaku Naturalnego, symbolizuje inicjację nowego kierunku poznania siebie i tego kim się jest. Archetyp ten posiada jakość kardynalną, która inicjuje poprzez działanie i akcję, dlatego też w obecnym okresie warto jest improwizować i eksperymentować z własnym życiem.


Być może ktoś z Was zawsze chciał robić coś ciekawego w życiu, ale jakoś nie było do tego okazji lub też odwagi - ten Nów sprzyja podjęciu ryzyka i wyzwoleniu się z niepewności.


Czasami należy zaryzykować i podjąć decyzję, nawet jeżeli nie widzimy jej efektu finalnego.


Decyzyjności sprzyja rodząca się obecnie natura.


Kiełkujące nasionko dębu, nie wie, czy wyrośnie na piękne i silne drzewo, a mimo tego nie boi się zaryzykować i z chęcią wypuszcza swe pierwsze korzenie...


Dodatkowo podczas Nowiu aktywna będzie kwadratura Plutona w Koziorożcu z Wenus, która też jest w Znaku Barana i również aktywnie uczestniczy w momencie Nowiu. Taki aspekt dodatkowo nakierowuje nas na skoncentrowanie się na elementach życia, w których zaległa się stagnacja i które prowadzą nas donikąd. To pora na to, aby zapomnieć o tym, co "miało być" kiedyś i z odwagą kroczyć w nowe, nieznane terytorium.


Ponieważ wiosna naturalnie rozpoczyna się energią archetypu Barana, Nów Księżyca w Baranie, pomoże nam silniej odczuć zmieniającą się porę roku. To początek nowego cyklu życia przyrody, której przecież jesteśmy częścią.


Kwadratura Wenus w Baranie i Plutona w Koziorożcu podczas Nowiu, dodatkowo podkreśla „świeżość” i „nowość” jakości czasu w jaki wchodzimy, gdyż rodzaj aspektu, jakim jest kwadratura wymusza na człowieku podjęcie akcji. Często taki aspekt wywołuje wewnętrzną presję do działania, a biorąc pod uwagę, iż jest to połączenie Wenus i Plutona, owo działanie może działać na nas w sposób transformujący – katharsis, które pozwala ruszyć w nieodkryty teren.


Naturalna kwadratura występująca między Znakiem Koziorożca i Znakiem Barana wymusza na człowieku odseparowanie się od grupy, do jakiej przynależy, w celu odnalezienia swojej własnej unikalności i esencji. Jest to proces, który pozwala na indywiduację i samopoznanie i jest on czymś naturalnym dla osób ceniących sobie rozwój.


Nów Księżyca w Znaku Barana niesie ze sobą silny potencjał, a zarazem momentum do działania wraz z własnym kierunkiem ewolucyjnym, ponieważ to właśnie Baran/Mars, świadomie koncentruje człowieka na realizacji jego duchowej wędrówki.


Największy potencjał owego archetypu zobrazować można jako postać Duchowego Wojownika, który podąża za wewnętrznym ogniem samopoznania.


Wszyscy jesteśmy takimi wojownikami, gdyż każdego ranka stawiamy czoła przygodom nowo narodzonego dnia, który przypomina nieco trochę krótszą wersją całego życia człowieka…


Cykl księżycowy, który obecnie zaczynamy może również rozwinąć się w dosyć nieprzewidywalny, a nawet agresywny sposób, gdyż jedną z negatywnych ekspresji działania Archetypu Barana jest agresja. Bardzo często agresja przejawia się w ludziach, ponieważ wywołuje ją blokowanie instynktu do działania i samorealizacji, który jest blokowany przez nas samych lub też czynniki zewnętrzne.


Warto pamiętać, iż w obecnym okresie ognista energia Barana będzie wpływać na nas wszystkich, dlatego też warto jest przyzwolić sobie i innym na wolność.


Jeśli natomiast czujecie się zdrowo zaabsorbowani własnym życiem, a także pojawia się w was zew szukania przygody to z pewnością przemawia przez Was energia Barana, którą warto proaktywnie wykorzystać na poszukiwania nowego sensu Siebie.


Spokojnego Nowiu w Znaku Barana!

110 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page