top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Nów Księżyca w Znaku Byka (11.05.21).
Dzisiaj wieczorem zaczniemy nowy cykl księżycowy, tym razem w znaku żywiołu ziemi, który jest również pierwszym znakiem ziemskim. Władany planetą Wenus archetyp Byka, związany jest silnie z materialną i fizyczną sferą życia człowieka. Dzięki temu archetypowi jesteśmy w stanie podtrzymywać nasz skafander fizyczny, jakim jest ludzkie ciało, Byk włada bowiem jednym z najgłębszych zmysłów człowieka, jakim jest potrzeba przetrwania.


Archetyp Byka często utożsamiany jest z wartościami materialnymi, typu pieniądze, jedzenie i przyjemności ciała – tego typu sprawy są kojarzone z energią Byka, ponieważ są one bezpośrednim rezultatem instynktu przetrwania, jaki symbolizuje Bycza strona Wenus.


Jako pierwszy archetyp żywiołu ziemi pomagający człowiekowi w zaspokojeniu swoich potrzeb dotyczących przetrwania na materialnym poziomie życia, Byk wraz z jego polaryzacją Skorpionem, związane są również z prokreacją i seksualnością, ponieważ przetrwanie gatunku jest jedną z wyższych form zapewnienia sobie przetrwania – w postaci przekazaniu swoich genów potomstwu.


Dzisiejszy Nów, będzie również w aspekcie sekstylu z Neptunem w Znaku Ryb. Neptun lubi przebywać w Rybach, ponieważ jest on nowoczesnym władcą tego znaku. Aspekt sekstylu często wiąże się z potrzebą wycofania się i izolacji od otoczenia, w celu dojścia do wewnętrznego zrozumienia działania obecnych aspektów astrologicznych.


Takie połączenie między Nowiem w Byku, a Neptunem w Rybach, ma więc silny potencjał, do tego, aby zweryfikować wszelkie przekonania dotyczące wartości, jakimi kierowaliśmy się do tej pory w życiu.


Neptun jest również związany z wiarą i zaufaniem, a w takiej konfiguracji, wiara ta dotyczy zaufania w to, iż życie dostarczy człowiekowi tego, co będzie mu niezbędne, jeżeli tylko wykaże się odpowiednio silnym zaufaniem do siebie samego.


W dzisiejszym świecie, zapominamy o jednej istotnej prawdzie: nasze ciało fizyczne, a także wszystko, co do tej pory zgromadziliśmy, co istnieje w świecie materialnym posiada przemijającą naturę. Jeżeli goniliśmy za pieniędzmi i uciechami życia fizycznego, musimy pogodzić się z faktem, iż są to wartości, które nie są ponadczasowe. Owszem, dbanie o własne otoczenie, w jakim się żyje, a także pielęgnowanie świątyni Duszy, jaką jest ludzkie ciało, są niezbędne do zdrowego kroczenia przez świat i znacząco ułatwiają posiadanie przejrzystości w postrzeganiu życia, nie zawsze jest to jednak ostatecznym celem, dla jakiego człowiek narodził się w tym świecie.


Religijna historia ostatnich dwóch tysięcy lat, nadal wpływa na wiele przekonań, jakie posiadamy dotychczas. Jedno z tych fałszywych przekonań, to wiara w to jakoby ciało i potrzeby cielesne były nieczyste i niegodne „boskości”. W przeszłości dokonało się ideologiczne rozszczepienie ciała od duszy, pokazano ciało jako niedoskonałe, umartwiano się nad ciałem, a nawet celowo je okaleczano – ponieważ nie dorównywało ideologicznej perfekcyjnej wizji Boga. Pozostałości tychże przekonań są nadal obecne w obecnych czasach, a także są one fundamentem jednego z uczuć jakie towarzyszy człowiekowi, którym jest poczucie winy.


Podczas dzisiejszego Nowiu w Znaku Byka warto jest zastanowić się nad tym, jak można stać się bardziej samowystarczalnym w swoim życiu. Archetyp Byka uczy nas większej samodzielności w identyfikowaniu i zaspokajaniu swoich potrzeb, ponieważ wraz ze wzrostem samodzielności, rośnie poczucie wewnętrznego bezpieczeństwa.


Warto jest również wsłuchać się w potrzeby swojego ciała, gdyż jest ono kompasem, który potrafi uziemić człowieka w „tu i teraz”, a w dobie obecnie silnej energii Bliźniąt (Wenus, Merkury, Węzeł Północny), łatwo jest odpłynąć w świat myśli.


Sekstyl Nowiu w Byku wraz z Neptunem w Rybach, zwraca również uwagę na to jak indywidualnie łączymy się z naturą i przyrodą.


To wspaniały czas na to, aby wykorzystać sprzyjającą pogodę na wiosenne zjednanie się z jednym z najwyższych autorytetów, jakie człowiek ma nad sobą, czyli z Naturą, która jest fizyczną manifestacją energii Źródła.


Ziemski Znak Byka za pośrednictwem natury uczy nas również tego, iż obfitość to naturalny stan, jaki występuje w przyrodzie, a aby doświadczyć tejże obfitości musimy na chwilę zatrzymać się i poczuć się częścią planety, na której przyszło nam żyć - matki Ziemi.


Pomyślności!

125 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page