top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Nów Księżyca w Znaku Koziorożca ♑(02.01.22)Nów Księżyca w Znaku Koziorożca,

02.01.22


Dzisiaj wieczorem czeka nas pierwszy tego roku Nów Księżyca w Znaku Koziorożca. Nów jest w pozytywnym i harmonijnym trygonie z Uranem w Byku.


Archetyp Koziorożca często włada wewnętrznym procesem osądzania siebie, w rezultacie czego powstaje w nas wiedza i dojrzałość.


Nie ma nic złego w osądzaniu siebie i rzeczywistości w jakiej przyszło nam żyć – jest to konieczne, aby móc posiadać swój własny, indywidualny system moralny. Problem powstaje wtedy gdy w trakcie osądzania i oceniania używamy fałszywego wzorca do którego porównujemy siebie i innych. Tak się składa że procesem z jakim jest nierozłącznie związany Archetyp Koziorożca jest proces. tzw „uspołeczniania”, czy też „treningu do życia w społeczeństwie”.


Każdy z nas podczas swojego życia, począwszy od młodzieńczych lat, przechodzi przez proces dostosowawczy do życia w grupie ludzi w jakiej przyszło nam się narodzić. Na początku jest to nasza biologiczna rodzina, następnie wczesne szkolnictwo, a w okresie dorosłości jest to społeczeństwo samo w sobie. Jesteśmy poddani temu procesowi, który wpływa na nas wszystkich – wszyscy mamy w swojej świadomości wpływ ducha obecnych czasów.


Pomimo iż działania procesu saturnicznego/koziorożcowego nie da się w zupełności zatrzymać, w miarę postępu indywidualnej ewolucji człowieka, możemy coraz to bardziej dystansować się od wpywów owego procesu. Zaczynamy rozumieć jak działa nasze społeczeństwo, a co najważniejsze jesteśmy w stanie to zaobserwować, z pozycji obserwatora, która umożliwia nam wybór: czy skierować się w stronę własnej indywiduacji, czy może pozostać w obrębie bezpieczeństwa jakie daje identyfikacja z daną grupą osób, co również jest w porządku.


Trygon Nowiu z Uranem daje nam możliwość wyzwolenia się z presji dostosowania się jaką wywierać może na nas obecnie silne obłożenie archetypu Koziorożca, ponieważ jest w tym znaku również Wenus, obecnie w retrogradacji.


Jesteśmy zachęceni do tego aby ten rok kalendarzowy przywitać z głęboką koziorożcową dorosłością za swoje życie i aby przejąć kontrolę nad kierunkiem w jaki zmierza, bądź też chcemy aby zmierzało.


Pomyślności!

95 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page