top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Nów Księżyca w Znaku Lwa.
Dzisiaj nad ranem, zaczęliśmy nowy cykl księżycowy zabarwiony energią Lwa. Archetyp Lwa, związany jest z wewnętrznym poczuciem misji, przeznaczeniem, a także podążaniem w swoim własnym niezależnym od nikogo kierunku.


Archetyp Lwa/Słońce/V Dom Astrologiczny, związane są z intensywnie subiektywnym poglądem na życie. Ponieważ jest to archetyp stały żywiołu ognia, daje nam on ciągłe poczucie posiadania celu i misji jako uczucia, które towarzyszy nam przez cały czas. Lew w Zodiaku Naturalnym umożliwia nam bycie liderem w swoim własnym życiu, co w rezultacie może przyciągnąć do nas ludzi o podobnym światopoglądzie i wibracjach.


Czasami, aby poczuć w sobie moc Lwa, musimy zdrowo skupić się na swoich własnych potrzebach i ich zaspokojeniu. Każdy człowiek ma w sobie unikalny pierwiastek, który czeka na to, by zostać rozbudzonym – jest tym Znak Słoneczny. Znak Słoneczny podkreśla i centralizuje działanie innych archetypów/planet w kosmogramie.


Odkrywanie swojej życiowej misji może odbyć się poprzez ekspresję własnej kreatywności. Gdy bierzemy udział w aktywnościach, które skupiają się na wyrażeniu własnej osobowości, np. poprzez sztukę, czujemy tym samym, swoją własną kreatywność i unikalność. To właśnie owa unikalność jest Światłem, którym możemy dzielić się z innymi.


Archetypem Lwa, włada Słońce, a ponieważ jest centrum naszego Układu Słonecznego, wprowadza w ruch wszelkie znajdujące się w nim obiekty. Ponieważ makrokosmos, jakim jest Wszechświat, odzwierciedlony jest w człowieku, Słońce naszego Układu Słonecznego, możemy porównać do ludzkiego serca.


Często używamy określeń typu „kierować się sercem”, „lwie serce” lub „serce patrzy, tam, gdzie oko nie może”. Jest to odzwierciedlenie naturalnego potencjału człowieka do czynienia dobra i życia w zgodzie z własną człowieczą naturą. Nie zapominajmy, iż polaryzacją Lwa, jest Wodnik, który utożsamiany jest z humanitaryzmem i najwyższym potencjałem rozwoju człowieka.


Dzieląc się swoją niepowtarzalną kreatywnością ze Światem, dokładamy cegiełkę do całokształtu tego, co oznacza bycie człowiekiem. Czynnie uczestnicząc i świętując swoją unikalność, definiujemy obraz człowieka z planety Ziemia.


Dzisiejszy Nów w Znaku Lwa jest w koniunkcji do Merkurego w Lwie, a także tworzy on Wielki Trygon Ognisty, wraz z Marsem w Baranie i Południowym Węzłem Księżyca (Ketu) w Strzelcu.


Wielki Trygon Ognia, swoim działaniem pomaga nam głębiej zrozumieć jak powrócić na swoją unikalną ścieżkę w obecnym czasie zmian. Być może z jakiegoś powodu czujemy się blokowani przez obecną sytuację. Sprzyjająca energia ognia wraz z Merkurym w Lwie może pomóc nam w powrocie na własny szlak: jeżeli nie starym, utartym szlakiem, to nową, świeżą drogą, która rozbudzi naszą kreatywność na nowo.


Uran w Znaku Byka niedawno wszedł w retrogradację, która potrwa aż do 15 stycznia 2021 roku.


Proces retrogradacji planet związany jest z indywiduacją, czyli odnalezieniem swego prawdziwego Ja. Często odbywa się to poprzez rezygnację z akceptacji statusu quo i bunt, co obecnie dzieje się w postaci protestów i publicznych sprzeciwów przeciwko aparatowi państwowemu.


Moim zdaniem drugie półrocze 2020, jest zdecydowanie silniejsze i ważniejsze pod względem wykorzystania obecnych tranzytów planetarnych.


Energię kwadratury Marsa wpływającej na planety w Koziorożcu, można wykorzystać w celu poprawy swojej własnej decyzyjności i dojrzałości. Obecna sytuacja globalna obudziła masę ludzi na to, w jakim zakłamaniu żyli do tej pory. Wszelkie „poczucie bezpieczeństwa”, które zapewniane jest np. poprzez rząd, pieniądze lub status społeczny, tak naprawdę jest bardzo kruche i ulotne. Mars w Baranie pomaga nam wczuć się głębiej w siebie samych, a także odrzucić z życia to, co jest nieistotne i przestarzałe.


Gdy świat zmienia się w tak zaskakującym tempie, musimy dorównać mu kroku poprzez zmianę wewnętrznego nastawienia i skupienie się na tym, co działa w życiu każdego z nas.


Zamiast ratować to, co należy do Twojej przeszłości, skup się w całości na swoich mocnych stronach.


Obudź w sobie Lwa, który jako król zwierząt, potrafi również władać swoim własnym życiem.


Pomyślności.

171 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page