top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Nów Księżyca w Znaku Lwa, 28.07.22


Nów Księżyca w Znaku Lwa,

28.07.22


Wczoraj rozpoczęliśmy nowy cykl lunarny, Nowiem w Znaku Lwa, który to ustawił się w aspekcie trygonu do Jowisza. Natomiast Jowisz przygotowuje się do retrogradacji, która potrwa do 24 listopada tego roku.


Archetyp Znaku Lwa to inaczej umiejętność wzięcia odpowiedzialności za swoje życie, za swój kierunek, którego kurs jest przede wszystkim nadawany przez serce.


To archetyp, który pomaga nam zaobserwować otaczającą nas rzeczywistość z punktu centralnego, tak abyśmy mogli powrócić do swojego wewnętrznego sensu przeznaczenia i realizowania swojej życiowej misji. Misja ta, nie musi być twardo zdefiniowana, jest to raczej cichy, ukierunkowany strumień energii i wewnętrzne poczucie.


Pierwsze dwa znaki ogniste Baran i Lew, uczą nas przede wszystkim budowania sensu przeznaczenia w sobie samych – Baran umożliwia nam podążanie za impulsem wolności, próbowania odnajdywania się w coraz to nowszych doświadczeniach, natomiast Lew, gromadzi wiedzę z owych doświadczeń i buduje z nich ów sens przeznaczenia i życia swoją misją, ale dopiero po odkryciu siebie poprzez doświadczenia inicjowane przez znak Barana/Marsa/I Dom Astrologiczny.


W obecnym cyklu lunarnym czeka nas również silna Pełnia Księżyca (12 sierpnia), która odbędzie się w Znaku Wodnika, w koniunkcji z Saturnem, a także w kwadraturze do Osi Ewolucji, czyli do Węzłów Księżycowych.


W obecnym czasie, warto więc będzie powrócić do swoich celów i ambicji, które zawsze rozpalają w nas chęć do działania. Jeżeli z jakiegoś powodu Wszechświat blokował samoaktualizowanie siebie, warto będzie skorygować proces podążania za swoim sercem poprzez odrobinę dodatkowej obiektywności, a także zastanowienie się jak nasza personalna misja (Lew), mogłaby przysłużyć się swojej społeczności i celom kolektywnym (Wodnik).


Czasami, silnie podążając za energią Lwa, zapominamy, iż jesteśmy częścią Większej Całości, grupy zwanej homo sapiens, która swoje przetrwanie zawdzięcza kooperacji. Jeżeli więc denerwujemy się, iż nasze personalne cele i przeznaczenie nie realizują się, być może musimy udoskonalić swoje cele tak, aby rozwiązywały one potrzeby nie tylko nasze, ale i innych.


Prawidłowe funkcjonowanie Archetypu Lwa, nie jest oparte na czekaniu na oklaski i aprobatę za to, jak bardzo specjalni się czujemy czy też, czy zostaniemy docenieni za to co w życiu robimy. Ciekawymi słowami (jeżeli takie w ogóle istnieją), które moim zdaniem pasują do działania Archetypu Lwa są samozaangażowanie i samomotywacja. Silny Archetyp Lwa, czy też silna pozycja Słońca w horoskopie sprzyja rozwojowi swojego życia i swojej kreatywności bez względu na to, czy dostajemy oklaski, czy mamy za sobą armię dopingujących fanów – Lew działa ze swojego wnętrza, ponieważ czuje, iż jest to właściwe.


Aspekt trygonu do przygotowującego się do retrogradacji Jowisza zachęca nas do zreflektowania się nad wszelkimi nowymi odnogami życia, które pojawiły się w ostatnich miesiącach. Tranzyt Jowisza w Znaku Barana uruchamia w nas potrzebę wzrostu, jeżeli więc rozpoczęliśmy w ostatnich miesiącach coś nowego, nowe doświadczenia czy też nowy kierunek, zastanówmy się, czy rezonuje to z naszym sercem, z której misją chcemy się poświęcić.


Pomyślności!


PS. Moi drodzy, na chwilę obecną znajduje się poza granicami naszego kraju, jestem więc nieco pozbawiony możliwości nagrywania prognoz astrologicznych na YouTube, w takiej formie jak miało to miejsce dotychczas,a to z powodu braku mojego sprzętu. Nie oznacza to jednak, że nie będzie nowych materiałów, filmy będą miały nieco inną postać. Chcę również skupić się bardziej na pisaniu artykułów i materiałów do przyszłego kursu Astrologii Ewolucyjnej. Niedugo ponowię swoje prace konsultacyjne.


Pozdrawiam z pochmurnej Irlandii i do usłyszenia niebawem, w prognozie na pierwszą połowę sierpnia!

186 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page