top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Nów Księżyca w Znaku Panny ♍ (07.09.21).We wtorek nad ranem rozpoczniemy kolejny cykl lunarny, tym razem w Znaku Panny. Moment Nowiu będzie również w aspekcie trygonu do Urana. Dodatkowo jesteśmy nadal w trakcie rozgrywającej się kwadratury Plutona z Wenus.


Jeżeli wydaje Wam się, że w obecnym czasie życie zewnętrzne blokuje Wasze wybory i wydaje się być nieco cięższe i przytłaczające, jest to znak, aby skłonić się do wewnętrznej introspekcji i samorefleksji.


Trygon Urana z Nowiem Księżyca wywołać może uczucia, które związane są z poczuciem niezasługiwania lub też bycia niegodnym życia samego w sobie. Uran pomimo trygonu, który uznaje się za harmonijny rodzaj aspektu, wywołuje presję na planetach w Znaku Panny (Mars, Księżyc i Słońce), powodując zbytnie skoncentrowanie naszej uwagi na tym, co wymaga w nas poprawy i jest daleko od naszych idealnych wyobrażeń i oczekiwań co do siebie. W rezultacie, gdy nasze analityczne zmysły wyostrzają się, widzimy wszystko krytycznym okiem, siebie, swoje życie, a także sferę relacji z innymi, która również jest obecnie pod astrologicznym ostrzałem, a to za sprawą kwadratury Wenus z Plutonem.


Zdecydowanie kwadratura Plutona z Wenus, zmienia w nas wyobrażenie tego co stanowi wartość a co już dłużej nią nie jest. Wcześniejsze wartości, za które mogliśmy oddać wszystko, mogą powoli tracić swój sens, a to w rezultacie może przełożyć się na relacje, które tworzymy z innymi. Innymi słowy, podświadomie analizujemy obecnie swoje relacje towarzyskie, aby zadecydować czy są one nadal wartościowe tak jak to miało miejsce w przeszłości, czy też może należy się do nich odnieść w inny sposób. Nie jest to jednak sygnał do tego, aby drastycznie zrywać z przeszłością, ale po to, aby nabrać do niej nowego podejścia, tym właśnie jest moment obecny, w którym rozgrywa się kwadratura 270° pomiędzy Wenus a Plutonem.


Archetyp Panny, w którym odbędzie się Nów jest ściśle związany z procesem oczyszczania siebie i swojego życia, czyli naczynia, które niesie przez czas i przestrzeń naszą nieśmiertelną świadomość.


Każdy z 12 archetypów jest procesem, który wpływa na kształtowanie się ludzkiej świadomości.


Panna jest momentem ewolucyjnym, w którym Ego człowieka musi przejść przez niezbędne dostosowanie się do uczestnictwa w życiu Większej Całości, jaką jest społeczeństwo. Z tego powodu bardzo często utożsamia się Pannę, ze służbą i pracą dla innych – z naciskiem na służbę, ponieważ w tym momencie ewoluująca świadomość człowieka musi przejść przez niezbędną deflację skrajnie subiektywnego Ego.


Uran wpływający na Nów, może spowodować iż sprawy nad którymi musimy popracować (dotyczące pracy nad sobą) zaskoczą nas . Porównać to można do raptownego zrozumienia i zidentyfikowania zachowań, które sabotowały nas samych. Czasami mówi się że „ktoś jest swoim własnym wrogiem” – wpływ Urana na Nów, może właśnie ukazać gdzie zbytnio krytykujemy siebie samych i gdzie swoim własnym podejściem do życia przeszkadzamy w jego naturalnym przepływie. Pamiętajmy, że Znak Panny jest archetypem mentalnym, którym włada Merkury, dlatego też wcześniej wspomniane „przeszkadzajki” prawdopodobnie zakorzenione są w kwestii światopoglądowej.


Poniżej znajdziecie kilka pytań/intencji, nad którymi można zastanowić się w trakcie nadchodzącego cyklu księżycowego:


Czy istnieje w życiu coś, na co nie zasługuję?


Czy istnieją w życiu sprawy wymagające poprawy, ale celowo rozpraszam się, aby ich uniknąć?


Czy poczucie bycia niewystarczająco dobrym, dalekim od perfekcji lub syndrom „jeszcze nie teraz”, uniemożliwia mi sięgnięcie po skrywany w sobie potencjał, który wiem, że jest możliwy do wykorzystania?


Powyższe pytania stanowią materiał do pracy psychologicznej nad swoim poczuciem wartościowości, a także do wyzwolenia się z przekonań, które utrzymują człowieka w poczuciu winy, jednym z globalnych, ale zarazem podświadomych problemów obecnych czasów.


Spokojnego Nowiu!

93 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page