top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Nów Księżyca w Znaku Panny (17.09.20).
Dnia 17 września zaczniemy nowy cykl księżycowy, tym razem w Znaku Panny.

Ten nów będzie w trygonie do Saturna w Koziorożcu, a także w kwadraturze do Węzłów Księżycowych na osi znaków Bliźniąt i Strzelca.


Zupełnie niedawno, Jowisz wyszedł z retrogradacji, w której spędził ostatnie 4 miesiące, co powinno nieco rozluźnić atmosferę stresu i wzmocnić nasz optymizm.


Obecny Nów jest pozytywną energią, gdyż sprzyja nowym początkom, nakierowanym na poprawę własnego życia. Panna to archetyp, który odpowiada polepszaniu swojego życia, małymi krokami i czynnościami.


Jeżeli w obecnych dniach zastanowimy się nad tym, co możemy poprawić w swoim życiu, aby jego jakość była lepsza, Nów ten będzie sprzyjać nam w urzeczywistnieniu intencji, ponieważ Panna jest archetypem żywiołu ziemi, który symbolizuje materię i fizyczny aspekt życia.


W obliczu obecnych realiów właściwym nastawieniem, jest przede wszystkim bycie poinformowanym, ale i elastycznym w swoich działaniach (Północny Węzeł Księżyca w Bliźniętach). Świat zmienia się w tempie szybszym niż człowiek jest w stanie przyswoić te zmiany, dlatego też bardzo istotne jest dostosowanie się do wszelkich nowości, jakie mają, bądź będą mieć miejsce.


Nów ten jest w trygonie do Saturna w Koziorożcu, co może pomóc nam we włączeniu się w życie socjalne, w nowy, aktualny w stosunku do obecnych realiów sposób. Zarówno Saturn w Koziorożcu, jak i Nów w Pannie są energią bardzo praktyczną, którą warto jest wykorzystać na planowanie i postawienie sobie nowych celów.


Jesteśmy zaproszeni przez Wszechświat do zweryfikowania swojego życia pod względem iluzji i fałszu. Nów w Pannie robiący kwadraturę do Węzłów Księżycowych jest również w opozycji do Neptuna, co aktywuje energię krzyża znaków zmiennych.


Warto jest zadać sobie pytania:


Czy moje życie faktycznie odzwierciedla moje własne przekonania?


Czy jestem otwarty na wszelkie zmiany niezależne ode mnie?


Czy jestem gotowy tymczasowo zaburzyć swoje bezpieczeństwo, aby nauczyć się czegoś nowego?


Istotnym elementem archetypu Panny, w którym będzie Nów jest służba i pomoc innym. Dzięki Pannie każdy z nas nabiera umiejętności i wiedzy, którą możemy służyć bliźniemu, a tym samym społeczeństwu. Archetyp ten symbolizuje drogę do osiągnięcia mistrzostwa w prawidłowym użyciu naszych wrodzonych umiejętności, które są naszym sensem wartości.


Każdy z nas został obdarzony indywidualnymi cechami, które w oczach innych są wartościowe. Nów w Znaku Panny zachęca nas do tego, abyśmy nie bali się cenić własnych wartości i użyli ich w kooperacji z innymi.


Obecna energia kwadratury Marsa i Saturna sprzyja również w zaczęciu pracy nad czymś nowym, czymś, co wymaga długotrwałego budowania i pracy. Czy to nowy biznes, czy też nowy produktywny nawyk, z którego wdrożeniem w życie wcześniej zwlekaliśmy – obecnie mamy możliwość przełamać się do działania.


Pomyślności w nowym cyklu księżycowym!


129 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page