top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Nów Księżyca w Znaku Raka (20.07.20). Taniec Księżyca i Saturna.


20 lipca czeka nas ciekawy Nów Księżyca w Znaku Raka, który będzie w prawie że idealnej opozycji do Saturna w Koziorożcu. Zarówno Księżyc w Raku, jak i Saturn w Koziorożcu, są w swoich własnych znakach, dlatego też będziemy mogli łatwiej zaobserwować działanie owych archetypów w życiu prywatnym.


Archetyp Raka tradycyjnie kojarzony jest z postacią matki, domem, jedzeniem, bądź emocjami. Wgłębiając się jednak w ten archetyp z perspektywy astrologii humanistycznej, Archetyp Raka symbolizuje funkcje człowieka, jaką jest Ego.


W Astrologii Ewolucyjnej powód, dla którego ktoś się urodził w danym miejscu i czasie, związany jest z okolicznościami, jakie są konieczne w celu spełnienia jego duchowej inicjatywy ewolucyjnej.


Ponieważ dusza każdego z nas, ma za sobą multum inkarnacji, czyli żyć, poprzez które stara się zrozumieć siebie samą, dusza wybiera sobie również Ego, jakiego będzie używać do „wyświetlenia” danego życia. Każde pojedyncze życie wiąże się z zupełnie innym filtrem, który pozwala odczuwać dane życie w zupełnie niezależny subiektywny sposób – tym jest też Ego. Poprzez emocje, zarówno te pozytywne jak i negatywne, odciskamy wrażenie na Duszy, które pozwala nam głębiej zrozumieć po co tutaj jesteśmy.


Archetyp Raka, którym włada Księżyc, ściśle związany jest z emocjami i tym jak odczuwamy dane doświadczenia. W momentach wczesnego dojrzewania głównym celem każdego z nas, było zaspokojenie naszych potrzeb egzystencjalnych, bez względu na okoliczności. Za spełnienie danych potrzeb, praktycznie w 100% odpowiedzialni byli rodzice każdego z nas. Dlatego też Archetyp Raka kojarzony jest z opiekuńczością, troską i pielęgnacją. Będąc dziećmi, od swojego ojca i matki, zaabsorbowaliśmy naturalny sposób, w jaki w późniejszym wieku będziemy troszczyć się o swoje potomstwo, a także o innych, na których nam zależy.


W horoskopie, rozpatrując dany aspekt, nigdy nie powinniśmy wyrywać go z kontekstu i traktować samodzielnie. Powodem do tego jest prosty fakt, że nic w życiu człowieka nie istnieje samoistnie – zawsze jesteśmy w relacji do czegoś, czy to nasze otoczenie, czy partner, czy może praca – nasze Ego zawsze do czegoś się odnosi.


Podczas przyszłego Nowiu w Znaku Raka, w którym to Księżyc będzie w opozycji do Saturna, owa para planetarna, która odpowiada za proces maturacji (dojrzewania), będzie w swoich naturalnych żywiołach.


Jeżeli Archetyp Raka oznacza Ego, nasze ciało emocjonalne i to, jak odczuwamy wewnętrznie przepływające przez nas życie, Saturn odpowiada za strukturę rzeczywistości, która otacza nasze Ego. Saturna porównać można do okoliczności zewnętrznych, jakie towarzyszyły nam podczas procesu wczesnego dojrzewania, kojarzony jest z tradycjami, społeczeństwem lub np. normami w stosunku do wychowania dzieci. Energia Saturna znacząco wpływa na to, jak wewnętrznie odczuwać będziemy dostosowywanie się do życia w danym społeczeństwie jako dorośli.


Taniec Saturna i Księżyca reprezentuje ciągłe dostosowanie się swoimi emocjami do otoczenia i vice versa.


Podczas tego cyklu księżycowego, będziemy mieli możliwość odświeżenia sensu swojej własnej tożsamości i powrotu do naturalnej sfery emocjonalnej, tej najczystszej, najwrażliwszej. Mamy możliwość odnalezienia nowego sensu bezpieczeństwa emocjonalnego, które znaleźć możemy jedynie w relacji do siebie samych, a tym samym do Wszechświata. Często, gdy pokładamy swoją nadzieję i stabilność emocjonalną w rzeczach i sprawach, które są na zewnątrz nas samych, spotykamy się z rozczarowaniem. Jedną z ponadczasowych Prawd Wszechświata, jest fakt, że nic nie trwa wiecznie, a wszystko prędzej czy później ulegnie zmianie. Im bardziej szukamy stabilizacji w tym, na co nie mamy bezpośredniego wpływu, tym cięższe czeka nas rozczarowanie, gdy owo bezpieczeństwo się skończy.


Głównym przekazem danego Nowiu w Raku jest szukanie swojego bezpieczeństwa wewnątrz siebie, w tym, kim się jest, a także w tym, co się wewnętrznie czuje.


Nie zapominajmy, że od długiego czasu Pluton przebywa w Koziorożcu, a antidotum na jego działanie, jest właśnie wczucie się we własne zabarwienie Archetypu Raka, czyli wewnętrzne bezpieczeństwo emocjonalne.


Nów Księżyca w Raku pozwala nam, dokopać się do bezpieczeństwa, które jak morska latarnia pośród sztormu oceanu, stoi niezachwiana i nieporuszona, wyznaczając drogę swoim blaskiem.


Pomyślności!

171 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page