top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Nów Księżyca w Znaku Skorpiona.
Dzisiejszym Nowiem, zaczynamy nowy cykl lunarny, który będzie trwać do 14 grudnia.


Jest to dosyć ważny cykl, ponieważ Pełnia Księżyca w Bliźniętach, która odbędzie się 30 listopada, a która jest częścią owego cyklu księżycowego, będzie również Zaćmieniem Księżyca. Oznacza to, że kolejne dwa tygodnie będą obfite pod względem rozwoju zagadnień związanych z archetypem Skorpiona.


Moment Nowiu Księżycowego to inaczej symboliczny impuls narodzin intencji związanej ze znakiem, w jakim Nów występuje.


Ponieważ Skorpion jest archetypem, który związany jest z ewolucją i wewnętrznym poczuciem wzmocnienia/siły jest to dobry moment na to, aby świadomie zreflektować się nad naturą motywacji i pragnień w swoim życiu.


Siła Skorpiona związana jest z procesem, w jaki odbywa się ewolucja.


Częścią procesu ewolucji, o którym często się nie wspomina, jest inwolucja, czyli destrukcja i zniszczenie.


Ale...czego dotyczy działanie destrukcyjne?


Archetyp Skorpiona jest stałym archetypem żywiołu wody, czyli inaczej emocji. W Skorpionie emocje przybierają postać niezwykle głębokich i nienaruszonych. W rezultacie przywiązujemy się swoimi emocjami do wszelkich elementów życia, które tworzą w nas poczucie bezpieczeństwa i z których czerpiemy siłę.


Destrukcja, czyli inaczej zaburzenie bezpieczeństwa swoich emocji powstaje, gdy nie chcemy odpuścić spraw, które dłużej nam nie służą, ale nadal w nich tkwimy. Im bardziej ignorujemy impuls ewolucyjny, który mówi nam, że jest już czas dorosnąć i odpuścić to, co nie jest nam potrzebne do wzrostu, tym większy czeka nas szok, gdy życie samo weźmie sprawy w swoje ręce.


Ewolucja i inwolucja, są częścią jednego, niezbędnego procesu jakim jest Prawo Wzrostu.


Bóg niszczy, ale również buduje.


Aby wzrastać i stać się lepszą wersją samego siebie, czasami musimy wyrzucić ze swojego życia zbędny balast, który zatruwa nas od środka.


Mars w Baranie wyszedł już z retrogradacji, w której był od 9 września, co jedynie dodaje momentum całemu zamieszaniu, które obecnie dzieje się na Ziemi. Indywidualnie jest to dobry czas na to, aby ponownie powrócić na swój własny życiowy kurs – po drobnych korekcjach, których Mars dokonywał podczas retrogradacji.


Dzisiejszy Nów w Skorpionie zapoczątkował cykl księżycowy, który porusza tematy życia w zgodzie z własną, niezależną od otoczenia prawdą.


Nie bójmy się bronić swojej autentyczności, ponieważ bycie autentycznym jest największym darem, jaki możemy dać innym, ale również sobie.


Szanując swoją autentyczność żyjemy w zgodzie z tym, jak zostaliśmy ukształtowani przez Wszechświat!


Pomyślności,

nie bójmy się sięgnąć po swój potencjał!

295 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page