top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Nów Księżyca w Znaku Wagi.
Nowe obostrzenia ciekawie wpasowały się w okres wejścia Merkurego w Retrogradację, opozycję Marsa ze Słońcem, a także dzisiejszy Nów w Znaku Wagi, który symbolizuje kontynuacje obecnych wydarzeń przez następny miesiąc.


Dzisiejszy Nów w Znaku Wagi jest w opozycji do Marsa w Baranie, a także w kwadraturze do stellium planet w Koziorożcu. Ponieważ Nów aktywuje silnie kardynalne znaki Barana, Wagi i Koziorożca, które są znakami zwrotnymi, symbolizującymi akcję i zmianę, możemy doskonale zaobserwować poruszenie socjalne (Waga) wywołane nowymi nakazami.


Opozycja Nowiu w Wadze do Marsa w Baranie aktywuje naszą ludzką i naturalną potrzebę niezależności, która gryzie się obecnie z narzuconymi odgórnie metodami zapobiegania sami-wiecie-czego.


Jeżeli jest coś, czego może nauczyć nas obecny cykl księżycowy to jest tym obiektywność i zjednoczenie się w różnorodności poglądów na temat obecnego stanu rzeczy. Wydaje mi się, że powoli zaczynamy rozumieć i budzić się na świadomość tego, że jednakowe dla wszystkich stosowane przez aparat państwowy rozwiązania, nie zdają dłużej egzaminu. Obecna energia może silnie nas podzielić bądź też zjednoczyć. Sęk tkwi w tym, abyśmy zamiast walczenia między sobą zidentyfikowali, co tak naprawdę wymaga zmiany. W życiu indywidualnym, a także kolektywnym oddziałują na siebie dwie przeciwstawne siły. Obecny Nów w Znaku Wagi może pomóc nam obiektywnie i z szerszej perspektywy zaobserwować, co tak naprawdę dzieje.


Nów w Wadze, archetypie, który oznacza odnajdywanie się w relacjach międzyludzkich, został ciekawie zobrazowany poprzez wprowadzenie nowych restrykcji. Znaki kardynalne mają to do siebie, że często smbolizują zmianę, no i faktycznie zmiany zostały wprowadzone.


Moim zdaniem, rozwój narracji stosowanej w dynamice rozwoju pandemii można przypisać trochę do obecnego działania Marsa. Jesteśmy obecnie w trakcie drugiej z trzech kwadratur Marsa w Baranie do Plutona, Saturna i Jowisza. Za każdym razem im silniejsza jest owa kwadratura, tym silniej odczuwamy presję społeczną. Trzecią kwadraturę Marsa będziemy odczuwać od okresu świątecznego do połowy stycznia 2021 roku.


Ale, czy zastanawialiście się kiedyś, co by było, gdybyśmy obecnie nie byli w sytuacji pandemii?


Takie aspekty między planetami socjalnymi, czyli Saturnem i Jowiszem wraz z Plutonem i retrogradacja Marsa symbolizowałyby wystąpienie konfliktu zbrojnego. Zastanawia mnie, czy nie ma przypadkiem, głębszego, drugiego dna, co do obecnej sytuacji związanej z pandemią, która być może ochrania nas przed czymś gorszym...


Energię Nowiu w Wadze, można wykorzystać do tego, aby znaleźć balans w stosunku do życia mainstreamowego, a życia indywidualnego. Nie popadajmy w skrajności i nie reagujmy raptownie, na to, co się obecnie dzieje – tego z pewnością chciałby obecnie Mars w Baranie.


W zamian, skupmy się na tym, co jest dla nas dostępne i realne, ponieważ Nów ten władany jest Wenus, która obecnie znajduje się w praktycznym i ugruntowanym znaku Panny.


Z Bogiem!

212 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page