top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Nów Księżyca w Znaku Wagi ♎, 06.10.21.


Nów Księżyca w Znaku Wagi.

06.10.21


Dzisiaj rozpoczynamy kolejny cykl księżycowy, tym razem pod Znakiem Wagi. Co ciekawe, Nów jest w ścisłej koniunkcji z Marsem, który również jest w Znaku Wagi, a oprócz tego dzieje się retrogradacja Merkurego, też w Znaku Wagi…


Mamy więc istną przeWagę, Archetypu Wagi...


Nów Księżyca jest momentem cyklu księżycowego, podobnym do narodzin nowej energii, warto jest obserwować sytuacje, które klarować się będą przez następne 2-3 dni. Działanie Marsa wraz z Nowiem, nadaje całej konfiguracji dodatkowego momentum i przyspieszenia. Mars w Znaku Wagi, nie jest w pełni pewien w jaki sposób dokonywać swojego „cięcia” i „akcji”, ponieważ zdecydowana i konkretna energia jaką reprezentuje ta planeta, wydaje się tracić swoją pewność działania. Można powiedzieć iż Mars w takiej pozycji jest niezdecydowany, w którą stronę zamachnąć się swoim bojowym mieczem.


Archetyp Wagi, odpowiedzialny jest za nasze kontakty z innymi: z partnerem, z przyjaciółmi, a nawet z przypadkowymi osobami, które spotykamy na swej drodze.


Gdy waleczna energia Marsa wpływa na sam początek Nowiu, będziemy uczyć się tego jak być asertywnymi i wolnymi w obrębie obecnie istniejących relacji. Nie jest to do końca całkowita wolność od relacji, ale wolność i przyzwolenie do bycia autentycznym względem siebie, nawet gdy tworzymy z kimś relację. Taka pozycja Marsa, rzuca nam więc wyzwanie do tego aby potrafić balansować potrzeby własne, z potrzebami i oczekiwaniami osób, od których jesteśmy jakoś zależni.


Trwająca również retrogradacja Merkurego w Znaku Wagi, podkreśla jak ważne jest dojście do porozumienia i kompromisu z innymi, o ile jest taka potrzeba. Merkury uczy nas, jak znaleźć wspólny język z innymi, a także porozumiewać się w sposób nieagresywny, chociaż obecność Marsa w Znaku Wagi może zaskoczyć nas nagłą wybuchowością lub niespodziewanym przypływem złości.


Pracując z energią planet i cyklu księżycowego, pamiętajmy iż znaczenie Nowiu Księżyca nie zmanifestuje się w jeden dzień. Od tego mamy cały cykl księżycowy, czyli okres od Nowiu, do kolejnego Nowiu. Cykl ten można podzielić m.in. na dwie części : okres gdy Księżyc rośnie do momentu Pełni Księżyca, a także okres gdy Księżyc maleje po Pełni.


Kolejne dwa tygodnie będą więc czasem, w którym energie Nowiu będą się budować w sposób skrajnie subiektywny, ponieważ tego też dotyczy pierwsza część każdego cyklu Księżyca. Dwa pierwsze tygodnie cyklu, posiadają też naturę energii yang, czyli energię aktywną, wypływającą od danego źródła.


Tak też działa Natura, która uczy nas cykliczności i pozwala na obserwowanie procesu przemijania życia.


Obecny cykl księżycowy wydaje się być niezwykle aktywny, ponieważ podczas Pełni Księżyca, która odbędzie się 20 października, aktywny będzie również Pluton, który utworzy napięty aspekt półkrzyża do Pełni.


Wygląda na to, że czeka nas intensywny i pełen działania miesiąc księżycowy.


Pomyślności!

94 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page