top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Nów Księżyca w Znaku Wagi, (25.09.22).


Nów Księżyca w Znaku Wagi,

25.09.2022.


Dzisiaj w nocy odbędzie się Nów Księżyca w Znaku Wagi. Zanim jednak Księżyc wkroczy w Znak Wagi, spotka się on z Wenus, a następnie z Merkurym w Znaku Panny. Nasza uwaga przez obecny dzień będzie więc skoncentrowana na szczegółach i detalach codziennego życia.


Wenus wraz z Merkurym(Rx) w Pannie pracują obecnie nad ukazaniem nam „błędów” w swoim procesie życia i tym jak on przebiega. Myśląc o Archetypie Panny, zawsze kojarzy mi się ogród, który od czasu do czasu musimy odchwaszczać, aby pomóc siłom natury dojście do swojego potencjału.


Takim ogrodem jest również ludzkie ciało, o które musimy dbać i pilnować, aby procesy odbywające się w nim były jak najbardziej płynne, a także aby nic nie blokowało przepływu świadomości w materialnej formie człowieka.


Takim ogrodem jest również jeden dzień - czas który musimy gospodarować w taki sposób, aby skoncentrować się na tym co jest przydatne, a ucinać to, co jest zbędne i nieużyteczne.


W nocy Nów w Znaku Wagi, ustawi się naprzeciwko Jowisza w Znaku Barana, który jest obecnie w retrogradacji.


W tym samym czasie odbywa się obecnie działanie Jowisza wraz z Merkurym, pary planetarnej, która wkracza w nowy etap. Merkury z powodu retrogradacji wykonuje 3 opozycje z Jowiszem. Opozycja Merkurego do Jowisza sprawdza obecnie, które z naszych relacji reflektują poczucie prawdy, które w sobie nosimy. Niektórzy ludzie, którymi się otaczamy po prostu nie nadają na tych samych falach i jest to zupełnie w porządku. Nie starajmy się zmieniać innych, starajmy się ich jednak tolerować i akceptować.


Pełnia w Znaku Barana, nadchodzącego cyklu będzie miała miejsce 9 października i będzie panować wokół niej niezwykle wrażliwa atmosfera, a to z powodu uczestniczącego w niej Chirona w koniunkcji z Księżycem i Wenus w koniunkcji ze Słońcem w Znaku Wagi.


Wcześniejsze „kontrakty”, „umowy”, czy też „ustalenia” jakie mieliśmy z innymi mogą się po prostu zakończyć lub wręcz przeciwnie, wkroczyć na głębszy poziom zrozumienia, jeżeli tylko uszanujemy niezależność innych, a także uhonorujemy własną potrzebę poznawania siebie. Ta Pełnia ma w sobie potencjał do „wyrwania się” z oczekiwań innych, na korzyść własnego procesu samopoznania.


Z perspektywy obecnego czasu, im bardziej postawimy na odkrywanie siebie, swoich talentów, próbowanie nowych hobby, zainteresowań itp., tym lepiej, ponieważ odkrywanie siebie jest przysługą dla innych.


Człowiek, który odkrył siebie i szanuje swoje poczucie wolności, nie nosi w sobie oczekiwań względem innych, gdyż jest on samodzielnie zmotywowany do tego, aby żyć swoim życiem, rozwijać się i odkrywać coraz to nowsze warstwy tego, kim jest. Szacunek do swojej niezależności jest niezbędny do tworzenia zdrowych relacji, w których to nikt na sobie "nie wisi" i nie jest od siebie współzależny. Zdrowa relacja to: "Ja", "Ty" i "My"...


13 października, po 3 opozycji Merkurego z Jowiszem, odczujemy zapewne zmiany w podejściu do relacji i do ogólnie pojętych „innych niż my sami”. Silniej odczuwać będziemy poczucie własnej indywidualnej prawdy, a także chęć interakcji i dzielenia się nowym podejściem z innymi.


W skali makro, być może zaobserwujemy o wiele silniejsze protesty w stosunku do pogarszającej się sytuacji globalnej dotyczących zasobów naturalnych i energii (kwadratura Saturna w Wodniku, z Uranem w Byku).


Prawda ma zawsze ostatnie słowo, tak samo, jak miało to miejsce z wydarzeniami ostatnich dwóch lat, które pozostawiają za sobą wiele znaków zapytania…


Spokojnego Nowiu!

154 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page