top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Październik 2023. Prognoza astrologiczna. Część 2/2 (16.10.23-31.10.23).



Astrologiczny Rozkład Jazdy na:

Październik 2023

Część 2/2 (16.10.23-31.10.23).


Oj, dużo się ostatnio dzieje na świecie. W ciągu ostatnich dwóch tygodni widzimy, iż globalna narracja zmieniła swoją uwagę z konfliktu na Ukrainie, na konflikt Izraelsko-Palestyński. Co ciekawe eskalacja konfliktu odbyła się w czasie gdy Mars ustawił się w trudnym aspekcie kwadratury 270º względem Plutona w Koziorożcu – odzwierciedla to moment zapalny w czasie, odświeżenie się starego konfliktu, starego nieporozumienia (Mars jest również w koniunkcji z Południowym Węzłem reprezentującym przeszłość).


Co więcej, w okolicy Zaćmienia Słońca w Znaku Wagi, odbyło się głosowanie w Polsce, ale również w Australii i Nowej Zelandii odbyły się referenda. Znak Wagi dotyczy spraw tj. dyplomacja, równość, kompromis, czy dojście do porozumienia wielu różnych punktów widzenia.


Zaćmienia odbywające się na Południowym Węźle Księżyca często wskazują na wyolbrzymienie spraw, które ten Węzeł reprezentuje. W tym wypadku, wszyscy uczymy się tego, aby być suwerennymi, nie lękającymi się niczego jednostkami (Baran - Pół. Węzeł), natomiast odchodzimy od relacji i zależności od innych, od bycia „uwiązanym” czymkolwiek i kimkolwiek.


Biorąc pod uwagę pierwsze wyniki wyborcze w Polsce wygląda na to iż zbyt wiele nie zmieni się na trajektorii naszego państwa i raczej należy wypatrywać innego momentu do tego, aby coś się zmieniło. Popadliśmy w tę samą chorą zależność od układu (Poł. Węzeł w Wadze) i powtórzyliśmy te same błędy. To tak jakbyśmy za wszelką cenę chcieli żyć w mizernych ograniczeniach i zależnościach, do których Polacy tak bardzo już przywykli. Można by powiedzieć, iż naszą polską mentalność reprezentuje coś w stylu: „jest źle, nie będzie lepiej, ale chociaż wszyscy razem w tym tkwimy”, tyle że jest to toksyczny związek z kategorii kat-ofiara, w której to ofiara jaką jest obywatel, sama chce tego cierpienia.


Zupełnie zdziwiła mnie frekwencja wyborcza, ale również ta ochoczość ludzi, którzy fotografują się przy urnach wyborczych, myśląc że zmienią coś głosując na te same opcje od 30 lat. Jeżeli oczekujemy zmiany systemowej (saturnicznej) od tejże właśnie strony, to musimy pogodzić się z tym iż będą to zmiany niezwykle powolne i długotrwałe. Jeżeli chcemy zmiany w tempie przyspieszonym (uranicznej), powinniśmy wybrać coś co zupełnie nie leży w obrębie obecnego systemu/statusu quo.


Tak duża frekwencja dająca taki, a nie inny wynik, jedynie potwierdza mnie w przekonaniu, iż większość, która to decyduje o losach obecnej demokratycznej polityki, jest zawsze w błędzie i będzie zawsze głosować na komfortową opcję, czyli brak istotnego rozwoju, brak zmian. Ludzie zapomnieli już, że ten sam rząd jeszcze kilka lat temu zabraniał wybierania się do lasów, zamykał ludziom biznesy, pasywnie przymusił ludzi do przyjęcia niesprawdzonego eksperymentu medycznego i spowodował, iż bliscy nam ludzie odeszli z tego świata bez możliwości pożegnania się z nimi.


Te wybory są jednymi z ważniejszych, jeżeli zwrócimy uwagę na nadchodzące lata, w których to planety wolnego obiegu wkroczą w znaki jakości męskiej, w przeciwieństwie do tego, co dzieje się obecnie. Saturn, Uran, Pluton i Neptun w roku 2026 będą już w znakach męskich i zupełnie zmieni to „klimat” panujący na świecie na bardziej aktywny i progresywny.


Powróćmy jednak do tego co jest warte zaznaczenia jeżeli chodzi o drugą połowę października.


18 października dojdzie do koniunkcji Słońca w Znaku Wagi, z Południowym Węzłem Księżyca. Jest to dzień, w którym dojść może do naświetlenia problemów dotyczących nierównowagi w relacjach i zależnościach jednostki, względem świata zewnętrznego. Słońce, które rzuca blask na Poł. Węzeł, uaktywnić może starą dynamikę bycia współzależnym od kogoś lub czegoś, co pozbawia nas momentum w swoim własnym, niezależnym działaniu (Pół. Węzeł Księżyca w Znaku Barana).


Słońce dnia 21 października ustawi się również w kwadraturze z Plutonem w Znaku Koziorożca.


Nie możemy zapomnieć, iż obecnie, Oś Węzłów Księżycowych, reprezentująca najbliższy nam proces ewolucji emocjonalnej kolektywu ludzkiego, jest ustawiona w aspekcie półkrzyża z Plutonem, który kończy swój tranzyt przez Znak Koziorożca. Półkrzyż ten, wskazuje na bardzo wrażliwy moment, jeżeli chodzi o proces uczenia się ludzkości na swoich błędach i wyciąganie z nich wniosków.


Słońce w kwadraturze do Plutona to bardzo aktywny aspekt, umiejący wywołać w człowieku presję, zarówno wewnętrzną, jak i zewnętrzną. Jest to dzień, który przetestuje to jak spożytkujemy swoją energię witalną. Oczywiście, Słońce w Znaku Wagi spowodować może, iż presja ta będzie pochodziła raczej z zewnątrz, od relacji i ludzi z naszego otoczenia. Najlepiej trzymać nerwy na wodzy, a jeżeli coś naprawdę nie idzie po naszej myśli, widocznie jest to czas, aby puścić to wolno i pozwolić temu przeminąć i odejść w zapomnienie, ponieważ Pluton uczy nas również tego, iż wszystko ma swój kres i musi w pewnym momencie przeminąć, nawet jeżeli tego nie chcemy.


22 października, Merkury wkroczy w Znak Skorpiona i pozostanie w nim do 10 listopada.


Merkury to planeta, która reprezentuje proces myślenia logicznego, jakim posługuje się człowiek. Myślenie racjonalne, pobieranie danych z otoczenia, a później syntezowanie ich w swój własny indywidualny sposób, jest domeną Merkurego. Ingress Merkurego w Znak Skorpiona spowoduje, iż będziemy myśleć i działać w sposób bardziej precyzyjny i dosadny, Skorpion jest bowiem znakiem niesamowicie psychologicznym i szukającym odpowiedzi na pytanie „Dlaczego?”. Merkury dostaje impuls receptywny, gdy znajduje się w znakach jakości żeńskiej, czyli skieruje nasz wzrok raczej do wewnątrz, dając możliwość zrozumienia ciemnych aspektów swojego życia.


Znak Skorpiona włada bowiem naszą ciemną stroną, potworem którego człowiek musi pokonać tak jak to jest w ponadczasowym micie Drogi Bohatera, np. Herkulesa, który schodzi do podziemi Hadesu, aby zmierzyć się ze swoją podświadomą stroną.


Dzień później, 23 października Słońce wykona ingress w Znak Skorpiona.


Pod koniec miesiąca 28 października, odbędzie się Zaćmienie Księżyca w Znaku Byka. Tego samego dnia, dojdzie do opozycji Marsa w Znaku Skorpiona, z Jowiszem w Znaku Byka, a dzień później Merkury wykona koniunkcję z Marsem w Znaku Skorpiona.


Zaćmienie Księżyca odbędzie się w czasie opozycji Marsa do Jowisza, co wskazuje na dodatkową, silnie ekspansywną i napiętą atmosferę. Koniunkcja Marsa z Merkurym nadaje końcówce miesiąca bardzo szybkiego tempa, w którym to dojść może do wielu niespodziewanych zwrotów akcji (Skorpion), lub konfrontacji. Skorpion jako archetyp władający procesem ewolucji dokonuje ewolucji poprzez stawienie czoła swoim ograniczeniom i strefie komfortu. Czas ten może też okazać się bardzo pozytywny, jeżeli chodzi o koncentrację i precyzję myślenia analitycznego.


Jednakże dzień później, 29 października Merkury wykona opozycję z Jowiszem, co często oznacza konfrontację swoich poglądów z kimś innym, lub też zażartą polemikę, zwłaszcza z kimś, kto okazać się może niezwykle defensywny i uparty (Byk).


Zaćmienie to w pozytywny sposób wpływa na pracę nad swoją własną samowystarczalnością i niezależnością, a także nad zastanowieniem się, ile i czego nam w życiu potrzeba. Co tak naprawdę jest swoją esencjonalną potrzebą, która jest ciągle czynnym źródłem, aniżeli potrzeby zbędne, które jedynie stopują zrozumienie esencji własnej samowystarczalności. Byk jest bowiem naturalnie połączony aspektem sekstylu z Rybami, archetypem, który stanowi Źródło świadomości. Z tego powodu Byk, władany planetą Wenus, odpowiada za wewnętrznym dialog człowieka, jaki prowadzi on z samym sobą, swoją własną istotą, Ryby oznaczają początek naszego życia w świadomości ludzkiej, natomiast sekstyl z Bykiem symbolizuje wyciągnięcie dłoni człowieka w kierunku kontaktu ze Źródłem.


Szczęśliwym dniem okazać się może również 30 października, kiedy to Wenus w Znaku Panny ustawi się w trygonie z Uranem w Znaku Byka. Świetny dzień na zaplanowanie swojego budżetu lub na skoncentrowanie się na tym, jak lepiej zarządzać swoim światem materialnym.


Pytanie do społeczności:


Czy wolicie artykuły długie, takie jak ten? Czy lepiej krótsze, ale częściej pojawiające się posty?


Powodzenia!

203 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page