top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Pełnia Księżyca w Lwie.


Pełnia Księżyca w Znaku Lwa (09.02.2020)


Dzisiejsza pełnia odbywa się w momencie kwadratury Chirona i Wenus z Węzłem Księżycowym.


Dzięki dzisiejszej Pełni, możemy zaobserwować swój własny smak i kreatywność, a także zauważyć jak nasza indywidualna i niepowtarzalna oryginalność jest w stanie zmienić kierunek, w którym podąża nasze życie.


Jesteśmy obecnie w sezonie Wodnika, archetypu, który związany jest z kierunkiem, w jaki zmierza nasza ludzkość. Archetyp ten związany jest z tym, jak ludzie tworzą grupy i jednoczą się pod szyldem jednej sprawy. Wodnik sprzeciwia się temu, co normalne i nudne, a także temu, co chce ograniczyć jego wolność myśli i działania.


W momencie, gdy Księżyc jest w Znaku Lwa, możemy odkryć w nas samych nowe zasoby kreatywności i optymizmu, które są w stanie polepszyć kolektyw, w jakim żyjemy.


Oś znaków Lwa i Wodnika sprzyja odkryciu naszych własnych talentów. Lew to Archetyp, który włada ludzkim sercem, chce być zauważonym za to, kim jest, bez konieczności kompromisu. Często, zamiast tworzyć i kreować z poziomu serca, staramy się dopasować, co poniekąd tłumi w nas uczucie „wewnętrznego dziecka”, które nie zna krytyki z otoczenia. Jednakże w momencie, gdy uwierzymy w siebie samych i zaufamy temu, co robimy, możemy przyciągnąć do siebie ludzi, którzy rezonują z tym, jak bije nasze serce.


Zamiast tworzyć „pod kogoś lub coś”, tworzymy wedle siebie, co w rezultacie może przyciągnąć do nas ludzi, z którymi odbieramy na podobnych falach.


Wenus wraz z Chironem są obecnie w kwadraturze do Rahu(Rak) i Ketu(Koziorożec). W Astrologii Ewolucyjnej kwadratura planet do węzła księżycowego oznacza przeskoczenie kroku niezbędnego w ewolucji. Tym krokiem obecnie jest koniunkcja balsamiczna Wenus i Chirona w Baranie.


W ciągu następnych dni dobrze jest obserwować, w jaki sposób ludzie wpływają na nasz kierunek ewolucji, czyli czy są oni nam pomocni, czy raczej stanowią przysłowiowe „piąte koło u wozu”. Chiron wraz z Wenus, pomagają nam zrozumieć jak traktujemy samych siebie: czy szanujemy swoją własną drogę, czy raczej podążamy za tym, co społeczeństwo uważa za normalne i przystępne.


Jeżeli podążasz w swoim własnym kierunku i jesteś zdeterminowany do tego, aby dzielić się swoim celem z innymi, możesz wykorzystać działanie Chirona w Baranie w celu motywacji innych do tego, aby również skupili się na swoim kierunku. Istnieje duży potencjał na to, aby odkryć przed innymi nasze wewnętrzne rany, które uniemożliwiają nam żyć w zgodzie z własną naturą (Rahu w Raku).


Gdy ukażemy innym nasze prawdziwe oblicze, zarówno w swojej świetności, jak i w swoim upadku, otoczenie może pozytywnie zareagować na naszą szczerość i wrażliwość, a tym samym zacząć proces gojenia się ran, które wcześniej były gdzieś głęboko ukryte.


Z Bogiem!

73 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page