top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Pełnia Księżyca w Znaku Barana.
Dzisiaj w nocy czeka nas silna Pełnia w Znaku Barana, której również towarzyszy Chiron.


Jako że Ksieżyc, oznacza powszechny kolektywny „umysł”, dzisiejsza Pełnia powoduje, że personalnie odczujemy nie tylko samą Pełnię w Baranie, ale i działanie retrogradacji Marsa w Baranie, który związany jest z kryzysem, lub blokadą w działaniu jaka wisi w powietrzu.


Pełnię można interpretować na płaszczyźnie kolektywnej, jak i indywidualnej.


Kolektywnie, Pełnia ta odzwieciedla powszechne uczucie niepewności i presji związanej z ponownym zaostrzeniem restrykcji związanych z „sami-wiecie-czym”. Zapowiadana druga fala, w okresie kolejnych dwóch tygodni może się jedynie natężać. Archetyp Barana wiąże się również z prawem do przetrwania i wolności, kóra odzwiercieldlana jest przez nasze akcje i czyny. Z tego powodu, wszycy możemy czuć niepewność, która w rezultacie może wywołać w niektórych poczucie agresji, którą ciężko jest pozytywnie ukierunkować. Ponieważ władca Pełni, którym jest Mars, robi obecnie drugą z trzech kwadratur do stellium planet w Koziorożcu, jego działanie symbolizuje natężanie się wzrostu zachorowań. Presja planet w Koziorożcu przez następne dni, będzie silniej odczuwalna – w postaci ucisku ze strony autorytetów (władzy społecznej jaką symbolizuje Koziorożec) i aparatu państwowego.


Musimy pamiętać, że energia archetypu Barana to inaczej moment procesu „przeobrażania się”, który dzieje się w teraźniejszym momencie, sekunda ze sekundą. Z tego też powodu wszelka narracja obecnego stanu rzeczy jaką się karmimy, istotnie wpływać będzie na to w którym kierunku będą zmierzać nasze działania.


Trzecią z kwadratur Marsa do stellium, odczuwać będziemy w drugiej połowie grudnia tego roku, co może wiązać się z nieco dziwnym i ognistym okresem świątecznym. Niewykluczone, że wzrost zachorowań będzie do tego czasu rósł.


Na poziomie indywidualnym, energia dzisiejszej Pełni w Baranie jest nastawiona na silny subiektywizm, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Jeżeli posiadasz hobby, zainteresowanie lub coś co lubisz robić i pochłania cię to w 100 %, teraz jest moment, aby do tego wrócić. Jeżeli do tej pory, pochłonięci byliśmy obowiązkami szarej codzienności, ale zawsze chcieliśmy rozwijać się w stronę swoich pasji i zainteresowań, Pełnia w Baranie, może dać nam drugą szansę i możliwość powrotu do swojego „indywidualnego rdzenia”.


Każdy z nas przyszedł na świat gdy na niebie wznosił się jeden z dwunastu Znaków Zodiaku, czyli Ascendant. Obecna Pełnia i całokształt energii archetypu Barana, sprzyja ponownemu odrodzeniu jakości swojego Ascendantu.


Jeżeli gdzieś podczas życia, straciliśmy właściwy kurs i czujemy, że dryfujemy po morzu życia, ta Pełnia może działać jak latarnia, która naprowadzi nas na drogę ponownego samopoznania.


Z Bogiem! Nie dajmy się zwariować!

223 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page