top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Pełnia Księżyca w Znaku Barana, 20.10.21Pełnia Księżyca w Znaku Barana,

20.10


Przed nami Pełnia Księżyca w Znaku Barana. Dodatkowo, na Pełnię silnie oddziaływać będzie Pluton, który tworzy aspekt półkrzyża wraz z Pełnią.


Archetyp Barana, a także jego polaryzacja, którą jest Archetyp Wagi, dotyczy przede wszystkim dynamiki relacji, balansu interesów, a także umiejętności posiadania niezależności, wewnątrz obecnie istniejących relacji. W Znaku Wagi, do końca października znajduje się również Mars, który nie czuje się w tym Znaku naturalnie, a to dlatego ponieważ niezależna i subiektywna energia Marsa w Wadze musi nauczyć się brać pod uwagę interesy i zdanie innych.


Pluton tranzytujący w Znaku Koziorożca, przygląda się wystarczająco już napiętej sytuacji, jaka ma miejsce w sferze relacji międzyludzkich. Można powiedzieć, iż jesteśmy obecnie w momencie decydowania, negocjacji i ostatecznych rozwiązań dotyczących związków, znajomych i przyjaciół. Obecność Plutona dodaje zastrzyk emocjonalności, a także chęci posiadania tego ostatniego zdania bądź racji, w obszarze wszelkich negocjacji, rozmów i prób dojścia do porozumienia.


Ponieważ energia Plutona jest z natury destrukcyjną siłą, jest bardzo prawdopodobne, iż niektóre z relacji są obecnie na tzw. rozdrożu, a sytuacje dziejące się wokół Pełni mogą być ostatecznymi momentami zapalnymi, które doprowadzą do rozpadu. Działanie Plutona jest często niewybaczalne – potrafi on usunąć z życia elementy, które pominęły się z drogą czyjejś ewolucji, a także z głębszym sensem czyjegoś życia.


Księżyc w Znaku Barana może aktywować w nas niezrozumiałe stany emocjonalne, przypływ nerwowości, a czasami nawet złości.


Dodatkowym szczegółem dotyczącym obecnego czasu, jest fakt iż kończymy obecnie retrogradację dwóch planet związanych z komunikacją: retrogradację Merkurego w Znaku Wagi, ale również trwającą o wiele dłużej retrogradację Jowisza w Znaku Wodnika. Te planety stacjonują (ich napięcie jest większe), dosłownie na chwilę przed samym momentem Pełni. Ponieważ jest to moment zwrotny, który często wiąże się z dodatkowym przyspieszeniem rozwoju wydarzeń, wystarczająco napięta już Pełnia Księżyca w Baranie, może nie należeć do tych najspokojniejszych.


Z bardziej pozytywnego punktu widzenia, Pełnia ta może być czasem przełomu lub podjęcia ostatecznych decyzji, które odkładaliśmy na później. Gdy Księżyc przebywa w znakach jakości kardynalnej, którym m.in. jest Baran, możemy poczuć przypływ niezależności i chęć podjęcia inicjatywy – inicjatywy do działania i realizowania się w swoim życiu.


Problemem może być jedynie Mars, który swoim pobytem w Znaku Wagi uczy nas zrozumienia tego jak nasze decyzje wpływają na życie innych. Innymi słowy, pomimo momentum i inicjatywy do działania, jaką obdarowuje nas Pełnia, musimy mieć na uwadze innych.


Chyba najwyższym mistrzostwem w prawidłowym balansowaniu energii archetypów Barana i Wagi, jest nauczenie się bycia indywidualistą, a także niezależną osobą w obrębie obecnie posiadanych relacji.


Podczas czasu takiego jak teraz, wszelkie problemy dotyczące bycia współuzależnionym od partnera lub innych posiadanych relacji, mogą pokazać swoje oblicze. Ukazać się nam mogą również oczekiwania, jakie mamy względem innych, ale również jakie oczekiwania mają inni względem nas samych.


Oś Znaków Barana i Wagi jest osią znaków kardynalnych, dlatego należy spodziewać się sytuacji ekstremalnych, dalece pozbawionych balansu. Czasami musimy poczuć granicę swojej skrajności, aby zrozumieć jak dalece możemy posunąć się w swojej niezależności, ponieważ czasami poznanie swoich skrajności pozwala na lepsze zrozumienie tego gdzie jest nasz złoty środek, czyli inaczej kompromis.


Pełnia w Znaku Barana uczy nas tego jak dzielić się swoją energią z innymi.


Czasami to my jesteśmy osobami, które cały czas dzielą się swoją energią z innymi, a czasami jesteśmy tymi, którzy jedynie biorą.


Często jednak zdarza się, że z jakiegoś powodu, nie potrafimy otrzymywać energii od innych. Gdy ktoś chce wyciągnąć do nas swoją dłoń, nie potrafimy szczerze tego zaakceptować, ponieważ nie czujemy się wystarczająco zasłużeni.


Przebywający w Znaku Wagi Mars może pomóc nam zweryfikować jak owa dynamika otrzymywania i dzielenia się odbywa się w obecnie istniejących relacjach.


Być może ciężko to zrozumieć, ale akt dzielenia się z innymi, bycie bezinteresownym i chęć służenia innym są chyba jednymi z najwyżej punktowanych cnot, jakimi może wykazać się człowiek.


To dlatego, ponieważ służąc Większej Całości i koncentrując się na pomocy innym poprzez dzielenie się sobą, tak naprawdę działamy na korzyść sobie samym. Gdy tylko nasza uwaga i trud skupi się na tym, jak poprawić „Większą Całość”, czyli nasze społeczeństwo i ludzkość, owa „Większa Całość” zadba o nasze pojedyncze życie.


Tylko przez iluzję bycia odseparowanym od życia kolektywnego (lub też od Źródła/Boga/etc.), człowiek staje się samolubny i chciwy.


Iluzja bycia odseparowanym od reszty napędza egotyczność, samolubność i chęć zawłaszczenia jak największego kawałka ciasta…


Gdy dusza człowieka ewoluuje i gromadzi coraz to więcej doświadczeń i wiedzy, iluzja ta powoli traci swoją moc. Ludzkie Ego, zamiast służyć samemu sobie, zaczyna wsłuchiwać się w pragnienia i intencje swojej duchowej natury, która dobrze rozumie, że jest cząstką tego, co jest nieskończone, ale również nieśmiertelne – częścią Źródła, w którym każdy z nas ma swój początek.


Pomyślności!

120 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page