top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Pełnia Księżyca w Znaku Bliźniąt.


Pełnia Księżyca w Znaku Bliźniąt.

Dzisiejsza pełnia księżyca to ostatnia w tym roku pełnia, tym samym ostatnia pełnia obecnej dekady.

Pełnia to czas, w którym Słońce i Księżyc są w opozycji do siebie. Cykl księżycowy to nierozłączny element drogi duchowej i rozwoju osobowego. Podczas Nowiu Księżyca warto jest zastanowić się nad sprawami, które nas dręczą i elementami życia, które chcielibyśmy zmienić. Intencja zasiana podczas Nowiu ewoluuje w czasie i przyjmuje pełną okazałość podczas Pełni Księżyca. Dzięki temu dochodzi do realizacji, która zmienia to, w jaki sposób odnosimy się do siebie samych.

Obecny cykl księżycowy rozpoczął się Nowiem w znaku Strzelca.

Mam wrażenie, że dzisiejsza pełnia to kulminacja wszystkich wydarzeń, jakie związane były z ubiegłorocznym tranzytem Jowisza w znaku Strzelca. Mamy dzisiaj możliwość refleksji i wyciągnięcia logicznych wniosków, a także poukładania sobie w głowie tego, czego dotyczył ubiegły rok.

Księżyc w Bliźniętach to energia, która przybiera postać energii intelektualnej, zwiewnej. Pozwala nam wrócić myślami do przeszłych sytuacji, które wywarły na nas jakiś efekt i odcisnęły na nas piętno zmiany. Archetyp Bliźniąt związany jest z komunikacją z najbliższym otoczeniem, ale również z przesyłem danych między światem materialnym a światem duchowym.

W obecnych czasach, wartościami, które są cenione przez społeczeństwo, są wartości, które obrazują naszą progresję na szczeblach hierarchii społecznej. Gonimy za tym, aby mieć wszystkiego więcej, aby kumulować wartości materialne, aby zawsze być na czasie, być trendy i „na topie”. Często jednak gryzie się to z tym, czego potrzebuje nasza duchowa natura, co najczęściej związane jest z umiejętnością zreflektowania się nad czasem, który już nie wróci – czasem, który zbudował nasz obecny, teraźniejszy moment.

To prawda, że decydując się na bycie człowiekiem, zgodziliśmy się posiadać wolną wolę i możemy dzięki niej decydować o swojej przyszłości. Jednakże często decyzje, jakie podejmujemy nie są spójne z tym, kim jesteśmy, ponieważ nasze decyzje w dużej mierze uwarunkowane są przez otoczenie, w jakim się znajdujemy. Często życie daje nam najlepsze rezultaty w momencie, gdy weźmiemy sobię przerwę od uczestnictwa w utartym już „wyścigu szczurów”.

Zdarza się, że czasami życie samo wychodzi nam naprzeciw i mówi:

-”Witaj przyjacielu! Spójrz jak daleką drogę masz już za sobą! Nie zapomnij odsapnąć i odpocząć chwilę, gdyż nie wiesz jak daleko ciągnie się szlak, którym podążasz...”.

A my, jak obudzeni ze snu, zdajemy sobie sprawę, że przez cały ten czas goniliśmy nie wiedzać, po co i dokąd…

Na jakość obecnego czasu wpływa głęboko, zagęszczenie się planet w znaku Koziorożca, co może powodować konflikt między tym, czego pragniemy indywidualnie, a czego wymaga od nas partycypacja w społeczeństwie.

Obecna koniunkcja Wenus, Saturna i Plutona w Koziorożcu powoduje, że staramy się wyznaczyć zdrowy balans pomiędzy indywidualnym spełnianiem się w życiu a obowiązkami. Dotyczy to również równowagi w relacjach towarzyskich. Możliwe, że podczas kolejnych dni będziemy potrzebować więcej czasu na bycie samemu, co w zasadzie może pomóc nam zreflektować się nad ubiegłym rokiem.

Jeżeli podczas kolejnych dni życie ukaże Ci sytuacje z przeszłości, zarówno te dobre, jak i te złe, zastanów się, w jaki sposób wpłynęły one na Twoją wędrówkę. Zapewne niektóre z tych wydarzeń były pozytywne, jak przysłowiowy „wiatr w plecy’, ale pewnie niektóre z nich stanowiły również udrękę i były jak ten „kamień w bucie”.

Nie pozwól, by Twoja przeszłość poszła w niepamięć, gdyż zarówno wzloty, jak i upadki zbudowały to, kim teraz jesteś. Każdy element Twojego życia, każdy epizod, każda relacja, sprawiła, że zbliżyłeś się bardziej do tego, kim tak naprawdę jesteś.

Znając swoją prawdziwą naturę, powodujesz, że świat staje się lepszym miejscem. Szanując swoją jasną i ciemną stronę, stajesz się przykładem dla innych.

Jeżeli coś nie daje Ci spokoju, daj sobie przyzwolenie na to, aby zwerbalizować swoje myśli. Użyj energii Bliźniąt do komunikacji tego, co nie zostało powiedziane, tego, co leży Ci na sercu, ale pamiętaj, że inni również mają prawo do zabrania głosu i wyrażenia swojej opinii. Możliwe, że to właśnie ktoś Tobie bliski, trzyma w sobie coś, czego szukasz.

Bądź otwarty na zmiany, na burzę mózgów, a w szczególności na możliwości jakie prezentuje Ci życie.

Z Bogiem!

67 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page