top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Pełnia Księżyca w Znaku Bliźniąt, 19.12.21. Prawda leży pośrodku.Pełnia Księżyca w Znaku Bliźniąt,

19.12.21


Dzisiaj nad ranem, odbyła się Pełnia Księżyca w Znaku Bliźniąt, jest to Pełnia, która należy do cyklu księżycowego, który rozpoczęliśmy Zaćmieniem Słońca w Znaku Strzelca mającym swój czas 4 grudnia tego roku.


Pełnia Księżyca to moment cyklu księżycowego, w którym to Księżyc oddala się jak najbardziej od Słońca, a tym samym ustawia w opozycji do niego. Jest więc to moment w którym „światła” astrologiczne (Księżyc i Słońce), są w najsilniejszej do siebie opozycji.


Dodatkową dynamikę Pełni/Nowiów stanowi oś Węzłów Księżyca, która podróżując przez archetypy Zodiaku, aktualizuje nasze trudy ewolucyjne.


Dzisiejsza Pełnia jest ostatnią Pełnią w Znaku Bliźniąt, podczas okresu, w którym Węzły Księżycowe tranzytują na osi znaków Bliźnięta/Strzelec. Jest więc to bardzo dobry moment, aby podsumować wędrówkę w okresie ostatniego półtora roku, ponieważ ta Pełnia może naświetlić nam zagadnienia dotyczące znaku Bliźniąt, w którym również znajduje się Północny Węzeł Księżyca (Rahu), czyli kierunek w którym podążamy przez ostatnie półtora roku.


Bliźnięta jako archetyp, odpowiadają za kształtowanie się w człowieku zrozumienia relatywności świata, który między sobą dzielimy. Znak ten należy do żywiołu powietrza i jest niezwykle aktywny, ponieważ pomaga nam on w gromadzeniu informacji, faktów, statystyk etc. po to, aby lepiej i dogłębniej zrozumieć otaczający nasz świat. Zadaniem procesów, jakie reprezentują Bliźnięta jest ekspansja intelektu i myślenia.


Żaden ze Znaków Zodiaku nie działa jednak w zupełnym odosobnieniu, każdy posiada wewnątrz siebie swoją polaryzację, w tym wypadku polaryzacją Bliźniąt jest Strzelec.


Działanie archetypu Bliźniąt i gromadzenie informacji nie może być zupełnie pozbawione stabilności. Nie możemy w nieskończoność poszukiwać informacji i tkwić w „informacyjnej mgle” zawieszeni gdzieś pośród neutralnych myśli, dlatego też człowiek wytworzył w sobie system indywidualnych przekonań, którym jest nic innego jak ogniste przeciwieństwo Bliźniąt – Archetyp Strzelca.


Informacje ze świata, jakie gromadzi Merkury/Bliźnięta, są odsiewane przez nasz indywidualny sens prawdy (prawda personalna), po to aby ukierunkować nas we właściwym dla nas samych kierunku, a co za tym idzie, aby gromadzić lub też odrzucić informacje i myśli, które pomogą nam w naszym procesie. Nasze najbliższe otoczenie wpływa na myśli, jakie posiadamy w swoim umyśle, a te z kolei jeżeli odpowiednio często się powtarzają, budują nasz czynnik strzelcowy, czyli "sens prawdy" w którą emocjonalnie zainwestowaliśmy i do której się przyzwyczailiśmy.


Pełnia w Bliźniętach może więc pomóc nam w zrozumieniu co w naszym własnym świecie stanowi prawdę, a co jest kłamstwem – dynamika prawdy/kłamstw jest obecnie silnie aktywowana, a to również za sprawą Jowisza w Wodniku, który jest w kwadraturze do Osi Węzłów Księżycowych.


Okres świąteczny, w który powoli wkraczamy, a także przyszłe działanie retrogradacji Wenus w Koziorożcu, jest czasem, w którym będziemy mieli okazje do wykazania się dojrzałością i akceptacją swojej natury, swoich przekonań, swojej wizji rzeczywistości, bez względu na to, jak bardzo jest ona odmienna od otoczenia.


Tranzyt Węzłów Księżyca na osi Bliźnięta/Strzelec, który trwać będzie jeszcze do pierwszej połowy stycznia 2022 roku, weryfikuje czy jesteśmy integralni ze swoimi poglądami, czy jesteśmy poszukiwaczami prawdy, czy może jednak bronimy swoich starych postaw, ponieważ są one czymś co znamy, co jest dla nas wygodne.


Nawet jeżeli jesteśmy zatwardziałymi obrońcami swoich przekonań, dzisiejsza Pełnia w Bliźniętach może pomóc nam zobaczyć tę drugą stronę konfliktu światopoglądów w innym,być może bardziej akceptującym świetle.


Jeżeli wyobrazimy sobie prawdziwą parę bliźniąt, niech będzie to brat i siostra, to zobaczymy w nich wiele podobieństw, pomimo tego, iż są to bliźnięta przeciwnej płci.


Takie zjawisko dosłownie symbolizuje prawdę (podobieństwa i to co łączy rodzeństwo) i zupełnie inne, dwie, spolaryzowane względem siebie ekspresje owej prawdy (przeciwność płci yin-yang). Można powiedzieć, iż podobnie działa spektrum archetypów Strzelec/Bliźnięta.


W tym silnie napiętym czasie, w którym łatwo jest wpaść w konflikt światopoglądowy z innymi (czemu często sprzyja napięty okres przygotowań do świąt Bożego Narodzenia ;) ) nie zapominajmy, że w momentach, w których bardzo silnie trzymamy się swoich przekonań, nie zawsze musimy mieć rację. Mars w Strzelcu aktywuje w nas bowiem chęć „narzucenia” swojej indywidualnej/personalnej prawdy na innych. Czasami zapominamy, iż człowiek jako istota, która jest w wiecznym procesie ulepszania się, ma bardzo okrojoną możliwość posmakowania sensu Prawdy Uniwersalnej, jaką reprezentuje Archetyp Ryb.


Bądźmy otwarci na innych, chętni do wysłuchania innych i „wczucia” się w ich perspektywy. Czasami to właśnie to „wczucie się” w czyjąś skórę, w czyjś punkt widzenia, pozwala nam zrozumieć głębsze motywacje danej osoby, które powodują, iż ma taki, a nie inny światopogląd. Nie jest to czas na popadanie w skrajność, ale raczej na obudzenie w sobie wrażliwości, zrozumienia i empatii dla innych, co czasami może przykryć obecnie dziejący się tranzyt Wenus w Znaku Koziorożca, a także jej retrogradację, w którą wkraczamy.


Spokojnej Pełni, bądźcie zdrowi!

80 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page