top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Pełnia Księżyca w Znaku Byka.
W dzisiejszej Pełni uczestniczy Uran, planeta, która często lubi zaskakiwać swoją nieprzewidywalnością. Uran włada archetypem Wodnika, który związany jest z procesem indywiduacji. Innymi słowy, Pełnia podkreśla dzisiaj, jak ważne jest posiadanie perspektywy i obiektywności w podejściu do życia. Często, gdy reagujemy w przewidywalny sposób, czyli inaczej tak samo, jak inni, idąc za tłumem, wpadamy w kolektywny nurt, który uniemożliwia nam zdecydowanie o swoim własnym punkcie widzenia.


Pełnia w Byku, w której Księżyc jest w ścisłej koniunkcji z Uranem, pomaga nam odnaleźć własny głos, a także własne stanowisko w tym całym chaosie, jaki obecnie ma miejsce. Energia Urana znacząco wpływa na rozłam teraźniejszości, która jest konieczna w procesie indywiduacji. Nie możemy bowiem stać się bardziej sobą, jeżeli ślepo podążamy za statusem quo.


Indywiduacja związana jest z coraz to szerszym i szerszym zrozumieniem swojej własnej roli w rzeczywistości, w której przyszło nam żyć. Proces ten odbywa się w sposób holistyczny, który porównać można do rozszerzania swojej identyfikacji bądź tożsamości z coraz to większymi elementami życia. Jesteśmy częścią rodziny, narodu, kontynentu, ludzkości, planety Ziemi, a także Wszechświata. Indywiduacja polega na świadomym i progresywnym zaakceptowaniu faktu, że jest się częścią czegoś większego. Im silniej wpływa na nas energia Urana, tym silniej wyczuwać będziemy energię osób, które mają zawężony światopogląd. Im bardziej aktywny jest proces indywiduacji, tym bardziej świadomi jesteśmy jak władają ludźmi wszelakie podziały, które są jedynie złudzeniem rzeczywistości, w jakiej przyszło nam żyć. Uraniczny proces indywiduacji, nie może istnieć bez działania Saturna, który swoimi cyklami, wyznacza wpływ, jaki ma na nas otoczenie, w jakim przyszło nam się narodzić. Archetyp Wodnika pomaga nam uzyskać trzecioosobową perspektywę, która ukazuje nam własne życie z dystansu. Jest to konieczne, abyśmy mogli się rozwijać i wzrastać.


Dzisiejsza Pełnia w Znaku Byka podkreśla esencjonalne potrzeby i wartości, które są niezmienne, niezależnie od miejsca i czasu. Wszyscy potrzebujemy zasobów i „pożywienia”, które karmi nasze dusze. Dla każdego będzie to coś innego. Byk reprezentuje nasze potrzeby – co jest nam niezbędne do tego, abyśmy mogli czuć w sobie homeostazę. Nasze potrzeby i umiejętność ich spełniania, kreują sens znaczenia, jakie nadajemy życiu. Sens znaczenia w życiu kreuje nasz światopogląd, czyli własną ideologię, która kieruje nas przez życie.


Koniunkcja Urana z Pełnią to uderzenie w system wartości, który łączy nas wszystkich jako naród, ale również uderza on w wartości typowo ludzkie, tj. np. możliwość oddawania szacunku osobom, których już między nami nie ma. Oś archetypów Byka i Skorpiona, związana jest z prokreacją i przedłużaniem naszego gatunku, ale również z nierozłączną częścią życia, jaką jest śmierć, którą co roku celebrujemy podczas sezonu Skorpiona. To niezwykle ciekawe, jak astrologia odzwierciedla swoim symbolizmem zmiany, które rzeczywiście mają miejsce.


Spokojnej Pełni!

187 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page