top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Pełnia Księżyca w Znaku Koziorożca (13.07.22).
Dzisiaj odbędzie się Pełnia Księżyca, czyli moment kulminacyjny obecnego cyklu lunarnego, który zaczął się 29 czerwca, Nowiem Księżyca w Znaku Raka.


Dwa tygodnie temu, Nów w Znaku Raka ustawił się w aspekcie kwadratury rosnącej względem Jowisza w Znaku Barana, ostatnie dwa tygodnie były więc czasem, w którym mogliśmy odczuwać silniejszą potrzebę wzrostu i ekspansji siebie samych, a także swojego własnego wizerunku.


Gdy aktywują się znaki jakości kardynalnej tak jak ma to miejsce obecnie, momentum do działania wisi w powietrzu.


Oś znaków Rak-Koziorożec ma bardzo dużo wspólnego z procesem maturacji, czy też dorastania. Jest to dorastanie do akceptacji rzeczywistości (czasu i miejsca), w jakiej przyszło nam żyć w obecnej inkarnacji. Inaczej mówiąc, znak Raka, jak i Koziorożca, kształtują poczucie bezpieczeństwa człowieka w stosunku do realiów, w jakich się narodził.


Na każdego człowieka już od momentu urodzenia wpływa tzw. proces uspołeczniania, czyli inaczej przystosowania się do realiów, w jakich się narodził. W dorastającym człowieku, rodzi się świadomość bycia częścią grupy, która to posiada swoje zasady, zwyczaje i tradycje.


Każdy człowiek jest w nierozłącznej relacji do tzw. Większej Całości, którą współtworzy i której jest częścią bez względu na to, czy jest on tego świadomy, czy też nie.


Ową Większą Całością, najpierw jest rodzina, później szkoła, następnie stajemy się obywatelami danego państwa, aż w końcu zrozumiemy, iż jesteśmy mieszkańcami Ziemi. Jest to oczywiście uproszczenie, ale w tym procesie człowiek uczy się uwarunkowań i charakteru grupy, wewnątrz której przyszło mu się rozwijać i żyć.


Obecny cykl lunarny, który rozpoczął się dwa tygodnie temu Nowiem w Znaku Raka w dynamicznym aspekcie do Jowisza, spowodował, iż wzrastamy do sedna tego kim jesteśmy wewnętrznie, kim jest „Ja” które patrzy na otaczający nas świat. Mamy możliwość do tego, aby znaleźć więcej porozumienia pomiędzy tym, kim czujemy się wewnątrz siebie (Rak) a tym, kim chcemy być dla świata (Koziorożec).


Moim zdaniem, aby być w pełni funkcjonalnym ogniwem sprawnie działającej grupy, czy też społeczeństwa, musimy najpierw zacząć od zdefiniowania siebie samych i znalezienia spokoju i bezpieczeństwa wewnętrznego w swoim własnym wizerunku (Rak). Dopiero wtedy, bazując na spokoju wewnętrznym, nastąpić może zdrowy wzrost jednostki, która rozumie, iż jest częścią grupy i ma swoją rolę do odegrania w niej.


Jeżeli zaczęlibyśmy rozpatrywać tę oś znaków od drugiej strony (od Koziorożca w stronę Raka) porównać to można z wykonywaniem pracy (funkcji w danej grupie – Koziorożec), w której to nijak się odnajdujemy i która to wywołuje w nas o wiele więcej presji wewnętrznej (Koziorożec) niż jesteśmy w stanie pomieścić w sobie, w swoim „Ja” (Rak).


Podczas dzisiejszej Pełni, aktywny jest również Merkury w Znaku Raka, który to pomaga nam uporządkować logicznie siebie i swój wizerunek wewnętrzny. Jesteśmy bardziej wyczuleni na wszelkie zmiany emocjonalne, ale również możemy lepiej dostrzec, co może uniemożliwiać nam znalezienie harmonii w sobie.


Pełnia w Koziorożcu może również ukazać nam realia swojego życia, w których to daliśmy z siebie wszystko , ale zarówno te realia, w których nie wykazaliśmy się zbytnią ambicją i samodeterminacją. Koziorożec włada bowiem procesem introspekcji wewnętrznej i zreflektowaniem się nad swoimi dotychczasowymi poczynaniami i czasem, jaki już spędziliśmy na Ziemi.


Może to więc być czas zadumy i introspekcji dotyczących naszego podejścia do życia i akceptacji tych realiów, których nie możemy zmienić (np. miejsce i czas urodzenia), czy też konfiguracja rodziny, w jakiej się narodziliśmy.


Jakkolwiek dziwne i trudne są realia, w jakich przyszło nam żyć, musimy zaakceptować je jako właściwe w stosunku do naszych indywidualnych wyzwań ewolucyjnych. Po głębszym zastanowieniu się, to, co na pierwszy rzut oka mogło wydawać się przeszkodą i ograniczeniem, jest konieczne w zbudowaniu nas takich, jacy jesteśmy obecnie


Spokojnej Pełni!


PS. #1


Kilka dni temu zadzwoniła do mnie rodzina Mili Murawskiej, która to jest dzielną 3-latką walczącą obecnie o życie. Korzystając z zasięgów, a także siły naszej małej społeczności, chciałbym podzielić się linkiem do zbiórki pieniędzy na hospitalizację tej małej duszyczki. Każda pomoc, a także zaangażowanie się liczy. Pamiętajcie, że dobro wraca!^^^^

88 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page