top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Pełnia Księżyca w Znaku Koziorożca (24.06.21).Pełnia Księżyca w Znaku Koziorożca,

24.06.21


Dzisiaj wieczorem, czeka nas Pełnia Księżyca w Znaku Koziorożca. Księżyc będzie również w aspekcie sekstylu do Jowisza w Rybach, a w dodatku na niebie rozgrywa się obecnie opozycja Plutona w Koziorożcu z Wenus w Znaku Raka.


Pełnia w znaku żywiołu ziemi, jakim jest Koziorożec, podkreśla proces realizowania celów i ambicji, jakie sobie założyliśmy w życiu. Archetyp Koziorożca, a także znaczenie archetypiczne Saturna, który włada Koziorożcem, oparte jest na zrozumieniu działania czasu, który jest wymiarem oddziaływującym na nas wszystkich.


Saturn i Koziorożec symbolizują wpływ przemijania czasu na człowieka, co wewnętrznie możemy nazwać procesem maturacji.


Każdy z nas narodził się w danym miejscu i czasie – w danej czasoprzestrzeni, kraju, rodzinie, które służą celom ewolucyjnym, jakie posiadamy na swojej duchowej wędrówce. Można powiedzieć, iż istnieje głębszy powód, dla którego dusza człowieka wybrała sobie taki czas i miejsce urodzenia. Gdy człowiek rodzi się i bierze swój pierwszy samodzielny oddech, łączy się on już w zupełnie niezależny sposób z panującą wokół niego strukturą rzeczywistości.


Nierzadko spotykam się z osobami, które czują, że nie pasują do danej rodziny, bądź też posiadają problem w relacji z którymś z rodziców. Należy sobie zadać pytanie – czy jest to faktycznie problem, czy jest to może wyzwanie, polegające na przezwyciężeniu pewnych „niepasujących” nam emocjonalnie realiów.


Jeżeli miałbym wymienić najważniejszą cechę archetypu Koziorożca, w którym odbywa się dzisiejsza Pełnia byłaby nią akceptacja.


Akceptacja swojego miejsca, czasu i realiów narodzin, na które zdecydował się nasz nieśmiertelny pierwiastek, jakim jest Dusza.


Akceptacja swojej obecnej inkarnacji jako całokształt, ale również akceptacja swojego obecnego czasu i miejsca, a także wszystkich decyzji, jakie podjęliśmy w przeszłości, które zebrały się na dzisiejszy, teraźniejszy moment w „tu i teraz”.


Archetyp Koziorożca włada procesem krystalizacji, czyli utwardzeniem w świecie zewnętrznym, tego, co czujemy wewnętrznie. Można powiedzieć, iż nasze codziennie odczuwalne emocje, za sprawą żywiołu ziemi, którego uwieńczeniem jest Koziorożec, manifestują się jako Ego zewnętrzne, które projektujemy na zewnątrz siebie.


Jeżeli posiadamy w sobie wewnętrzny spokój i ostoję emocjonalną, czyli inaczej akceptujemy i przyzwalamy sobie na czucie emocji, nasz zewnętrzny kryształ (Ego), staje się transparenty – projektujemy zewnętrznie swoją prawdziwą tożsamość. Jeżeli natomiast tłumimy w sobie emocje i staramy się je uciśnić, sygnał Ego, który wysyłamy do świata zewnętrznego staje się zamglony i niewyraźny. Dlatego też, tak istotne w obecnych czasach jest szanowanie swojej higieny emocjonalnej, którą reprezentuje Archetyp Raka, czyli polaryzacja Koziorożca.


Obecnym, kolektywnym impulsem ewolucyjnym, jaki niesie ze sobą obecny tranzyt Plutona w Znaku Koziorożca, jest właśnie odnalezienie w sobie samym spokoju i walidacji wewnętrznej, jaką niesie Archetyp Raka.

Podczas dzisiejszej Pełni Księżyca w Znaku Koziorożca, warto jest zastanowić się nad swoją obecną pozycją w czasoprzestrzeni:


Czy miejsce, w którym się obecnie znajdujesz pozytywnie wpływa na Twoje poczucie bezpieczeństwa i spokój emocji, czy jest może związane ze stresem i niepokojem?


Czy ambicje, jakie nadają Twojemu życiu kierunek, szanują Twoją wewnętrzną tożsamość?


Czy kompensujesz swoją wewnętrzną prawdę i przekonania, chęcią dopasowania się do panujących zewnętrznie zasad i autorytetów?


Pełnia w Koziorożcu jest również dobrym czasem na introspekcję wewnętrzną. Koziorożec włada wszelką zadumą, jest również archetypem autorefleksji dotyczącej procesów życiowych, które doprowadziły do obecnego momentu.


Nie bójmy się zaakceptować swoją obecną sytuację, niezależnie od tego, jaka ona jest.


Zmiana jest zawsze zależna od nas samych, a pierwszym krokiem do jej realizacji, jest zmiana podejścia do samego siebie.


Spokojnej Pełni w Znaku Koziorożca!

78 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page