top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Pełnia Księżyca w Znaku Raka (30.12.20).
Koniec roku 2020, kończmy Pełnią w Znaku Raka, a także istotnym symbolizmem koniunkcji Wenus w Znaku Strzelcu z Południowym Węzłem Księżyca.


Archetyp Raka silnie związany jest z emocjami człowieka, a także z poczuciem własnego "Ja"(Ego), czyli własnej samotożsamości.


Jako ludzie mamy tendencję do poszukiwania bezpieczeństwa w życiu, chwytania się czegoś, co pozwoli nam zbudować solidny fundament, chociażby na chwilę. Świat chce nauczyć nas tego, abyśmy szukali bezpieczeństwa na zewnątrz siebie. Często przywiązujemy się do ludzi, rzeczy lub przekonań, z którymi łączy nas emocjonalna więź.


W życiu każdego z nas podczas pierwszych 7 lat, formuje się filtr lub też soczewka, która służy nam do późniejszego nawigowania życia. Owym filtrem jest ludzkie Ego, które absorbuje bezpieczeństwo i opiekę, jaką w dzieciństwie zapewnia nam rodzina. To właśnie wtedy formuje się nasze prymitywne i podstawowe poczucie bezpieczeństwa, które jest pewnego rodzaju normą emocjonalną, emocjonalnym fundamentem z perspektywy którego postrzegamy siebie samych.


W miarę upływu czasu Dusza człowieka dorastając i „wrastając” w życie materialne, używa sensu Ego („Ja Jestem”), jako peryskopu, który służy jej do realizowania swoich celów ewolucyjnych.


Wbrew niektórym poglądom, nie jesteśmy w stanie pozbyć się, bądź też „spalić” Ego, gdyż jest nam ono niezbędne do posiadania punktu odniesienia pomiędzy sobą, a światem zewnętrznym. Kluczem jest raczej przestawienie siły ciężkości z Ego, na aspekt Duszy. Inaczej mówiąc, okiełznanie zupełnie subiektywnego postrzegania świata i przestawienie go na to bardziej obiektywne.


Archetyp Raka umożliwia nam nawiązać kontakt z tą subiektywną częścią każdego z nas. Bez niego działalibyśmy czysto instynktownie, bez zastanowienia, bez introspekcji, dlatego też pozwala nam on wypośrodkować się w tym chaotycznym świecie, w jakim żyjemy.


Pełnia w Znaku Raka jest powrotem do domu, który każdy gdzieś w sobie posiada. Do bastionu emocji, które są dla nas zupełnie naturalne, a także zupełnie niewinne. To właśnie niewinności i braku obaw przed bycia wrażliwym uczy nas Archetyp Raka. Otwierając się na przeżywanie emocji, zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych, stajemy się katalizatorem energii życiowej.


Koniunkcja Wenus w Strzelcu z Południowym Węzłem Księżyca wskazuje na uwolnienie się z wszelkich emocji, które nie są dla nas dłużej autentyczne i prawdziwe. Zapewne każdy posiada mieszane uczucia co, do tego, co wydarzyło się w obecnym roku, a także co do kierunku, w jakim zmierzamy.


Pełnia Księżyca w Znaku Raku pomaga nam zresetować swoje zmysły i emocje, aby móc czysto i przejrzyście zrozumieć, które z dotychczasowych wartości, jakimi kierowaliśmy się w życiu są nadal aktualne i prawdziwe.


Obecny rok z pewnością przetestował czy prowadziliśmy dotychczasowe życie autentycznie, w zgodzie z własną naturą i prawdą. Wszelkie turbulencje, jakie nas spotkały, miały skłonić nas do wewnętrznej introspekcji.


Warto jest odpowiedzieć sobie na takie oto pytania:


Czy kroczę w życiu drogą, która jest zgodna z tym, co czuję i jak się do siebie odnoszę?


Czy dotychczasowe życie dawało mi poczucie bezpieczeństwa?


Co zrobiłbym, gdybym nie miał nad sobą żadnych zobowiązań?


...


A tak o swoim zrozumieniu sensu "domu" śpiewa Gabrielle Aplin, która sama posiada Marsa w Znaku Raka.Spokojnej Pełni w Znaku Raka, a także udanego Sylwestra!


Pełnia w Znaku Raka, symbolicznie sprzyja spędzeniu go we własnym domu!


( ale tylko tym wewnętrznym, który każdy ma w sobie ;) )


Z Bogiem!


148 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page