top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Pełnia Księżyca w Znaku Skorpiona. Pluton w retrogradacji. (27.04.21).
W ten wtorek, w godzinach porannych, czeka nas Pełnia Księżyca w wodnym Znaku Skorpiona. Moment Pełni jest niezwykle dynamiczny, ponieważ Księżyc będzie częścią napiętego aspektu półkrzyża między stellium planet w Byku a Saturnem w Znaku Wodnika.


Dodatkowo Pełnia skumulowała się z jednym z ważniejszych w roku momentów zwrotnych, którym jest wejście w ruch retrogradacji Plutona. Nie byłoby nic zaskakującego w zbieżności obydwu zjawisk, ale tak się składa, że Pełnią Księżyca w Znaku Skorpiona, włada właśnie Pluton, który przygotowuje się na kilkumiesięczną podróż w świat podświadomości i cienia, która trwać będzie do 7 października tego roku.


Zarówno Pełnia, jak i stacjonowanie Plutona, wzmacnia siłę obecnej energii planet i jest jedną z silniejszych Pełni tego roku. Jest to również „superksiężyc”, ponieważ Księżyc będzie wtedy blisko Ziemi, a tym samym będzie wyraźnie i dokładnie dostrzegalny.


Archetyp Skorpiona jest główną częścią paradygmatu filozoficznego, na jakim bazuje Astrologia Ewolucyjna (Evolutionary Astrology), ponieważ to właśnie skorpioniczna siła wprowadza w ruch proces ewolucji duchowej człowieka. Ewolucja z tej perspektywy, związana jest z ewolucją emocjonalną, ponieważ emocje są łącznikiem pomiędzy dwoma światami – materialnym i duchowym.


Tematyka Pełni Księżyca w Znaku Skorpiona dotyczyć będzie balansu pomiędzy bezpieczeństwem emocjonalnym lub też inercją (biernością) a zmianą, czyli niepodważalnym procesem, jakim jest ewolucja. Opór przed księżycowo-skorpionicznym impulsem do zmiany jest obecnie silny, ponieważ Księżyc znajduje się nie tylko w opozycji do Słońca, ale również do Urana, Wenus i Merkurego – wszystkie w Znaku Byka. Do obecnie formującej się energii upartości i zaporu, dokłada się również formujący się obecnie aspekt półkrzyża, który występuje w znakach jakości stałej.


Dni w roku, w których planety generacyjne wchodzą w okresy retrogradacji (tak jak robi to obecnie Pluton) wywierają silną presję i koncentrację mocy danej planety. Wyjście z ruchu prostego, w ruch retrogradacji związane jest ze skierowaniem uwagi na to, co dzieje się we wnętrzu człowieka i skłania to do naturalnej introspekcji, a gdy dzieje się to podczas Pełni, introspekcja ta może zostać pobudzona przez czynnik świata zewnętrznego, który nierzadko naładowany jest silnymi emocjami (Skorpion).


Warto jest być bardziej wyczulonym na to, co dzieje się w dynamice emocjonalnej naszej najbliższej rodziny, a także w sferach bliskich relacji, ponieważ tego typu głębokie i emocjonalne więzi, jakie dzielą nas z innymi są domeną Znaku Skorpiona.


Pełnia Księżyca w Skorpionie, plus wjeście Plutona w retrogradację, posiadają w sobie również silnie wyzwalającą energię.


Obserwując swoje zachowanie w kolejnych dniach, warto jest zastanowić się nad źródłem wszelkich niezrozumianych stanów emocjonalnych, a także powodem, dla którego czasami zdarza nam się reagować emocjonalnie na otaczający nas świat.


Niektóre z emocji, jakie odczuwamy i możemy obserwować, nie muszą być wcale wynikiem doświadczeń obecnego życia, a ładunkiem o wiele głębszym, który zapisany jest w podświadomej pamięci doświadczeń przeszłości, jaki przeżył nieśmiertelny i duchowy pierwiastek, który każdy z nas posiada – czyli Dusza.


Co warto mieć na uwadze podczas tego tygodnia?


Przede wszystkim skupienie się na hermetycznym trawieniu swoich własnych emocji. Im lepiej samodzielnie zrozumiemy źródło wszelkich emocji, które wybijają nas z naturalnego rytmu, tym lepiej dla nas samych i naszego otoczenia. Każda emocja, nawet te, które nie należą do powszechnie uznawanych za pozytywne (np. złość, agresja), posiadają swój początek we własnych doświadczeniach. Z ewolucyjnego punktu widzenia, wszystkie emocje, jakie przeżywa człowiek są również uzasadnione i słuszne. Jeżeli nie wiemy, z jakiego powodu czujemy np. złość, oznacza to, że powinniśmy dokonać głębszej introspekcji i przewertować swoje życie w poszukiwaniu narodzin owej emocji.


Trwająca do pierwszego tygodnia października retrogradacja Plutona, pomoże nam w pracy nad swoją „ciemną stroną”, która jest czymś zupełnie naturalnym.


Warto jest zaprzyjaźnić się ze swoim cieniem i zaakceptować powszechnie panujące prawo dualizmu, które jednakowo wpływa na każdego z nas.


Pomyślnych transformacji!

262 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page