top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Pełnia Księżyca w Znaku Strzelca,14.06.22.
Dzisiaj, około godziny 14, odbędzie się Pełnia Księżyca w Znaku Strzelca.


Księżyc podczas pełni ustawi się w aspekcie półkrzyża do Neptuna w Znaku Ryb, aktywując tym samym znaki zmienne, które władają procesem adaptacji człowieka do środowiska w jakim żyje.


Władcą Pełni jest Jowisz, który od pewnego już czasu znajduje się w ognistym Znaku Barana i tam też pozostanie na najbliższe miesiące.


Archetyp Strzelca korelowany jest ze sprawami tj. obfitość, ekspansja poznawcza świata, religia i filozofia, a także ludzka intuicja.


Znak ten, odpowiada również za to jak człowiek ustosunkowuje się do uniwersalnego Prawa Wzrostu.


Obserwując przyrodę i otoczenie, możemy zauważyć, iż każde żywe stworzenie, w którym płynie energia życia, podlega Prawu Wzrostu.


Widzimy iż wszystkie żywe istoty, stają się w swoim cyklu życia-śmierci czymś więcej aniżeli były w swojej przeszłości. Jedną z cech życia jako procesu jest wzrastanie – wzrasta to co jest dla nas widoczne zmysłami fizycznymi, ale również wzrasta to, co nie jest dla nas widoczne, czyli np. nasze wewnętrzne realia, nasz świat życia wewnętrznego. Czasami jest to nasz wewnętrzny dialog, a czasami jest to ciche przeczucie, które wydaje się naszym własnym tworem, niezwiązanym bezpośrednio z realiami najbliższego otoczenia.


Każda żyjąca w naszym świecie fizycznym istota posiada swoją formę fizyczną, która przechodzi przez swoje wewnętrzne i zewnętrzne życie. Tak w prawdzie, to zewnętrzna forma, jaką widzimy zmysłami cielesnymi, jest manifestacją życia wewnętrznego (ducha). Ponieważ „forma” wydaje się zdefiniowana i sprecyzowana ( np.świadomość człowieka urzeczywistnia się w ludzkim ciele, świadomość zwierzęcia w ciele zwierzęcym) posiada ona również swoje ograniczenia, w których obrębie odbywa się wcześniej wspomniany wzrost. Inaczej mówiąc, nie możemy „zapakować” w siebie więcej wiedzy, szczęścia, sukcesu itp. niż umożliwiają nam na to granice naszej formy, nasze możliwości.


Jak więc ma się do tego Prawo Wzrostu reprezentowane przez Archetyp Strzelca?


Często osoby, przez które przemawia silnie Archetyp Strzelca, lub silny Jowisz, wcale na pierwszy rzut oka nie prezentują wyżej wymienionych strzelcowych/jowiszowych wartości. Bardzo często są to osoby skromne, które wcale nie wybierają się za oceany i w dalekie podróże, jak mówią nam to podręczniki do astrologii.


W takim razie gdzie urzeczywistnia się ów proces ekspansji, jaki symbolizuje Archetyp Strzelca?


W dzisiejszym świecie odwróconych wartości, za „sukces” i „dobrobyt” często odpowiada np. ilość pieniędzy, zasobów materialnych, czy też status społeczny.


Archetyp Strzelca w swojej pierwotnej, duchowej naturze oznacza jednak skoncentrowanie się na JAKOŚĆI w przeciwieństwie do ILOŚĆI, ponieważ „więcej”, nie zawsze znaczy „lepiej”.


Jeśli człowiek koncentruje się na jakości swojego życia, zamiast na jego ilościowym „zwielokrotnieniu”, możemy powiedzieć, iż właśnie wtedy zaczyna funkcjonować strzelcowe powiedzenie, iż „liczy się sama droga (czy też proces), a nie jej cel”.


W obecnym czasie, Jowisz przebywający w Znaku Barana, chce abyśmy dosłownie oderwali się od przeszłości, od przeszłości swojego dotychczasowego „bycia”.


Strzelec, jako ognisty archetyp, reprezentuje również odwagę ducha, do tego, aby stać się czymś więcej, czymś ponad swój obecny stan. Jednakże istota ludzka, ograniczona swoją własną formą, musi również respektować jej zasady. Nie możemy „pakować” w swoje życie nieskończoność nowych doświadczeń, ponieważ mamy swoją pojemność i swoje maksimum.


Prawo Wzrostu działa więc w taki sposób, iż dosłownie wyrastamy z przyzwyczajeń, poglądów, ustosunkowań, które dłużej nie podniecają w nas iskry samopoznania.


Głównym problemem w partycypacji z owym procesem jest sam fakt, iż człowiek bardzo często planuje swoją przyszłość poprzez pryzmat (czy też filtr), przeżytych przez niego doświadczeń przeszłości, wedle których to decyduje co jest zgodne z jego naturą, a co nie.


W związku z tym, jednym z problemów obecnego tranzytu Jowisza przez Znak Barana może być niepokój lub niepewność swojej obecnej trajektorii życiowej – czujemy, iż budzi się coś nowego, ekscytującego (Baran – ogień kardynalny), jednakże sabotażujemy podjęcie akcji, ponieważ nie jesteśmy w stanie przewidzieć efektów podjętych obecnie decyzji.


Dlatego też, znaki ogniste, mają wiele wspólnego z odwagą do życia – odwagą jest tutaj podążanie za swoją wewnętrzną intuicją czy też głosem, który kieruje nami cicho w „tu i teraz”, bez znajomości „tam i kiedyś”.


Podczas Pełni Księżyca w Znaku Strzelca warto jest zastanowić się nad tym z czego powinniśmy już wyrosnąć, co dalej zalega nam „na ogonku” naszej wiecznie pragnącej wzrostu świadomości.


Warto również pomyśleć nad tym ,co spowodowałoby nasz wzrost a przede wszystkim wzrost wertykalny – aby „być więcej”.


Spokojnego realizowania siebie!

65 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page