top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Pełnia Księżyca w Znaku Wagi, (28.03.21). Ukojenie relacji.Niedzielna Pełnia jest niezwykle bogata w aspekty astrologiczne. Księżyc w Znaku Wagi wykona opozycję do Wenus i Chirona w Znaku Barana. Dodatkowo na Księżyc wpływa Uran w Znaku Byka, z którym Księżyc jest w aspekcie kwinkunksu.


Gdy taki moment jak Pełnia Księżyca, aktywuje archetyp Chirona - Rannego Uzdrowiciela, przebywającego w Znaku Barana, Wszechświat chce abyśmy skupili swoją uwagę na sprawach delikatnych i wrażliwych, które być może sprawiają nam poczucie bólu i niemocy. Tak silne zarysowanie archetypów Barana i Wagi podczas obecnej Pełni Księżyca, jest pomocne w zrozumieniu zdrowego balansu w sposobie odnoszenia się do obszaru relacji we własnym życiu.


Aktywowany przez Pełnię Chiron, wspomina nam o swoich niezaleczonych "ranach" dotyczących procesu samopoznania i niezależnego odkrywania siebie. Czasami sytuacje, w jakie uwikłało nas życie, narzucają na nas obowiązki i oczekiwania, które duszą w nas poczucie wolności i nieograniczonego rozwoju. Jednak w niektórych sytuacjach, to my sami jesteśmy dla siebie największymi wrogami - sami hamujemy siebie i swój rozwój, najczęściej wymówkami bądź uwarunkowaniami w stosunku do relacji, jakie posiadamy.


Zastanówmy się jednak...


Czy sfera relacji, jaką każdy z nas posiada, nie stałaby się lepsza, gdyby każdy z nas mógł stać się zdrowo asertywnym, zwłaszcza jeżeli chodzi o własny rozwój i odkrywanie siebie samego?


Czy gdybyśmy odkryli wszystkie karty, jakie rozdało nam życie, nie zyskałby na tym nasz świat zewnętrzny, nasi bliscy, a także kolektyw ludzki, którego przecież jesteśmy częścią?


Energia Pełni w Znaku Wagi, skoncentrowana jest na nabraniu nowego, zdrowszego podejścia do relacji, podejścia, które będzie szanowało nasze indywidualne potrzeby i wartości, jakimi kierujemy się w życiu.


Księżyc w opozycji do Wenus w Baranie zachęca nas do tego, abyśmy potrafili znaleźć balans pomiędzy interesem własnego życia, a oczekiwaniami, jakie mają wobec nas inni.


Podczas Pełni, aktywuje się również trygon znaków powietrza pomiędzy Księżycem, Saturnem i Północnym Węzłem Księżyca. Jest to czas, który sprzyja eksperymentacji w odkrywaniu siebie. Być może gdzieś tam jest książka, która zmieni Twoje życie, lub kurs, który pozwoli Ci nabrać nowego poglądu na swoje życie - stymulowanie swojej ciekawości i intelektu, chociażby poprzez nawiązywanie nowych kontaktów jest w obecnym czasie podkreślone.


Aspekt korygujący pomiędzy Księżycem a Uranem, jakim jest kwinkunks, przypomina nam również, że aby relacje, jakie tworzymy z innymi, dawały nam obopólne korzyści i były oparte na solidności, czasami należy wykazać się umiejętnością obiektywnego słuchania innych (Waga).


Zapewne wszyscy znamy kogoś, kto "słucha jednym uchem, a wypuszcza drugim" - taka przypadłość często związana jest ze zniekształconym wydźwiękiem Archetypu Wagi. Wydaje nam się, że kogoś słuchamy, ale w rzeczywistości filtrujemy otrzymaną wiadomość przez nasz subiektywny i ograniczony filtr-soczewkę, jaka służy nam do nawigacji życia.


A co jeżeli słuchając kogoś, na chwilę zupełnie zniknęlibyśmy, gdybyśmy przestali istnieć — czy nie łatwiej byłby nam wczuć się w prawdziwą wiadomość, prawdziwą rzeczywistość, jaką ktoś chce nam zakomunikować?


Tego typu atmosferę reprezentuje Pełnia w Znaku Wagi. W dodatku nadal aktywna jest kwadratura Merkurego w Rybach z Marsem w Znaku w Bliźniąt — łatwo jest powiedzieć o kilka słów za dużo, a w rezultacie uaktywnić czyjąś chironiczną bliznę, dlatego też w obecnym czasie dosyć istotne jest świadome ważenie słów i dbanie o przejrzystość komunikacji.


Nie zapominajmy, iż ta napięta Pełnia Księżyca wpływa na nas wszystkich i wszyscy staramy się znaleźć złoty środek między swoim "Ja" a innymi.


Spokojnej Pełni!

386 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page