top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Pełnia Księżyca w Znaku Wodnika (03.08.20).
Pełnia Księżyca w Znaku Wodnika może zaskoczyć nas nieoczekiwanym zwrotem akcji, gdyż w napięciu towarzyszyć jej będzie Uran – planeta symbolizująca rewolucję i innowację.


Energia archetypu Wodnika, który będzie na nas mocno oddziaływać podczas Pełni (za sprawą kwadratury Urana, który jest władcą Wodnika), związana jest z zastosowaniem innowacyjności i nowości w swoim własnym życiu. Prawie za każdym razem, gdy jesteśmy pod wpływem uranicznych tranzytów, Wszechświat pokazuje nam, w jaki sposób możemy przybliżyć się do swojej prawdziwej natury, a tym samym odrzucić ograniczenia, jakie płyną z naszego najbliższego otoczenia.


Uran i Wodnik, władają procesem indywiduacji, o którym głośno wspominał Carl Jung. Indywiduacja to powolny proces, podczas którego ludzka istota staje się holistyczną całością i zaczyna rozumieć poszczególne elementy rzeczywistości, jakie ją otaczają. Zamiast ślepo akceptować ogólnie panujące koncepty i światopogląd, indywiduacja uczy nas tego, aby przed akceptacją powszechnych poglądów, najpierw poddać je swojej własnej weryfikacji.


Jest to inaczej „myślenie po swojemu”, które w życiu osób z silnie obsadzonym archetypem Wodnika, może powodować niezrozumienie i intelektualną wyższość w stosunku do osób, które podlegają normom i temu, co reprezentuje status quo.


Pełnia w Wodniku powoduje, że mamy możliwość nawiązania nowego, świeżego i obiektywnego wglądu we własne życie. Być może zauważymy pewne schematy w życiu, które są powtarzane przez nas automatycznie, bez wcześniejszego zastanowienia się nad ich znaczeniem.


Energia Urana, obecna podczas Pełni, może pomóc nam „obudzić” się z normalności dotychczasowego życia, a także wskazać nam nową perspektywę i cel.


Archetyp Wodnika symbolizuje również humanitaryzm i człowieczeństwo. W obecnym czasie, różnice pomiędzy przeszłością a przyszłością są coraz bardziej widoczne. Natura naszego systemu społecznego zbudowana jest na przekonaniach i tradycjach przeszłości. Znajomość przeszłości i podążanie według przeszłych zasad spełnia jedną z podstawowych potrzeb człowieka, jaką jest potrzeba bezpieczeństwa. Podążamy według utartych schematów, ponieważ jest nam to bliskie i bezpieczne, dlatego też energia uraniczna, która reprezentuje zmianę, jest tak często wypierana – zaburza ona bezpieczeństwo – wprowadzając Chaos.


Życie w Chaosie, czyli dla wielu „tu i teraz” (Uran i Wodnik, symbolizuje proces oddychania), jest w obecnych czasach bardzo trudne. Pełne życie w obecnym momencie wiąże się z życiem w Chaosie, który jest zupełną niewiadomą, ale tym samym, jest jedną z dróg do wewnętrznego zrozumienia siebie.


Jak wielu z nas jest w stanie rzucić wszystko i poświęcić się medytacji lub żyć bez schematu, który daje nam poczucie bezpieczeństwa?


Jak wielu z nas jest w stanie wyciszyć się, chociażby na chwilę, w świecie wiecznej dezorientacji, który sami sobie zbudowaliśmy?


Pełnia w Wodniku pomoże nam doznać elektrycznego szoku, momentu „Aha!”, który ma na celu obudzić nas ze snu życia w „Maia” i przybliżyć do życia po swojemu, na własnych zasadach.


Życie w chaosie to naturalny, boski sposób uduchowienia. Przyroda, na pierwszy rzut oka stworzona jest chaotyczną ręką boską, ale jeżeli przyjrzymy się jej bliżej, możemy w niej zauważyć boskie prawo wzrostu, które oddziałuje na wszelkie żywe organizmy. Prawa natury znacząco różnią się od praw człowieka, jakimi posługujemy się w obecnym społeczeństwie, a jednakże stanowią one fundament wszelkiego organicznego życia na Ziemi. Największym minusem patriarchalnych religii i systemu, jest brak życia w zgodzie z naturą.


Współczesny człowiek uważa się za pana i władcę natury, gdy tak naprawdę jest w jej łasce.


Nie pozwólmy, aby zatraciła się w nas nasza boska więź z przyrodą i siłami natury, które w nas płyną.


Bez względu na podziały, zawsze będziemy obywatelami Ziemi – naszej prawdziwej ojczyzny.


"Magna est Veritas et Praevalebit".


Pomyślności!

258 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page