top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Pełnia Księżyca w Znaku Wodnika (24.07.21). Przyspieszenie indywiduacji.
Nad ranem 24 lipca czeka nas Pełnia Księżyca w powietrznym Znaku Wodnika. Księżyc będzie również w aspekcie kwinkunksu do Wenus w Znaku Panny, a oprócz tego w działaniu będzie również opozycja Jowisza z Wenus.


Archetyp Wodnika nowocześnie władany przez Urana symbolizuje działanie procesu, jakim jest indywiduacja człowieka. Proces ten to dążenie do odkrycia swojego prawdziwego rdzenia osobowego, który odseparowany jest od wpływów otoczenia. Można ten proces również porównać do deprogramowania społecznego, czyli stopniowego wzrostu świadomości w kierunku myślenia samodzielnego, na które coraz słabiej wpływa potrzeba uległości i akceptacji tożsamości proponowanej przez grupę, do której się przynależy, czyli np. dane społeczeństwo.


W skali mikro, czyli na poziomie indywidualnym, Pełnia ta daje możliwość wyswobodzenia się z „normalności”, z przymusu podążania utartą i powszechnie akceptowalną drogą, a także uwolnienia się z definicji, które dłużej nie określają obecnej rzeczywistości. Działanie Wodnika/Urana pozwala na wyzwolenie się z tego co już wiemy, z przeszłości, która definiuje moment teraźniejszy. To dlatego archetyp ten często utożsamiany jest z nagłą, niespodziewaną zmianą, ponieważ nagłe zwroty akcji i nieprzewidziane w życiu sytuacje (nierzadko kryzysowe), podważają spokój i bezpieczeństwo, które pochodzi ze znajomość przeszłości.


Kolektywnie, jest to Pełnia posiadająca wyzwoleńcze i radykalne niuanse, zwłaszcza ponieważ zupełnie niedługo po Pełni, 28 lipca, retrogradujący Jowisz z powrotem wkroczy w Znak Wodnika. W skali makro, Wodnik włada wszelkiego rodzaju ruchem, subkulturą lub poglądami, które wykraczają poza powszechnie uchwalony sens normalności. W gruncie rzeczy, to właśnie uraniczna energia, powoduje momentum w zmianach społecznych, ponieważ bardzo często to właśnie ta mała grupka „myślących inaczej” zmienia kierunek i orientację całej grupy.


Aspekt kwinkunksu pomiędzy Księżycem a Wenus, wskazuje również na potrzebę posiadania obiektywności i dystansu, jeżeli chodzi o nasze najbliższe relacje.


Gdy Wenus przebywać będzie w Znaku Panny (do 16 sierpnia), czasami zbyt krytycznie podchodzimy do bliskich i relacji jakie budujemy z innymi. Patrzymy na nie przez krytyczne szkiełko, koncentrując się na najmniejszych sytuacjach i detalach które nam nie pasują, zapominając że w większej perspektywie nie mają one aż tak wielkiego znaczenia. Zdarza się że podobnie podchodzimy do swojego życia, skupiając się niepotrzebnie na małych niepowodzeniach, lub wadach jakie mamy, zamiast zaakceptować je i kroczyć dalej przed siebie.


Posiadanie obiektywności, dystansu i perspektywy jest również domeną Archetypu Wodnika.


Wodnik, jako żywioł stałego powietrza, pomaga nam wejść w stan dystansu do siebie, do swojego życia i do subiektywnego doświadczania rzeczywistości dzielonej. Jest to czasami potrzebne, aby połączyć ze sobą wszystkie elementy tej niezwykle złożonej rzeczywistości. Przysłowiowa intelektualna „eureka” i tzw. „momenty aha!”, podczas których zaczynamy rozumieć dlaczego jest jak jest i z jakiego powodu, są właśnie działaniem Urana/Wodnika i procesu indywiduacji jaki symbolizuje ten archetyp.


Pełnia w Znaku Wodnika daje nam możliwość wytworzenia w sobie bardziej obiektywnej perspektywy, którą porównać można do odseparowania siebie samego, od wszelkich grup do jakich się przynależy lub z którymi się identyfikuje. Dzięki temu zauważyć można co i z której strony wpływa na rdzeń tożsamości osobowej, jaki każdy posiada.


Ciekawosttka: Pełnia będzie mieć miejsce w bliskiej okolicy, do Wielkiej Koniunkcji Jowisza i Saturna w Znaku Wodnika, która odbyła się w grudniu tamtego roku… Czy aktywuje to podobną


Aspekt kwinkunksu jaki Pełnia tworzy z Wenus zachęca do zadania sobie pytań:


Czy Twoi znajomi i przyjaciele akceptują Ciebie za to kim jesteś, bez względu na Twoje wady i brak perfekcji?


Czy możesz czuć się w stu procentach sobą pośród grona swoich znajomych, czy może istnieje jakiś aspekt, którym nie chcesz się dzielić z innymi?


Czy istnieje w Twoim życiu coś na czym skupiasz się za bardzo, co Cię paraliżuje w swoim obecnym działaniu, a w perspektywie następnych pięciu lat nie będzie to miało większego znaczenia?


Pamiętajmy że jedyną stałą we Wszechświecie jest jego zmienność – nie bójmy się zmieniać, ryzykować i wyzwalać ze starych schematów.


Zmieniają się reguły jakimi kieruje się obecnie świat, Ty też dbaj o to aby nie pozostać w tyle!

225 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page