top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Prognoza astrologiczna. Druga połowa września 2021. (15.09-30.09)Mars, 15 września dołączył do Merkurego, który jest w Znaku Wagi. Mars pozostanie tam przez resztę września i praktycznie do końca października. Ponieważ Waga jest znakiem kardynalnym, którego zadaniem jest inicjacja, ostatnie dwa dni mogły być odczuwalne jako szybki zwrot akcji i faktycznie, taki też zwrot akcji spotkał mnie, w moim prywatnym życiu. Stąd właśnie to drobne opóźnienie w przekazaniu Wam prognozy astrologicznej. Mars w Wadze, czasami może zamanifestować się jako konflikt lub też starcie dwóch zupełnie przeciwnych do siebie perspektyw czy też opinii na jakieś temat. Działanie Marsa w Wadze może sprawić, iż konieczne będzie skupienie się na obiektywnym słuchaniu innych, czasami pójście na kompromis lub ugodę, lub też większy nacisk na bycie dyplomatycznym – Waga jest bowiem powietrznym archetypem i wprowadza ona człowieka w świat socjalny, odmienny niż subiektywny sens Ego. Obserwując co dzieje się w świecie, zaobserwować można coraz to silniejsze konflikty i pokaz siły, zarówno w skali międzynarodowej, ale również na naszym własnym podwórku.


Pamiętajmy, iż jesteśmy w trakcie cyklu księżycowego, który rozpoczął się, podczas gdy Nów Księżyca w Pannie, był w dokładnym aspekcie trygonu do Urana w Znaku Byka. Jeżeli więc życie was obecnie zaskakuje lub kreuje nieprzewidywalne sytuacje, to są one dla Waszego większego dobra! Pomimo iż mogą prowadzać moment chaosu i dezorientacji. Zdarza się, iż uraniczny impuls potrafi wybić człowieka z jego doczesnej rutyny i rytmu życia, co na pierwszy rzut oka może wiązać się z zaskoczeniem. Ale jeżeli życie faktycznie przyniosło nam jakąś niespodziewaną sytuację, oznacza to, iż ewolucja i jej dotychczasowe tempo było prawdopodobnie w okresie stagnacji, dlatego też „uraniczny push” czasami jest czymś co pomaga nam z tej stagnacji wyjść i przyspieszyć proces indywiduacji.


Przebywająca obecnie Wenus w Znaku Skorpiona wskazywać może na silne napięcie w relacjach i ich intymnej sferze np. poprze potrzebę głębokich rozmów z bliskimi, potrzebę bliskości i złączenia się z drugą osobą, lub też potrzebę metamorfozy siebie samego. Widoczna staje się również ta ciemniejsza strona naszych partnerów i bliskich. Wenus w Skorpionie pomaga nam również walczyć ze swoim strachem przed byciem opuszczonym i przed utratą zaufania.


17 września Wenus wykona kwadraturę do Saturna. Czasami podczas kontaktów Wenus z Saturnem, w obszar człowieka odpowiadającym za relację z innymi, wkrada się przymus dostosowania się do zasad, jakie stosuje status quo, do którego każdy z nas, chociaż częściowo przynależy. Działanie Saturna czasami można utożsamić z zakazem, blokadą lub z odczuwaniem na sobie „ciężaru życia” - tego typu uczucia mogą obecnie nam towarzyszyć i zabarwiać sferę relacji. Z innej zaś perspektywy kwadratura Saturna z Wenus, a także okres, podczas gdy Wenus przebywa w Znaku Skorpiona jest dobrym momentem na wykonanie głębokiej pracy wewnętrznej, w celu znalezienia w sobie poczucia wewnętrznego zaufania – aby móc zaufać sobie, bez względu na okoliczności życia. A to dlatego ponieważ możemy obecnie zobaczyć więcej osądzania i „podsumowywania” innych – pamiętanie o swoich wartościach i kultywowanie swojej własnej wartościowości może przychodzić nam obecnie z trudem.


21 września, późną nocą, odbędzie się Pełnia Księżyca w Znaku Ryb. Słońce będzie w luźnej koniunkcji z Marsem w Znaku Panny, co bardzo często symbolizuje momentum, zmianę i przyspieszenie akcji życia. Mars jest bowiem planetą reprezentującą akcję samą w sobie.

Pełnię Księżyca w Znaku Ryb można chyba zaliczyć do tych spokojniejszych Pełni, chociaż bliskość Marsa i jego oddziaływania może nas zaskoczyć.


Archetyp Ryb, jako ostatni ze znaków Zodiaku Naturalnego, jest kulminacją doświadczeń, ostatnim krokiem na drodze ewolucji, jakim może być kultywowanie w sobie wiary i zaufania do życia, nawet gdy logika i umysł nie są w stanie wszystkiego poukładać. Czasami życie daje nam znaki zapytania, które muszą nimi pozostać i na które odpowiedzi nigdy nie uzyskamy. W takich momentach pustka, jaka powstaje w naszym umyśle, wypełnia się wiarą w wyższą siłę, w prawidłowość losu i tego, jakie wydarzenia nam on kreuje. Pełnia w Rybach jest momentem, w którym warto jest zaufać w naturę życia i jego zmienność, Ryby są bowiem archetypem, który uczy nas tego, że mimo iluzji separacji, tzw. „Maya”, w każdym momencie połączeni jesteśmy ze Źródłem i prędzej czy później zjednamy się z nim. Podczas Rybiej Pełni, wiele spraw może dojść do swojej kulminacji i ostatecznego rozwiązania/podsumowania.


Dzień później, 22 września, na krótką chwilę Merkury w Znaku Wagi, wykona kwadraturę z Plutonem. Jest to dzień, w którym warto jest mieć na uwadzę sposób w jaki komunikujemy się z innymi, ponieważ kwadratura pomiędzy tymi planetami może zaostrzyć nasz język i chęć górowania nad dyskusją. Jest to również dobry dzień na pracę intelektualną, gdyż połączenia Merkurego z Plutonem mogą pomóc nam w skupieniu swojej uwagi.


Również 22 września, w godzinach wieczornych, Słońce wkroczy w Znak Wagi, rozpoczynając tym samym sezon Wagi, czyli kalendarzową jesień.


23 września dojdzie do opozycji Wenus w Znaku Skorpiona, z Uranem w Znaku Byka. To aspekt skłaniający do skoncentrowania się na własnej autonomii i samowystarczalności. Kontakt Urana z Wenus, czasami potrafi niespodziewanie przyciągnąć do życia dawne relacje, lub też kogoś, kto nas zaskoczy. Warto jest również samemu odświeżyć swoje kontakty z innymi, zrobić coś niekonwencjonalnego lub spróbować nowych doświadczeń.


27 września rozpoczniemy trwającą do 17 października retrogradację Merkurego w Znaku Wagi. Będzie to trzecia i ostatnia w tym roku retrogradacja Merkurego w znakach żywiołu powietrza. Gdy Merkury wchodzi w retrogradację, skłania nas do tego abyśmy odpoczęli od nadmiaru informacji, podczas tej retrogradacji może to być również nadmiar relacji, lub też odpoczęcie od relacji którymi nazbyt "przesiąkliśmy". Ponieważ Merkury znajduje się obecnie w Znaku Wagi, jego retrogradacja może spowodować iż będziemy musieli dołożyć dodatkowych starań w zrozumieniu innych i prawidłowego "usłyszenia" innych. Ponieważ Waga jest archetypem kardynalnym, a energia kardynalna charakteryzuje się rozpoczynaniem i inicjacją nowego łańcucha wydarzeń, okres tejże retrogradacji może być początkiem lub też końcem niektórych z relacji jakie posiadamy. Relacje które posiadamy do tej pory mogą przejść przez zmiany, np. w postaci nowego przydzielenia obowiązków. Musimy również uważać aby nie oczekiwać zbyt wiele od partnerów i bliskich. Właśnie wtedy, warto jest porozmawiać o tym czego oczekujemy od partnera, a także wysłuchać czego on/ona oczekuje od nas. Rzadko zdarza się iż czas Wagi jest czasem balansu i harmonii, wręcz przeciwnie - nierzadko jest to czas skrajności, dzięki którym dochodzimy do złotego środka. Retrogradacja Merkurego w Wadze zasługuje na osobny post, który pojawi się już niedługo.


PS.


W ostatnich dniach, w moim prywatnym życiu zaistniało sporo stresu, dlatego też z góry przepraszam za opóźnienia w nadawaniu prognoz astrologicznych i filmów na kanale YouTube. Na chwilę obecną nie posiadam pełnego dostępu do mojego sprzętu komputerowego, dlatego też stanowi to utrudnienie w produkcji filmów z prognozami. Dołożę jednak wszystkich starań, aby obejść jakoś te niedogodności i szybko do Was powrócić. Być może jest to znak, abym faktycznie przyspieszył prace nad kursem paradygmatu Astrologii Ewolucyjnej i skoncentrował swoje siły w tymże kierunku...


Film z prognozą na następne dwa tygodnie, spóźni się lub przejdziemy od razu do poruszenia głównego tematu tego miesiąca jakim jest retrogradacja Merkurego.


Osoby, które mi zaufały i z którymi prowadzę konsultacje, z góry przepraszam za opóźnienia w pracy i proszę o wyrozumienie. Zdarza się, że nawet astrologa, który rzekomo potrafi przewidywać przyszłość, życie potrafi zaskoczyć...


Z Bogiem!

227 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page