top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Przesilenie letnie. Zaćmienie Słońca w Znaku Raka.

Jutro nad ranem, czeka nas Zaćmienie Słońca w Znaku Raka, które zgrało się wraz z przesileniem letnim. To czas zmian na płaszczyźnie akceptacji i tolerancji innych, bez względu na ich pochodzenie, kolor skóry, czy orientację seksualną.


Archetyp Raka odpowiada temu, co jest dla każdego z nas wspólne - Ego, które obserwuje świat, dla każdego w inny, niepowtarzalny sposób.


Zaćmienie odbędzie się w 0 º Raka, archetypie kardynalnym, wodnym, który jest bardzo personalny i subiektywny.


Co ciekawe Zaćmienie w Raku, zrobi aspekt 150 º (kwninkunks) do Saturna w Wrodniku, który nadal jest w retrogradacji. Aspekt ten dotyczy dodatkowego zaufania w stosunku do "nowości" jakie odbywają się obecnie na arenie społeczno-kulturowej. Ponieważ Zaćmienie uderza w Saturna w Wodniku, nasza rzeczywistość doznaje swoistego szoku - widzimy jak dawne tradycje i obyczaje, być może nie są już dłużej adekwatne w stosunku do świata w jakim żyjemy obecnie.


Pędzimy w stronę społeczeństwa bardziej matriarchalnego, w którym widzimy innych jako częśc wspólnego plemienia - ludzkości.


Dla wielu z nas tematy podejmowane obecnie w polityce i mass mediach, mogą być niewygodne i wyzywające, ponieważ są one nowe w stosunku do wieloletnich tradycji i religijności jaka panuje w Polsce.


Zaćmienie Słońca jedynie podkreśla różnice i opór jaki mamy w stosunku do akceptacji poglądów które zaburzają nasze bezpieczeństwo. Owe bezpieczeństwo związane jest z przywiązaniem się do tego co znamy z przeszłości, do schematu który powtarzamy z pokolenia na pokolenie.


Obcecne Zaćmienie zaprasza nas do tego, abyśmy okazali się szacunkiem do życia ogółem, do życia które tętni w każdym z nas niezależnie od tego jak wyglądamy, bądź też w co wierzymy.


Znajdźmy siłę w dywersyfikacji i akceptacji innych, okażmy się Raczą opieką w stosunku do tych którzy potrzebują zrozumienia i opieki.


Każdy odgrywa tutaj swoją rolę, bez względu na to czy jest to rola pierwszoplanowa, czy też pojedyńczy epizod.


Zupełnie niedawno minęły 3 lata, od kiedy umieszczam tam filmy na temat astrologii i rozwoju wewnętrznego.


Z całego serca dziękuje wszystkim, którzy śledzą i tworzą tę małą społeczność.


Mam nadzieję, że jakoś służy Wam ta wiedza i nadal będziemy się uczyć od siebie nawzajem.


Poniżej zamieszczam, dwa filmy które tłumaczą dokładniej naturę obecnego czasu.


Z Bogiem!

139 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page