top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Równonoc jesienna.


Równonoc jesienna.


Dzisiaj Słońce wejdzie w Znak Wagi, co oznacza, iż mamy Równonoc Jesienną czyli dzień, od którego kolejne dni będą stawać się coraz to krótsze i krótsze…


Moment przesilenia (jesiennego jak i wiosennego), jest momentem, w którym cykl roczny (cykl pór roku), zmienia swoją polaryzację energii +/- .


Jako złączeni z tą planetą ciałem fizycznym, które zbudowane jest z substancji dostępnych na naszym globie, jesteśmy nierozłącznie związani z cyklami przez jakie przechodzi Ziema.


Jednym z najłatwiejszych i chyba najbliższych człowiekowi cykli, jest cykl pór roku. Dzięki czterem porom roku i naturze przemijania czasu, możemy śledzić podstawowe procesy przemiany życia na naszej planecie. Obserwowanie natury i charakteru każdej z pór roku (lub też każdego Znaku Zodiaku dopasowanego do danej pory roku) pomaga zrozumieć proces, jakiemu podlega każde żywe stworzenie.


Począwszy od jesieni, a także wejścia Słońca w znak kardynalny jakim jest Znak Wagi, człowiek rozpoczyna podróż w głąb swojej podświadomości, natrafiając również na swój „cień”, czym tak naprawdę jest animalistyczna strona człowieka. Słońce poruszające się po pasie Znaków Zodiaku reprezentuje wędrówkę bohatera, dla którego każdy z 12 Znaków Zodiaku, to wyzwanie do zrozumienia i mitologiczna herkulesowa praca.


Ingress Słońca w Znaku Wagi symbolizuje moment, w którym szale zodiakalnej Wagi przechylają się w stronę pierwiastka Yin. Zmiana pogody na półkuli północnej również pomaga nam na silniejszej koncentracji, zadumie, a może nawet przeorganizowaniu swojego czasu…


Ludzka świadomość wchodzi w okres cyklu rocznego, podczas którego zaczyna widzieć siebie nie tylko jako jednostka odseparowana od reszty, ale jako część całego kolektywu ludzkiego, na który może mieć wpływ swoim indywidualnym wysiłkiem i swoją wolą.


Spokojnej równonocy, warto uczcić i uszanować taki dzień!

105 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page