top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Retrogradacja Merkurego w Znaku Bliźniąt (31.05.21-22.06.21).


Retrogradacja Merkurego w Znaku Bliźniąt.


31 maja zaczniemy drugą w tym roku retrogradację Merkurego w znakach żywiołu powietrza. Wcześniejsza odbyła się w lutym i miała miejsce w Znaku Wodnika.


Tym razem Merkury będzie retrogradował w znaku, którego jest władcą, czyli w Znaku Bliźniąt.


Pozorny ruch wsteczny (retrogradacja) Merkurego w Bliźniętach potrwa do 22 czerwca.


Gdy kilka razy do roku Merkury wchodzi w swój proces retrogradacji, zachęca nas do wyciszenia umysłu. Archetyp Merkurego symbolizuje proces działania logiki i dedukcyjnego myślenia, jest on również przypisywany działaniu lewej półkuli mózgowej, która odpowiada za komunikację faktów, procesy analityczne i uporządkowanie rzeczywistości zmanifestowanej.


Działanie archetypu Bliźniąt pozwala nam, nadawać nazwy przedmiotom i obiektom z naszego najbliższego otoczenia. Co ciekawe, Merkury jako władca Bliźniąt, a tym samym planeta najbliższa Słońcu, jest posłańcem białego światła słonecznego. Archetyp Bliźniąt pozwala nam na obserwację rzeczywistości w jej kolorach i różnorodności.


Czas Merkurego w retrogradacji sprzyja wyciszeniu wiecznie aktywnego umysłu i skoncentrowaniu się na odbieraniu rzeczywistości poprzez pryzmat intuicji.


Czasami, gdy przemawia przez nas głos intuicji i gdy człowiek czuje wewnętrznie, że powinien podjąć jakąś decyzję, nawet gdy w pełni nie jest w stanie logicznie zrozumieć swoich motywacji i przeczuć, najgorsze co możemy zrobić to zwątpić w ów wewnętrzny głos intuicji.


Dlaczego?


Ponieważ na intuicję składa się o wiele więcej czynników, niż ludzki umysł jest w stanie pojąć. Intuicja jest silnie związana z personalnym doświadczeniem człowieka, jego historią życiową, ale również z duchową intencją, jaką każdy z nas w sobie nosi.


Gdy wchodzimy w okresy retrogradacji Merkurego, zrzucamy zbędne i niepotrzebne myśli i przekonania, które odciągają nas od realizacji większego planu, którego jesteśmy częścią. To czas, w którym możemy pozwolić sobie na kierowanie się intuicją i przeczuciem, ponieważ w takim okresie nasze logiczne i zaprogramowane myślenie staje się drugoplanowe.


Ponieważ naturalną funkcją Merkurego i Bliźniąt jest nawigowanie człowieka poprzez świat faktów i danych, podczas retrogradacji może nam być trudniej dostrzec co stanowi fakt, a co jest jedynie czyjąś opinią.


Podczas początku tej retrogradacji na Merkurego będzie również oddziaływał Neptun, a także w mniejszym stopniu Wenus. Naturalnie formująca się kwadratura Bliźniąt (Merkury) i Ryb (Neptun), wskazuje na wyciszenie swojego umysłu, w celu rozpoznania swoich wewnętrznych potrzeb. Jesteśmy obecnie silniej podatni na przepływ informacji, a także na ich absorpcję, co może w rezultacie przeszkodzić nam w dostrzeżeniu szerszej perspektywy i zrozumieniu swojego obecnego punktu w czasoprzestrzeni.Wszyscy posiadamy swoją własną prawdę, którą powinniśmy kroczyć i spełniać – kieruje nas na nią głos wewnętrznej intuicji, który symbolizuje Jowisz, Ten natomiast, znajduje się obecnie w Znaku Ryb, który symbolizuje nadanie ponadczasowego znaczenia swojemu życiowemu doświadczeniu.


Tym bardziej, przez kolejne dwa miesiące, powinniśmy szukać głębszego sensu i znaczenia w sytuacjach i wydarzeniach, jakie się nam obecnie przytrafiają.


Pomyślności!

303 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page